Catappa Yaprağı M-l Boy


bodosÇevrim Dışı
bodosÇevrim Dışı
Son Güncelleme Zamanı: 15 Aralık 2021 15:27
İl / İlçe / Semt: Kayseri / Melikgazi / Kiliçaslan
Satılan Malzeme(ler):CATAPPA YAPRAĞI
Adet Fiyatı: 1ADET 7 TL
Toplu Alım Fiyatı: 23 ADET 150TL[IMG]null[/IMG]
Adedi: 100
İrtibat Bilgileri: 05336116280
Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler: ALICI ÖDEMELİ KARGO İL İÇİ ELDEN TESLİM
Diğer Ek Bilgiler: 20 CM ORTALAMA BOYUTTA CATAPPA YAPRAĞI
Catappa Yaprağı
Catappa; Hint bademi, vahşi badem ya da tropik badem ismiyle bilinen, boyu yaklaşık 40 metreye ulaşabilen bir sıcak iklim ağacıdır. Çeşitli araştırmalar bu bitkinin çok önemli özelliklerini ortaya çıkarmışlardır. Yaprakları akvaryumculuk alanında çok yaygın kullanılan bir materyal haline gelmiştir. Discus gibi hassas balıklardada kullanılmaktadır. Peki bu yaprağın faydaları nelerdir?
İçerisinde bulunan maddeler sayesinde en önemli özelliği mantarlaşmayı önlemesidir. Özellikle üretim tanklarında yumurtaların mantarlaşmaması için kullanılır. Balıklarda mukoza zarını korumada ve zarar gören mukozanın daha çabuk iyileşmesinde yardımcıdır. Yavruların gelişimine yardımcıdır. Suya birçok organik madde salarak zararlı kimyasalları etkisiz hale getirir. Sudaki amonyağı etkisiz hale getirir. Balıkların kalsiyum ihtiyacını karşılayarak kemiklerini ve dişlerini güçlendirir. Balıklarının renklerinin daha canlı görünmesini sağlar. Balıklarda verimi arttırıcı etkisi vardır. Suyun rengini koyulaştırıp balıkların doğal su rengini yaratır. Akvaryuma anti bakteriyel maddeler bırakır. Suyun pH’ını düşürüp suyu yumuşatır.
Bu yaprağı bütün balıklara kullanabilir miyiz? Hayır. Çünkü; yukarıda da söylediğim gibi bu yaprak suyu yumuşatıp pH’ı düşürmektedir. Bu yüzden yüksek ph isteyen, sert su seven balıklarda kullanılmamalıdır. Tüm tropikal türlerde kullanılabilir. Discus, melek, tetralar,canlı doğuranlar, killifishler, bettalar, vatozlar, Amerikanlar ve daha bir çok türde kullanılabilir. Yapraklar M- L boydur. Karışık olarak 17-25 cm arası ebatlıdırlar.

Fotoğraf: [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/121439/171020211930571.jpg[/IMG]
Vitrin Fotoğrafı:

İbrahim f.h.

İpucu: Sağ sol tuşlarını kullanarak aynı kategorideki diğer ilanlara çabuk şekilde ulaşabilirsiniz.