ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beta_balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3832
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 22:28
Son Ziyaret:
2 Saat 57 Dakika önce
Toplam Mesaj:
4640 [5.80 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
816 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Beyza Pala
Doğum Tarihi:
09 Şubat 2006
Yaş:
14
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Denemediği bir şey kalmayan insan, acaba bir gün insan olmayı deneyecek mi? A. Ali Ural Beyza PALA

SON 10 MESAJI

Su Mercimeği Akvaryumu
Metilen bitkilere genelde zarar verebilir. Ama dezenfekte etmek için kullanılabilir gibi geldi bana. Yine de çok tutmanız gerek yok.
Su mercimeği almanızı ise önermem. Çünkü cidden hızlı çoğalan bir bitki. Suyun tüm yüzeyinin bu bitkiden olmasını istiyorsanız sorun yok. Ama, sadece bir kısmında olsun diyorsanız sürekli takip etmeniz gerekli.
Bu bitki çoğu ortamda kolayca çoğalır. Ek olarak herhangi birşey yapmanıza gerek yok. Işık açarsanız günde 4-5 saat yeterli olur bence
3 Gün İçinde Vatozum Öldü Betam Çok Yıprandı
Balığın üstündeki benekler hava kabarcığı gibi olduğuna emin misiniz? Beyaz benek hastalığındakine mi benziyor yoksa?
Metilen ana akvaryuma eklenme, zaten onun çözebileceği bir hastlik olmadığı için eklemeniz hem gereksiz olmuş hem de zararlı. Metilen mavisi ve diğer çoğu ilaç filtre de oluşan yararlı bakterilere zarar verir. Su değerlerinin düzgün tutan bu bakteriler ölür yada sayısı azalırsa içindeki balıklar daha kötü olur. Bu yüzden ana akvaryuma ilaç kullanımından kaçının.
Isıtıcı yok demişsiniz, su kaç derece peki?
10 litre beta için bile çok yeterli sayipmazken vatoz için çok küçük bir hacim. Bir daha vatoz almayı düşünürseniz en az 40-60 litrelik akvaryumunuz olsun.

Balıkta kuyruk erimesi var. Bir de beyaz benek galiba. Akvaryumdaki dekorları çıkartıp orada tedavi edebilirsiniz balığı. Zaten metilen mavisi yararlı bakterilere zarar, vermiştir.
Beta Balığı Yuvası Bozuldu
Bozulması normal. Su harekliliği vs. yuvayı bir süre sonra dağıtır.
Betta Fish Aquarium 39l
Hayırlı olsun, akvaryum hoş gözüküyor. Sadece bir tavsiyem var, kaya tek başına güzel bir dekor olabilir. Sağ ve sol tarafındaki mini ağaç dekorları giderse daha hoş durur sanki. Ve anubias ile mos ball i daha kuytu yerlere yerleştirebilirsiniz.
Balık için tavsiyem ise suya birkaç tane kızılağaç kozalağı ve mini meşe yaprakları eklemeniz. :)
Beyaz Benek Boş Akvaryumdan Gider Mi?
Beslenebilecekleri balık yoksa çoğu bir haftaya ölür. Zaten metilen ve tuz ilaçtan etkilenenleri öldürmüştür.
Bu Balığın Cinsi Ve Türü
Kırmızımtırwk olan dişi, diğeri erkek. Ama formlarının yerin olduğuna emin misiniz? Nasıl bir yerde bakıyorsunuz fotoğrafı var mı? Bakım ve ekipman hakkında detayları paylaşır mısınız? Yem olarak ne kullanıyorsunuz?
Japon Balıkları
[QUOTE=Merveada]Akvaryum 30 litre. Balıkların sayısı biraz fazlaydı 19 taneydi ama üç günde arka arkaya 9 tanesini kaybettim... :([/QUOTE]
Kaybınız üzücü. Ama doğru olan, onların ölmesi siz yada sizi yönlendiren yüzünden. 30 litreye 19 japon koymak çok yanlış çünkü. 30 litrede bir japon bile zor olur. 19 tane için, balık başına 30-40 litre bile desek en az 600 litre falan gerekiyor. 10 tane balık için de küçük ne yazık ki. Eğer bu balıkları beslemeye devam etmek istiyorsanız ya en az 280-300 litrelik akvaryum kurulumunda girişin yada sadece bir tane bakın. Ki bir tane için de çok uygun değil. Bu yüzden tür toptan tür değiştirmek daha doğru olur.
Balığım Yüzmüyor
Balığın türünün sazan olduğuna emin misiniz? Beslenecekse havuzda beslemeye uygun bir türdür çünkü. [EDIT]Beta_balik,2020-10-21 17:28:17[/EDIT]
Japon Balıkları
Merhaba,
Balık sayısı fazla sanki. Bu balıklarda sıkıntıya neden olur. Akvaryumun kaç litre olduğunu ve balık sayısını söyler misiniz?
Birde yapay malzemeleri kullanmamaya özen gösterin. Malzemeler ne kadar doğal olursa o kadar sağlıklı balıklarınız olur.
İçfiltre Yanına Pipoattım İçfiltreyi Kapatabilirm
Biazr daha bekleyin. 2 gün yeteri bakterinin oluşması için az.
15 litre lepistes için çok küçük. Yavru akvaryumu olarak mı kullanıyorsunuz yoksa asıl akvaryumunuz mu?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 309 Online Kullanıcı, 167 Üye

Online Kullanıcılar

Greylist, Adnanyum, jueJ., Mikail Erdoğan, caneruzal44, inkaakvaryum, HaydarGul, ugur7777, batas, oturhanoglu, tunasoylemis, adnanuluçay, krib, turan19, cceviz, dream7, flowerhrn, Psmst61, .SERHAT., serkan3536, lazarusv20, pilatin, byigrik, hasanusta06, FurkanKöse59, gokturkseyhan, Alpay74, laxalata, sirhill, onurxonur, secaflex, CİHAN044, yabulahan, muyat, ersel, KolombiyaTetra, -RBG-, Serkanjb, Bugra78, orimohito, Burak Dişli, Saliherdogan59, arconim, isorak, Neogenetic, trophhor, Gursoyhasan, capp, HXYLMZ37, bymurat06, DeviLLe, HarunYldrm, Genç hobici, Heidfeld, Kınayu, ALPDEM, denizb12, nzm06, biacar, Kagan, Bihobi, i_gulistan, murat acr, suslu_78, rccol, mcsavaskan, MetinSungu, DokuDizayn, member, sinor, Tekay, seltur, ozanbaseski, grknrn, muzaffer_81, UĞUR, Ugur79, BlackMesa, Foae, By_KadircaN, Sheyda27, Hacanak, camoka007, secreteriat, Menfa, Omergunenc, shiroii, cizgi, MiSoSiKiaN, aktugsedat, cccc, hanil, YavuzAli87, Fatih ÇE, beyazgul, Cloneldre, fretchord, sadangur, Kemalk41, Supervenenis, Samoo, anchor, eseszeus, istanbul34, praksis, sherloock, Yusuf demirezen, Sena., umutsb, aziz_basak, Yaşar25, Melih İsmail, NCivic, Bysam, replacka, emree06, morfimorfi, aqua08, reano, Gagulkerkov, seyfullahszr, aceofswords, AtlasPoyraz, Tanganyika07, Selçuks, Demir0701, Tmrelfd22, UnalCevahir, yakaryus, TheTurkologist, Jagadabamba, benerium, umutak, emregök, Leontheprof., alonesmaug, Chemical01, de4b5, ibrahim3444, EmreKircan, intelcorei5, Urfalı Akvaryum, Taygun34, senolerdivan, DeepWater, egedin, Aspendos, KRaL_MaLaWi, Akvarist Görkem, laryscrl, Nursun, zaza649, Cimakka, invincible, fevzi1, Abu, celu, saltun, 06bora34, Halil.Ayaz, Tebery, Oğuzhan26, Omertropik, hasancn, Koksal Gurkan, Sıtkı Sert, emreemin, sefa06,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.