ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Hıcın
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
14
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Nisan 2006 11:47
Son Ziyaret:
14 Nisan 2020 15:59
Toplam Mesaj:
1143 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Öztürk
Doğum Tarihi:
26 Şubat 1976
Yaş:
44
İl:
Istanbul
Meslek:
Eğitim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali Öztürk

SON 10 MESAJI

Balık Odam (s:8 Yeni Videolar s:9 Yeni Fotolar)
Herbir video yu tek tek ve zevkle izledim. Her zamanki gibi... tebrikler Refet bey
Hangı Balık Beslemelıyım 60 Cm Akvaryumum Var
Konuyu kısaca takip ediyorum, bu ebattaki bir akvaryumda Brichardi, Leleupi, Melek, Diskus vs. olmaz diyen arkadaşların yaş grubu 18 altı, "akıl yaşta değil baştadır" dan hareketle yaş kısmına takılmıyorum ama arkadaşlar yazdıklarımı 10 senelik hobici tecrübesiyle, 3 senelikte neredeyse üretimhane denilebilecek ( 26 akvaryum) üretici tecrübesiyle yazdım. Melek, Brichardi ve leleupi balıklarının kaç cm lik akvaryumlarda üretildiğini zannediyorsunuz bilmiyorum, arkadaşın verdiği ebatlar bu balıkları beslemeye yeterlidir. Herkezin 200+ lt de akvaryumu olması imkansızdır. Diskus'a gelince "evet" ebatlar biraz zorlama olabilir ama 60 cm lik akvaryumu olan bir arkadaşın tabak gibi olup tanesi 600 TL den başlayan Diskus beslemeyeceğini, küçük boy 1-2 Diskus besleyebileceğini varsayarak yazdım.

Ayrıca; "ayıp yaa, bilmiyorsanız yorum yapmayın kardeşim" gibi kendisinden 23 yaş büyük birisine hitap edileceğine, sadece kendi bildiklerini tavsiye mahiyetinde yazmanın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Saygılar.
Üretim Hakkında
Tek akvaryumdan da para kazanabilirsin. Mesela güzel bir Black Kriza veya Duboisi Maswa kolonin olur, aylık 100 yavru alırsın, al sana en az 500 ila 1000 TL arası kazanç veya Leptosoma Albino Kitumba, Leptosoma Kitumba çabuk satılır, yavruları değerlidir. Riskleri var mıdır, tabi ki, bu balıklar kolay hasta olabilir, bakması tecrübe ister, hasta edip tek seferde tüm kolonin ölürse 2.000 TL'yi yıktın demektir.

Fazla risk almadan üretip satayım aynı zamanda tecrübe kazanayım dersen Beyaz Prenses besleyebilirsin.
Hangı Balık Beslemelıyım 60 Cm Akvaryumum Var
Seçenek aslında az değil.

Lepistes ( istemiyorum demenize rağmen yazdım)
Melek,
Diskus,
Kılıç,
Molly,
diğer bir çok tropical türler,

Tropical tür istemiyorsanız;

Ocellatus Gold,
Calvus,
Brichardi,
Leleupi

gibi türlerin hepsi olur. Şu an aklıma gelenleri yazdım.

Balık Odam (s:8 Yeni Videolar s:9 Yeni Fotolar)
Eğer Brichardi akvaryumun olacaksa 1 cift Brichardim var. Miniminnacik ta katkımız olursa sevinirim.
Balık Odam (s:8 Yeni Videolar s:9 Yeni Fotolar)
Bak Refet'cim sen daha bu işlerde daha yeni sayılırsın, daha 15 yılını yeni doldurdun, su değişimi nedir, PH nedir, hangi balıklara hangi yemleri vermek lazım bilmezsin, gel sen odayı akvaryum odası yapma yerine şöyle çiğ köfte yenilecek bir sedir yap, 1-2 de türkü tutturdumu oh keyfe bak... yine de hevesini kırmayayım...

Kısaca; nedense bu tür bir konda mesajını görmek ve okumak beni çok sevindirdi, yıllardır her yenilikle www.akvaryum.com u bilgilendirdin ve okudukça keyif aldık, Diskus akvaryumun, Ramirezi'lerin ve ilk yavrusunun resmi hala aklımda, bitkili akvaryumun zaten efsaneydi. Ne yaparsan en iyisini yapacağını biliyor ve konuyu sevgiyle takip ediyorum.

Saygılar.
para edermi ?
Hala para eden bir tür, üreten artmaya başladı, anaclarin fiyati hala yüksek, 1-2 sene idare edilebilecek bir turHıcın2015-05-01 22:25:14
Mavi prenses ile Beyaz prenses çiftleşme
Beyaz Prenses Mavi Prenses'in albinosudur, çiftleşmeleri normal
Tropheops Albino Red Cheek (malawinin tropu) yeni videolar
Albino Red cheek, Msobo Magunga ve şöyle görkemli kafali ve yapili Yunuslar favorimdir
Melanochromis Cyaneorhabdos Maingano
Gökhan bey merhabalar, yeni kurulan tanklarda su oturma süresi (amonyakı nitrit'e, nitrit'i nitrat'a çeviren bakteriler) genellikle 1 ay civarındadır, bu zamana kadar gerekli bakteriler akvaryumda olmadığından amanyok ve nitrit yüksek olabilir, bu sebeplerle sürtünmeler de olması doğaldır. Kaya tuzu ve su değişimi yönteminiz doğru bir yöntem, ancak su değişim miktarını çok yüksek tutmayın ve filtreleri temizlemeyin, bakterilerin ilk oluştuğu yerler filtrelerdir, daha sonra akvaryumun içindeki kum, kaya yüzeyi vs çoğalırlar.

En kolay yöntem ise, sağlıklı olduğuna inandığınız bir akvaryumdan su aşılama, daha da sağlıklısı o akvaryumun filtresindeki o pisliği suyuyla birlikte akvaryuma sıkmanızdır, çok aşırı olmamak kaydıyla tabi.

Saygılar

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.