ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Dielife
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
116
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Şubat 2017 03:24
Son Ziyaret:
14 Haziran 2019 22:20
Toplam Mesaj:
131 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
23 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Recep ALKAN
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Recep ALKAN Beta ---------------------- Canlı Doğuran

SON 10 MESAJI

Iç Filitre Talihsizliği
Hortumun ucundaki vanayı (hava vanasını) kısarak debinin düştüğünü sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü o şeffaf hortumun ucundaki vana hava miktarını ayarlamak içindir. Debiye etkisi yoktur. Siz o vanayı tamamen kapatsanız dahi sonuçta motorun içindeki pervane hala aynı hızda dönüyor. Dolayısı ile aynı miktarda su çeviriyor. Sadece hava kabarcıkları olmadığı için debi düşmüş gibi görünüyor.

40 litrelik akvaryumda japon balığı ancak kısa vadede bakılabilir. Zira japon balığı oldukça büyüyen bir balıktır. Bu yüzden büyük tanklarda hatta göllerde beslenir.
64 Litre Filtre
Fış filtre öneririm. Bunlarla pek randıman alacağınızı zannetmiyorum. Biyolojik olarak belki ama mekanik olarak tatmin etmeyecektir. İç filtre ise balıklara eziyetten başka bişey değil. Üstelik temizliği çok sıkıntılı. Akvaryumdan çıkarırken içinde birikenleri suya salıyor. 145 tl civarı sunsun 603b dış filtre bulabilirsin. Yada bütçene göre ileriye dönük farklı dış filtrelerede bakabilirsin.
30 Lt Akvaryumda Ne Bakılır
[QUOTE=furkanakbas] 8-10 tetra bu akvaryuma fazla değil mi?[/QUOTE]
Zaten sürü balıkları olduğu için en az 8 li olması iyi olur.
30 Lt Akvaryumda Ne Bakılır
Tetralarla sorun yaşamazsın. Beta kendi türüne ve kuyrukları gösterişli balıklara mesela erkek lepisteslere karşı agresif. Bir çok beta akvaryumununda tetra türleri veya rasbora türleri vardır.
30 Lt Akvaryumda Ne Bakılır
Güzel bir beta alıp bakabilirsiniz. Yanınada 8-10 tane tetra koyarsınız güzel olur. Bitkilendirme şansınız varsa kolay bikaç bitki ile daha güzel olur. Bunun yanında içindeki dekorlar yerine kök veya hindistan cevizi evi daha iyi olur.
Garip Bir Göl
Size gerek kalmamış kendi kendine değerlenmiş zaten :D
Java Fern Co2 İhtiyacı?
Gerek yok java fern vindelov anubias bunlar rahatlıkla yaşar. Işık gereksinimleride azdır. Diğer bitkilere göre kolaydır. Kök kaya vs bişeylere tutturabilirsin.
Yosunlanma Olmaması İçin Ne Yapılmalı
Akvaryum doğrudan güneş görmemeli en önemlisi. Eğer gübre kullanıyosanız aşırı ve dengesiz gübrelemede yosun sorununa sebep olabilir. Birde yanlış aydınlatma kullanımı da yosuna sebep olur. Bunlara dikkat ederseniz kolay kolay sıkıntı olmaz.
Beta Akvaryumum
Bak sana çok basit ama etkili bir fikir vereyim. O kayanın yerine bir hindistan cevizi al üstünden biraz kes içini boşalt ve h.cevizi evi yap. Youtube ta videolardanda faydalanabilirsin. Betan da çok sevecektir. Kumunda uygun bi kaç kolay bitkide yanında iyi gider.
Balıklarım Ölmeye Başladı Neden?
Akvaryumda ısıtıcı yok mu ben mi göremedim. Ani ısı değişimleri balıkları çarpar strese sokar ölmelerine yol açar. Ayrıca su değişimini ne şekilde yapıyosun. Akvaryumdaki suyun ısısı ile değiştirdiğiniz suyun ısısı olabildiğince yakın olmalı. Yoksa ani ısı değişimine sebep olursunuz. Birde çeşme suyu kullanıyorsanız bir kaç gün dinlendirin kloru uçsun. Ayrıca mecbur kalmadıkça %30-40 tan fazla su değiştirmeyin. Akvaryumda birden fazla filtre var. Filtrelerinizi aynı anda temizlemeyinki oluşan bakteri kültürünü tümden yok etmeyin. Ölüm sebepleri bunlardan biri veya birkaçı olabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 254 Online Kullanıcı, 138 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.