Kardinal Karides


Selahattin FİDAN

Açıklama

Canlının Türü: Caridina dennerli Canlının Boyu: 2,5 cm Canlının Diğer Özellikleri: Ülkemizde bulunan nadir Sulawesi türlerinden, oldukça utangaç ama bulunduğu ortama uyum sağladığında izlemeye doyamayacağınız güzellikte bir canlı.

Katılım Tarihi: 07 Ağustos 2018

Bu katılım 442 oy almıştır.
 

Yorumlar

Beykozbeyi - 30 Ağustos 2018 00:30

Tebrik ederim.Hobimizle alakalı dereceye girmek gurur verici...
Cem Altay

Cem

selahattinfidan - 30 Ağustos 2018 00:46

Çok teşekkür ederim 😊

Selahattin FİDAN

bjkalley - 30 Ağustos 2018 01:51

Çok güzel bir tür, fotoğrafı da öyle. Saklanmadan takılması da ayrı bir güzel :) Normalde çok korkaklar çıkmıyorlar. Tebirkler.

Refet Ali YALÇIN

selahattinfidan - 30 Ağustos 2018 07:49

Teşekkür ederim @bjkalley ☺️

Selahattin FİDAN

ulukaya84 - 30 Ağustos 2018 10:12

tebrikler

Serhat Ulukaya

selahattinfidan - 30 Ağustos 2018 18:17

Teşekkür ederim.

Selahattin FİDAN

HobiciBalıkçı - 30 Ağustos 2018 18:56

Tebrikler

selahattinfidan - 30 Ağustos 2018 22:46

Teşekkür ederim.

Selahattin FİDAN

fkarakaser - 03 Eylül 2018 15:18

Makro lens ile çekim yaptığınız için net alan oldukça daralmış bu sebeple canlının kuyruk bölgesi net alanda değil. Ayrıca uzantılar da kadraja sığmamış. Önden bir fotoğraf ile destekleye bilseydiniz daha üst bir derece alabilirdiniz. Güzel bir tür, Tebrik ederim.

Faruk Karakaşer

selahattinfidan - 03 Eylül 2018 15:25

Teşekkür ederim. Geliştiririz inşaAllah.

Selahattin FİDAN

Sercan10 - 03 Eylül 2018 16:24

tebrikler

Sercan ÇİMEN

selahattinfidan - 03 Eylül 2018 17:26

Teşekkür ederim

Selahattin FİDAN

MasterChiefHakan - 05 Kasım 2023 11:52

👏

Hakan Yıldız

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.