ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beta_balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2291
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
19 Saat 4 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2902 [5.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1409 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
13
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Balıklarım
Kuyruk kısılması mevcut. Stres, su değerlerindeki bozulma vb. seyler yüzünden olur. Bulaşıcı olmasa da, bir sorun olduğuna göre diğer balıklarda da görünme ihtimali var demektir.
Akvaryumunuz hakkında daha fazla bilgi verir misiniz? Kaç litre, hangi türler var, kaç balık var, filtrasyon nedir, su ısısı kaç derece, su değişim sıklığı nedir, akvaryumu ne zaman kurduğunuz ve balıkları ne zaman eklediniz? Ayrıca akvaryumun fotoğrafını da koyarsanız iyi olur.[EDIT]Beta_balik,2020-01-26 14:14:18[/EDIT]
Fitre Hakkında Tavsiyelerinizi İstiyorum
O hacme, balık türüne ve sayısına göre en iyisi sump yada dış filtre olur. Sump kurulumu bu esnada zor olabilir. Bu yüzden dış filtre almanız en iyisi.
Dipteki pislikleri almak için gün aşırı bir miktar dip çekimi yapabilirsiniz.
Ayrıca çöpçü bakıyorum demişsiniz. Çöpçü balığı ile japon balığının akvaryumu birbirinden farklı olmalı. Ayrıca japonlar etrafındaki canlıları yutabilir, bu açıdan çöpçüler için tehlike art ediyorlar. Zaten sürü balıkları oldukları için en az 7-8 tane bakmalısınız. Yoksa sağlıklı bir yaşam sürmeleri zor olur.
[QUOTE=Sercan gündüz]HANGİ İLAÇLARI KULANABİLİRİM KAYA TUZU KULANMALIMIYI?? [/QUOTE]
Neden ilaç kullanmak istiyorsunuz? Balıklarda bir hastalık mı var?
Kaya tuzunu ise bazı türler dışında tatlı su akvaryumlarında kullanmanızı önermem.
Yeni Basladim
Merhaba.
Akvaryumu göre balık sayısı biraz fazla olmuş. Litreyi söylerseniz en makul sayıyı paylaşabiliriz.
Isıtıcı görmedim. Isıtıcı su ısısını sabit tutmaya yarar. Soğuk suda yaşayabilen bir balık bile olsa ani ısı değişimleri balıkların hastalanmasına neden olur. Su değişimi bunun en bilindik örneği, eğer kullandığınız su ile akvaryum suyunun derecesi farklı olursa bu sorun teşkil eder.
Ayrıca akvaryum biraz yapay olmuş. Balık beslemek istediğinizde akvaryumu olabildiğince doğal şekilde dizayn etmelisiniz. Buna en güzel örnek biyotop akvaryumlarıdır. Ama biyotoplar genelde zor gelebilir. Bu yüzden, balığın doğal yaşamındaki yeri tıpa tıp yapmak değil de, kullandığınız malzemelerinin doğal, boyası, salınım yapmayan malzemeler olduğuna emin olmadınız.
Betam Köpük Mu Yapıyor
Verdiğim linktede geçiyordu, 27 derece uygundur.
Betam Köpük Mu Yapıyor
Daha önceden kondisyonu kazandırıldığı için o esnada yem vermezseniz de olabilir. Balığı fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.
Balık strese girmiş olabilir. Eğer üremeye hazır ise yem yemesi, yani iştahlı olması, hareketli olması gerekir. Eğer öyle değil ise bir yerde sorun olabilir.
Betam Köpük Mu Yapıyor
Betam bir ara çok güzel bir yuva yapmıştı. Şimdi diyorum ki keşke fotoğrafını çekseydim, bu gibi zamanlarda bir örnek lazım oluyor.
Ama internetten bulduğum bir fotoğrafı göstermek istiyorum, yani daha yuvanın çok yolu var.[:iyi:][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208569/260120201124051.jpg[/IMG]
[QUOTE=syunusemre]
Ama bu balığın ilk uretimi geç olabilir mi kopuknyapmasi[/QUOTE]
Zannetmem. Genelde balıklar 24-48 saat arası yuvayı ilerletiyor, yada tamamlayabiliyor. Eğer yapıp bu evrede bıraktıysa, balık hazır değil demek zaten.
Melek Balığı Neden Öldü
Bu şartlarda ölmemesi şaşırtıcı olurdu zaten.
Akvaryum küçük, türler uyumsuz, ortam yanlış, fazla kalabalık, ısıtıcı yok, filtrasyon yetersiz, büyük ihtimalle bir şey salınım yapmış yada bakteriler oluşmamış... Daha çok şey sayılabilir. [EDIT]Beta_balik,2020-01-26 11:12:20[/EDIT]
Betam Köpük Mu Yapıyor
İlk önce bilgi toplayıp, yapabileceğinizden emin olmanız lazımdı. Aşağıdaki linkleri okuyarak bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Sonra üstesinden kalkıp kalkamayacağınıza karar verip, uygun ortamı sağlayınca tekrar deneyebilirsiniz.
[URL]https://www.akvaryum.com/tum_yonleri_ile_beta_uretme_teknikleri_makaler_16_1465.asp[/URL]
[URL]https://www.akvaryum.com/beta_uretimi_makaler_16_1146.asp[/URL]
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/betta_uretimi_puf_noktalari_k600488.asp[/URL]
[URL]https://www.akvaryum.com/betaya_kondusyon_kazandirmak_makaler_16_1463.asp[/URL]
Birde köpük yuvanın fotoğrafını paylaşırsanız iyi olur. Çünkü betalar her ortamda köpük yapabiliyor. Ama yuva potansiyeline sahip olanlar çok daha büyük bir yeri kaplıyor. Diğerleri ise yeterli büyüklükte olmuyor. [EDIT]Beta_balik,2020-01-26 11:06:20[/EDIT]
3 Günlük Tatil Yemi Kullanımı
3 gün balıklara çok zarar vermez. Tatil yemi riskli olduğu için hiç yem vermemeniz daha iyi olur. Bakım şartlarına göre balıklar en az bir hafta aç kalabilir.
Japon Yüzgeç Yırtılması
Arkadaşın dediği gibi filtrasyonu güçlendirebilirsiniz. Pipo filtre yada şelale filtre almanızı öneririm. Şelale filtre alırsanız daha çok biyolojik malzemeler ile destekleyin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 458 Online Kullanıcı, 249 Üye

Online Kullanıcılar

dınay, mgulova, ilker2626, Celal Şahin, serghat, adnanuluçay, okan_sertkaya, BerHatS, MertA, erayt, AtlasPoyraz, Supervenenis, sasa01, mediack, Nursun, tamerty, Emerse, jezey, BatuMert, ferhattt, Bullterrier, mardek, darkaura, mustix_223, yusufoner, HolyF, Duzgurkan, hayati16, BoraBerkol, ArifULAS, dmond2, KAMPUT, emirhanmemisoglu, shiroii, orimohito, nejalt, Oasis, darksider, MURAT111, MertGezer, gokkurt, Said Sığar, Fatih tll, Goksen, Talha, midnight, Geyikomet, grcn61, Traveller, InsOmniA_C, IlkerSalmanoglu, Berkant, sefer_tası, praksis, whitefish, otorun, emre12ozkan, ozanbaseski, Fragant, karadadas, fullred, icelebi, TSevil, Melih Arslan, SahinTaskin, mcmert, Koksal Gurkan, s3lck, ankara0606, Xxxxx, fma3280, FurkanYnk, TanselCanan, rhn35, peker55, UgurGuler, Sgtsahin, cobankartal, smckr, atiryaki, hawkeye.72, Dedeman, Sercanoklu, Arapaima, P.TOLGA, Mikail Erdoğan, mucahit61, KRaL_MaLaWi, ErcanAA, R. Ünal, MiSoSiKiaN, H.Ocal, vendetta99, ogzakcy, Salihk117, Fatih ÇE, egedin, onur55, lordLucifer, shimendifer, hayrettinu, gyunda, Kınayu, swonka, jueJ., Alcynone, MRTMRT, MikuTR, BURAK15, ersel, brigantes, burakia, Sozriko, ethemy0689, Ramshorn, Sneyver, syunusemre, serhanR6, grsy, KingScorpion, tatlisarap, Discus brandy, dejavoo, ceyh, nord, Ahmet Haşim, svg1000, dark blue, ferdisahin, siyaha, goldfishlove, Nadirmbuna, mehmetemindinc, sonucislek, mehmetguel, zafersukyen, Valkyrja, burakbozcelik, babacan06, emrepablo11, kemosentez, EERDALL, hipnos, omer417, bnmz, evrentolga, halil05, soliter83, SalihNarci, matis, DeviLLe, biacar, SCORPION_79, Atilla14, rccol, fkarakaser, Socratesdefense, incaia, HardScape, HKN_ESK, twinsoul, polat74, Furkankocak, Aquarist101, enes021, Adnanyum, armaqan, theory, OgzOzk, Zafer Aktaş, Ali38, Gursoyhasan, pihiton58, ProoF2834, erulusoy, Burak Dişli, Turkercakir, akay25, hanbeyiderler, Ajedrez, lotn, mrtfrldk, SmallCandyThing, Soyturk_16, burakyurdakul00, avukathasan06, anchor, Muhammed kose, Ches, Paimei, DenizVurucu, Woland, benparker, Judge_Fish, Mertguclu01, muhammet abaci, oguzhanpeksen, Slckprn, BurhanÜnal, suslu_78, Black37, Arifhb, BiotopeDogan, Kuzey Onur Üstoğ, ChngrSr, Nocturnal, su dünyası, cameroon06, erensimsek, okay34yl3059, desibell, vetogrenci, denizulucutsoy, SerkanAkın, muratgurer, mgurdrama, capo di capi, ozan_1903, enistein, bettasever16, mt_baba03, Oğuz.K, Ridvanaydin, ademov12, BKAYA, alperemrecakir, Mydonose26, utoku, Kaliusta, Tropikalbalık, sina00, zekigonlum, CERANOXE, Bahadir, GirayKaan, Hpeker, losthate, DenimPHANTOM, slimseal, hakanycl, ŞENOL67, Morpho, Detroid, Ugur79, Tropicall34, tbltbl, OMER006, lazarusv20, oblomov, gucluh73,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.