ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
omerali06
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
547
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Nisan 2019 01:34
Son Ziyaret:
14 Saat 10 Dakika önce
Toplam Mesaj:
680 [0.68 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
59 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer Ali Arabacı
Doğum Tarihi:
13 Haziran 1994
Yaş:
27
İl:
Ankara
Meslek:
Otomatik Dizgi Teknisyeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zamanımızın kötü anlayışlarından biride, kurnazlığın zeka olarak bilinmesidir. Ömer Ali Arabacı

SON 10 MESAJI

Elma Salyangozu Cinsiyet Yardımı
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214919/160120221941011.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214919/160120221941071.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214919/160120221941151.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214919/160120221941241.jpg[/IMG]

Forumdaki değerli bir arkadaşımızın hediyeleri cinsiyetleri neolabilir acaba ?
Helena İle Birlikte Yaşayabilen Salyangozlar
Yemin ediyorum şu videodan sonra helenadan soğudum çıkarıp atmayı düşünmeye başladım şuan. 🤣
Kedi Maması
[QUOTE=lemur]Konunun silinmesi sakıncalı. Bu tür bir iddia enine boyuna tartışılsın ki gerçekler ortaya çıksın, insanlar kendi kararlarını versinler. Konu sahibi ve bazı kişiler eleştirilere cevap vermek yerine kaçak güreşmeyi ve laf ebeliğini tercih ediyorlar.

Başından beri kedi maması yiyen sağlıklı(!) balıkların bir tek fotoğrafı yok. Mamanın markası belli değil, defalarca sorulmasına rağmen fiyat kıyaslaması yok. Sonunda dayanamayıp ben bazı örnekler verdim. Balıklarınızın doğal diyetinde tavuk mu var, kuzu mu var, dana mı yiyorlar diye sordum cevap gelmedi.

Şimdi biri çıkıp dese ki ben de alabalık yemiyle besliyorum hem de kedi mamasının üçte biri maliyetine, haklıdır. Doğru değildir fakat mümkündür. Nedeni ve nasılıyla ilgili tepkileri kaldıramayacaksanız, soruları cevaplayamayacaksanız böyle bir konu açmanızın bir anlamı yoktur.

Siz balıklarınızı istediğiniz şekilde beslemeye devam edebilirsiniz fakat fakat bunu herkese mutlak bir doğruymuş gibi, bir şey icat etmişsiniz gibi sunamazsınız.[/QUOTE]

Erkut abi yaşına ve tecrübene itafen abi diyorum orda bazı kişiler die bahsettiklerin içinde kendimi görmüyorum konu sahibininde dediğin gibi uygulamasına bir örnek göstermemesi resim vs ile desteklememeside senin dokunduğun doğrular arasında ama tavuk kuzu dana demişsin yemlerin içinde bunların olmadığına garantörün varmı abi ki mama üreticileri(kedi, köpek) tavukların bacaklarını kuzunun dananın çöp olan sakatatlarını kurutup mamaya karıştırdığını söylemiyor buna ek olarak özenle hazırlanan (hiç kullanmadım net içeriğini bilmiyorum) dana yüreği diyetinin içine deniz mahsulleri bile giriyo o yüzden tartışalım ama güzel üslupta tartışalım diyorum abicim iyi hobiler dilerim.

Bu arada tepkileri kaldırmaktan bahsetmişken burda kimse kimsenin ağası paşası değil o yüzden tepkilerimizin üslubuna dahi dikkat etmekte fayda var kalp kırmamak için üç günlük dünyada değmez.
Kedi Maması
[QUOTE=GokKurt]Öcü, kötü, kaka muhabbetlerini bir kenara bırakıp ciddi endişelerimi yazmak isterim.
Balığa kedi mamasının kullanılması bir olay, balığın bunu yemesi bir olay, balık yedi diye bunu savunmak bambaşka bir olay.
Malum ki bu tür hazır besinlerin mineral değerleri var ve kedi mamalarında bildiğim kadarı ile besin ve mineral açısından köpeklere dahi fazla olacak şekilde fazla.
Her canlıya sindirip, vücudunun kullanabileceği yemleri vermeliyiz.
Örneğin; kediye köpek maması yedirirsek muhtemelen epey halsiz kalacaktır 1 yıllık kullanım sonrasında. Aynı şekilde köpeğe de 1 yıllık süreçte kedi maması verilirse muhtemelen obez olacaktır.
Kaldı ki balık gibi hareket alanı nispeten daha kısıtlı bir canlıya tüketemeyeceği besin ve mineralleri verirseniz sonucu ne olur açıkçası ben bilmiyorum.
Siz kullandınız bir şey olmadı diye bunu kat'i gerçek yerine koymak ve tavsiyelerde bulunmak bence pek mantıklı değil, bu hususun ortak kanı veya bilimsel gerçek olması gerekli cidden önerebilmek için.

Ha; ben kullandım bir şey olmadı, böyle bir opsiyon da var. Bilginiz olsun, niyetiniz varsa amenna.[/QUOTE]

Evimde aynı anda kedi ve köpeğim vardı köpeğimin mamasıyla besledim ve gayet mutluydu ikiside yer yer köpeğime kedi maması verdiğimde oldu sonuçta sizin dediğiniz gibi bir olayla karşılaşmadım olay belki yanlış olabilir ki bunun görünürde yanlış bişeyi yok gibi şöyle bir düşününce iki yemde hayvanların atıl parçalarından yapılıyor. Balık yemlerinin içine biraz daha fazla protein veya lif içermesi için çeşitli canlı veya bitki eklemesi yapabiliyorlar. Şimdi kedi mamasındaki tahılı balık sindirir sindiremez bişey diyemiyorum ama insanı linç girişiminde bulunanlarda doğru yapmıyor. Koyun misali sürekli önümüze servis edileni yemek yerine farklı şeyler düşünmek bazen yenilik getirir bazende tarihe karışır o yüzden çokta tepki göstermemek lazım. Konu sahibi bence konunun silinmesini talep edebilir.
Elma Salyangozu Cinsiyet Yardımı
Bilgisi olanlardan rica ediyorum 3 4 güne bir yumurta diziyo piskopat. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214919/100120220141381.jpg[/IMG]

5 öbek var şuan.
Önemli Isıtıcı Arızası
[QUOTE=Balıkyüzgeci]Arkadaşlar merhaba ben yaklaşık 1 yıl önce ısıtıcı aldım. Isıtıcımı yazïn çok kullanmadığım için bu sorunu fark edemedim. Şimdi ısıtıcım 33 dereceye ayarlıydı. Ama akvaryum 20 dereceydi. Ben de ısıtıcıyı çıkardım inceledim. Termostatı ayarladığımız vidanın üstünde yeşil bir aparat var onu çikardım. Ve vidayı döndürdüm. Vida döndükçe döndü. Şimdi boş bir tanka aldım. Hala çalışıyor. Bunun ayarını tam olarak nasıl yapabilirim bozdum biraz galiba[/QUOTE]
O vida kalibrasyon gibi bişey küçük akvaryumu 30 derece sıcaklığa ulaştırın sonra ısıtıcıyı içine alın ısıtıcının ayar yerini 30 dereceye getirip akvaryum 30 derecedeyken ısıtıcı kapanana kadar o vidayı terse çevirin kapandığı vakit ayarlanmış olacak ancak ilk zamanlar kontrollü kullanın.
Isıtıcı Sorusu
[QUOTE=MZRMARS]37 litre akvaryum için Atman 100 W çelik ısıtıcı aldım, sürekli çalışmaz daha iyi olur dendi, ama bir zararı olur mu balıkların yakın geçişlerinde yada başka bir sorun yaşar mıyım? Yavaş yavaş balıklarımı koyacağım çünkü 1 hafta doldu son kontrollerimi yapıyorum şimdiden teşekkür ederim[/QUOTE]
Benim bildiğim ve mantığıma yatan açıklama şu şekilde yüksek watt ısıtıcı küçük akvaryumda kullanılırsa ısıtıcı kapandıktan sonra camın üzerindeki ısıdan dolayı bir miktar daha ısıtma yapabilir bu yüzden 26 ayarladığınızda 28 görebilirsiniz bunun ölçümünü güvenilir bir termometre ile yapıp ayarlarsanız birdaha oynamayarak uzun süre kullanabilirsiniz. Bunun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum camın yüzeyi 100 derece olmuyor zaten rahat olabilirsiniz. İyi hobiler dilerim.
Elma Salyangozu Cinsiyet Yardımı
[QUOTE=GokKurt]Salyangozlar bir kez döllendikten sonra bir kaç kez yumurta dökebilir. Yanlış hatırlamıyorsam 1-2 hafta içerisinde çok küçük olmak üzere yumurtadan çıkıyorlardı (aklımda 1-2hafta olarak kalmış). Çıkan yavrular epey küçük oluyorlar, ya dikkatli gözlem ile yada zamanla kendilerini göstereceklerdir. Sump motoruna kapılmış da olabilirler.[/QUOTE]

Motor kısmım büyük ama yinede ihtimal olabilir tabi şuan 4 haftalık oldular daha göremedim motora kaçmadan illaki denk gelir birtane görmek die düşünüyorum.
Mikro Hidrolik Su Türbini Jeneratörü Araştırma
[QUOTE=Muhammedcay]

yorumunuz için teşekkürler
harcanılan enerjinin 3/1 i bile olsa ledleri yakmaya yeterli ledler 12w olmaz da 8w olur 4w olur gece lambası niyetine oda aydınlatır
zaten maksadım bu böyle olur herkes yapsın değil 25w filtre kullanan bir hobici harcanan enerjinin 3/1'ini bile olsa geri kazanabiliyor mu?
100tl üstteki zımbırtı 8w 12w 1er tane led evde var bağlayacağım yanacak mı patlayacak mı
belki sizin dediğiniz gibi hiç yanmayacak suyun akışı yeterli gelmeyecek olabilir
o zaman cihaz çöpe mi hayır köyde boşa çeşme akıyor debisi de iyi kapı önünde musluğuna takarım bahçe aydınlatır [/QUOTE]

Mantık çok güzel gelişmeleri bekliyorum alt sumplı akvaryumlarda gayet yüksek debiye ve motor gücüne sahibiz motorun hemen çıkışına bağlasam aydınlatmaya yetse kafi gelir. 🤣
Elma Salyangozu Cinsiyet Yardımı
Herkese iyi hobiler arkadaşlar daha önce betamın yanında bulunan elma salyangozumu betamı hediye edince bunuda mecbur sumpın motor kısmına koydum oda orda sağolsun hemen yumurta dizdi daha önce yanında başka elma salyangozu vardı ama yinede tek başına öbek öbek yumurta dizmesi normal mi bilemedim yardımcı olan olursa sevinirim birde yumurtalardan bi kaçı açılmış ama piyasada yavru yok boş yumurta dizmiş olabilirmi ? Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.[EDIT]omerali06,2022-01-16 19:40:25[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.