ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Haydem
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
20 Kasım 2019 22:40
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
10 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
H Demir
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

H Demir

SON 10 MESAJI

Dış Filtre
Eheim classic 150 ve Sunsun Hw 603b kullanicisiyim. Her iki dış filtre arasında 5-6 aylık kullanım sonrası bir fark göremiyorum.
Sunsun Dış Filtremi Alayım Yoksa Biolife Monera Fi
İç filtre bezdirdiği için 80 cmlik bombeli akvaryumuma Eheim classic 150 aldım, çok memnun kaldım. Aynı zamanda diğer 65 cmlik düz akvaryumumda da dış filtre ihtiyacım oldu ama 2. bir Eheim bütçemi zorlayacağından Eheim'ın yarı fiyatından biraz daha az para vererek Sunsun 603b aldım ve Sunsun'danda çok memnun kaldım. Hatta bütçe açısından keşke Eheim yerine Sunsun alsaydım dediğim bile oluyor. Tam 2 aylık kullanım sonrasında her ikisinde filtre temizliği yaptım ve hiç dip temizliği yapmadım. Arada çok küçük miktarlarda su değişimi yaptım. Bahsi geçen diğer markalar hakkında bilğim yok.
Gold Lepistes Arıyorum
Ulus Hal'deki akvaryumcunun birinde vardı geçen hafta, bir de bu sayfanın arama alanında aratın hobici arkadaşlarda da olabilir.
Canlıpetshop
Yaklaşık bir ay önce alışveriş yaptım. Karides almıştım. Gelen karideslerin renk ve formundan pek memnun kalmadım. Ayrıca eksik geldi. Canlıpetshop diye forumda aratınca yalnız olmadığımı, daha beter mağduriyetler yaşayanların olduğunu iş işten geçince ancak anladım. İlk ve son alışverişim oldu.
Elma Saylangozum Hareketsizleşti ?
Benimde aynı anda 2 elma salyangozum sizinki gibi hareketsiz kaldı, biri öldü, diğerini iki güne bir yarısı suda kalacak şekilde ayrı bir kaba koydum, hava almasını sağladım, sonra bu kapta sera bactotabs ve normal yem verdim (bazende aspirin), bu uygulamayı kimi zaman sabaha kadar kimi zaman 3-4 saat olmak uzere yaklaşık 2 hafta denedim, her uygulama sonrası salyangozu akvaryuma geri bıraktım. Tam pes edecekken hayvan canlandı, eskisi gibi gezmeye başladı.[EDIT]Haydem,2020-04-02 22:14:16[/EDIT]
Canlı Bitki,filtre Hakkında ?
Burak Bey'in yazdıklarına tamamen katılıyorum. Aylardır iç filtre eziyetine katlandıktan sonra 65 cmlik akvaryumuma Sunsun 603b yi çekinerek aldım. Sonuç mükemmel, kurduktan 3 aya yakın zaman geçti, iç filtre ile 1 haftada sararan kararan su hala tertemiz. Canlı popülasyonum kalabalık bu arada. 602 yerine 603 modelini tavsiye ederim. Karşılaştırması şu linkte var
https://www.akvaryum.com/forum/sunsun_602b_vs_603b_k894535.asp
Konu Silinebilir
85 cmlik akvaryumum için bende ahşap profil yapmayı düşünmüştüm. Bauhaus'tan uygun fiyata alacağım tahtalar ve depomdaki envayi çeşit testereler ile çok düşük bir maliyete çok güzel bir sehpa tasarladım. Daha sonra, elim ahşaba çok yatkın olmasına rağmen, risk almamak adına ahşap profilden vazgeçtim, 2. el demir profil buldum, demir profile ahşap giydirdim, ömürlük sehpa yaptım. Size tavsiyem, 2. el demir profil araştırmanız, elinizdeki ahşap profili güçlendiremiyorsanız, stant olarak kullacak birine satarak değerlendirebilirsiniz.
Karides Alınabilecek Güvenilir Site Önerisi
canlipetshop.com dan uzak durmanızı tavsiye ederim, forumda aratın ne demek istediğimi anlayacaksınız, keşke ben de bu siteden almadan önce sizin gibi danışsaydım. İlanlar bölümünde kargo ile gönderim yapan hobici arkadaşları tavsiye ederim.
Akvaryuma Bambu Koymak
Sanırım japon akvaryumları için ideal bir seçenek, daha önce koyduğum bitkileri yediler, bambuyu da yiyemezler artık.
Akvaryuma Bambu Koymak
Akvaryumda bambu kullanan arkadaşlar fikir vermek adına kendi akvaryumlardan görsel koyabilir mi? İlham almış oluruz sizlerden.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.