ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aquagarden
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
22
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Ekim 2008 14:58
Son Ziyaret:
6 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
96 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
16 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih Nehir
Doğum Tarihi:
07 Şubat 1984
Yaş:
36
İl:
Istanbul
Meslek:
Yazılımcı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Yem Yedikten Sonra Garip Bir Kaşıntı Başlıyor
Yemleme sonrası benim balıklarda da tek tük oluyor. Su hacmi yeterli ise bakteri kültürü henüz oturmamış olabilir. Yem fazla geliyor da olabilir. Balıklara bir kaç saniyede tüketebilecekleri kadar yem vermek lazım.
Jet Marka Dış Motor Sürekli Hava Yapıyor
Dış filtre içindeki basınç(su basıncı) ortamdan fazla olduğu için bir kaçak durumunda dışarıdan hava almaz tam tersi dışarı su verir. Akvaryumda hava taşı vs var mı filtre girişine yakın. Şöyle bir durum da olabilir giriş borusunda bir yerde (özellikle üst kısımlarda cama takılan sert plastik dirsek kısmında ya da bağlantılarında ) ufak çatlaklar varsa suyu çekerken buralardan içeri hava giriyor olabilir.

dış filtre kapalıyken herhangi bir noktada su sızıntısı var mı , giriş dirseğinde hava oluşuyor mu bunu bir kontrol edin isterseniz.
Jet Marka Dış Motor Sürekli Hava Yapıyor
Merhaba bahsettiğiniz conta giriş suyu ile akvaryuma pompalanan suyun karışmaması için. Hava konusunda bir etkisi olur mu bilmiyorum. Teflon zamanla çözülüp motora dolanabilir dikkatli olun. Ben çiklet besliyorum ama yine de lepistesi çekebilecek kadar bir çekim olduğunu sanmıyorum ya balık ölmüş ya da akvaryum içindeki akıntı çok fazla olabilir . Yavru balıklar bazen filtre girişinde girebiliyor saklanmak için. Bu da olabilir.
Akvaryum Yaptırmak
Merhaba Çınar akvaryum kargo ile akvaryum yapıp gönderiyor. Ben tecrübe etmedim ancak uzun zamandır ilanları sahibinden.com da duruyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-150-50-65h-sifir-imalattan-halka-sehpa-ve-tac-kapakli-akvaryum-181250008/detay
Akvaryum Bulanıklığı
Genelde bakteri kültürü oturunca bulanıklık gidiyor. Filtre debisi çok fazla ise de bulanıklığa neden olabilir. Filtrenin ön kademelerinde elyaf kullanmak sudaki partiküllerin tutulması ve berraklığın sağlanmasına katkıda bulunacaktır. Bir ay sıfırdan bakteri kültürünün oturması için çok uzun bir süre değil. Yeterli filtre malzemesi varsa çok fazla balık yükü yoksa bir süre sonra düzelecektir.

40 litre akvaryumda sadece elite 50 iç filtre ve içine süngerin altına ufak bir elyaf parçası ile gayet verimli bir filtrasyon olmuştu. Şuan 350 litre akvaryumumda da sadece elyaf ve sünger kullanıyorum (dış filtrede). Su çok berrak şuan.[EDIT]aquagarden,2020-02-15 22:53:35[/EDIT]
Jet Marka Dış Motor Sürekli Hava Yapıyor
Taner bey e jet 3378 kullanıyorum. ilk çalıştırdığım zamanlar ses yapıyordu. şuan sıfıra yakın ses. Üstteki kapağın hava alma konusunda pek faydasını göremedim. En son hortumdan sifonlayarak tekrar doldurdum sallayarak havasını aldım.

Bu arada filtre malzemelerinde hava kaldıysa bunlar yavaş yavaş çıkıyor olabilir. [EDIT]aquagarden,2020-02-15 22:41:28[/EDIT]
Boykot Etme
Merhaba tek bir durumdan yola çıkarak bu balıkların satılmasının iyi olduğuna varamayız. Sana hak veriyorum muhtemelen satılmayan balıkların akıbeti daha kötü ama bu tüm türler için böyle. makro düzeyde düşünürsek talep görmeyen bir tür ithal edilmeyecektir akvaryumcularda yerini almayacaktır. Pangarsus ilgisi köpek balığı isminden ve benzerliğinden kaynaklanıyor ama bence de akvaryum ortamında bu balık beslenmemeli çünkü çok hiperaktif ve çok büyük boyutlu bir balık. Bugüne kadar gördüğüm çoğu pangarsusların cama çarpmaktan burunlarının derisi soyulmuştu.
Bitkili Akvaryum Camında Ufak Kırık
Esneme olursa çatlama riski var. Üstten kayıt ya da alüminyum çerçeve yapıştırıp devam edebilir gibi geldi bana. Akvaryum kaç litre?

Bu arada şunu belirteyim akvaryumu yan yatırmadan kayıt yapıştıramazsınız. Ama alüminyüm çerçeve yapıştırılabilir.
Bakteri Kültürünün Oluşması Hk.
Merhaba hayırlı olsun. Az sayıda balık ekleyerek başlayabilirsiniz . Bakteri kültürü kendi kendine de oluşan bir şey. Tabi balık yoksa boş akvaryumda bakteri kültürü oluşmaz çünkü onların tükettiği amonyak nitrit vs ortamda oluşmaz. Ancak az sayıda balıkla başlamak önemli .
Malawi İçin Bitki
Bir kaç ay önce aşağıdaki Sayfada görmüştüm. Epey bir bitki çeşidi ile birlikte mbuna beslemiş eleman.
https://www.malawicichlidhomepage.com/aquainfo/hobbyist_gallery/hobbyist_simonson.html

Echinodorus x barthii, Pogostemon stellata “Fine- and Broad-leaf”, Elatine triandra, Riccia fluitans, Glossostigma elatinoides, Blyxa japonica, Lilaeopsis brasiliensis, Isoetes japonica, Ludwigia glandulosa, Myriophyllum mattogrossense “Green”, Cyperus helferi, Ammania sp. “Bonsai”, Rotala macrandra, Limnophila aromatica, Limnophila sessiliflora, Pogostemon helferi (“Downoi”), Cryptocoryne wendtii “Green Gecko”, Cryptocoryne wendtii “Mi Oya”, Cryptocoryne crispatula var “Balanciaga”, Anubias barteri v. nana, Anubias barteri v. nana “Petite”, Microsorum pteropus “Philippine”, Microsorum pteropus “Windelov”, Micranthemum umbrosum, Hydrocotyle verticellata “Dwarf Form”, Sagittaria weatherbiana, Ranunculus papulentus, Nuphar japonicum var Formosa and many others.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.