ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
incaia
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
126
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Kasım 2018 10:20
Son Ziyaret:
20 Saat 7 Dakika önce
Toplam Mesaj:
177 [0.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
48 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Batu İnkaya
Doğum Tarihi:
10 Şubat 1989
Yaş:
30
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

https://www.akvaryum.com/Forum/mid-tech_bitkili_hatalarimdan_ders_cikardim_k936147.asp Batu İnkaya

SON 10 MESAJI

40x30x30 Blackwater Nano
Çok güzel bir kurulum olmuş. Ben de ilerde tam da bu boyutlarda bir blackwater kurulumu yapmayı düşünüyorum. Konuyu favorilere ekliyorum umarım güncelleme gelmeye devam eder.

Su değerlerinizi takip ediyor musunuz?
Karidesler İçin Bölmeli Akvaryum
Merhaba,

Karideslere ilgim gün geçtikçe artıyor. Daha fazla renk beslemek istiyorum. Fakat malumunuz neocaridinalarda farklı türler arası çiftleşme renksiz yavrulara neden oluyor.

Bu noktada merak ettiğim konu şu; neocaridinalar lepistesler gibi suya sperm bırakarak mı ürer yoksa birebir çiftleşme ile mi? Eğer suya sperm bırakıyorlarsa büyük bir akvaryumun içini cam ile bölüp 3 sünger filtre 3 ısıtıcı almam gerekecek bu da maliyeti artıracak. Ama birebir ciftlesiyorlarsa sineklik teli ile bölüp akvaryumlar arası su geçişine imkân sağlayacağım ve su değişimi dahil her şey daha da basitlesecek.

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Yeniden Dizayn İçin Öneriler
Öncelikle yeterince bitki koyarsan karidesler gayet de mutlu mesut yaşar. Daha önce açtığım konu bunun ispatıdır.[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/karidesler_urkek_canlilardir_k945949.asp[/URL]

Mutlaka tek renk veya renk geçişli bir arka fon kullan ki balıklar ve bitkiler renklerini göstersin. Bitki olarak arka fona saz, ortaya da crypto gibi sürgün vererek çoğalan bitkilerden ekersen budayıp tekrar dikme gibi bir derdin olmaz. Dev saz tek sıra halinde kök sürgünleri veriyor. bütün arka fonunu bir kaç ayda kaplar.
Karidesler Ürkek Canlılardır
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/210979/200920191958441.jpg[/IMG]Karidesler ürkektir. Lepistesler ile bakılmaz diyenlere gelsin :)

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/210979/200920192002111.jpg[/IMG]
300 Litre Tür Tavsiyesi
[QUOTE=Brothers]
İlk denemem Melek üzerinde oldu 12 tane aldığım 1 lira boyutundaki meleklerim nedense her gün birer ikişer tane öldü . Akvaryum suyu vs kurulu idi . O yüzden aynı riske girme korkusu bıraktı bende :D Ama balıkları aldığım yerden başka türler alıp aynı akvaryumda düzenli yaşattım . Ölümleri hakkında bilginiz varsa tekrar deneyebilirim. Neden ölmüş olabilirler vs. 1 tane bile canlı kalmadı . Ama aynı akvaryumda meleklerle aldığım mollyler çok güzel yaşadılar .

Bu arada 5*5 ya da 10*10 köşe sump yapmayı düşünüyorum . Elimde güçlü kafa motoru var değerlendirmek istiyorum .[/QUOTE]

Balıkları suya alıştırmıştınız değil mi? Bu yüzden çok balık kaybettim hepsi 2 gün içinde ölmüştü. Her gün birer ikişer ölmeleri ısı sorunundan kaynaklı olabilir. O hacimde oksijensiz kalmaları veya amonyak zehirlenmesi yaşamaları o kadar kısa süre içinde mümkün olmaz. Örnek veriyorum, balıkları aldığınızda akvaryumcunun ısısı 25 derece, sokak 10 derece olsa eve getirdiğinizde de ev içi 25 derece olsa balıklar taşıma esnasında soğuktan şok geçirmiş olabilirler.
Karides Yemi Önerisi Ve Karideslerin Saklanması
Dennerle 5 in 1 çok pahalı bir yem. 100 tl civarlarında. Ben şu şekilde yaptım. ıspanak kabak havuç ve kapya biberi haşladım. buz dolabı pozetine koyup dondurucuya attım. İhtiyacım oldukça çıkarıp veriyorum. Havucu pek sevmiyorlar ama kırmızı kapya biber ve ıspanak için birbirlerini eziyorlar. Bir de çöpçüler için aldığım dip yemi var. o yem de diğer besin ihtiyaçlarını karşılıyor. Zaten lepisteslerin yem artığı, çürüyen bitkiler derken ağızları hiç boş kalmıyor. :)

10 bloodymary karides 3-5 ayda 100e yaklaştı. 4 karides kaybettim şimdiye kadar. Bunların 1 tanesi akvaryumdan atladığı için öldü. Akvaryumunuz bitkiliyse biraz zaman tanıyın bütün akvaryumu ele geçireceklerdir. Ben 40*40*40 tankta 30 lepistes, 5 çöpçü, katil salyangoz, nerite ve otocat ile birlikte bakıyorum. En son dün akvaryuma parmağımı daldırdığımda parmağıma üşüştüler. Çekingenlik yerini yüzsüzlüğe bıraktı :).
300 Litre Tür Tavsiyesi
10 adet yavru melek alıp onları büyütebilirsiniz. Büyüyünce de kendi eşlerini seçerler. O hacimde avuç içi kadar boyuta geleceklerdir. Alan geniş olduğu için aynı anda bir kaç çift yetişkin meleğe bakabilirsiniz.
Orko'nun Wild Bettaları
Lütfen konuyu devam ettirin gelişmeleri merakla bekliyoruz :)
Japona Geçiş Yaptım. Sorum Var.
Dip yemleri var onlardan verebilirsiniz. Vatoz- çöpçü yemi diye aratırsanız bulabilirsiniz. Bende tetra wafermix var bayılıyorlar.
Lepistesin Yanına Plati
Olur hocam, lepistes ve plati kendi yavrusunu bile yiyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,791,757 Mesaj
  • 407,812 Konu
  • 91 Forum
  • 144,764 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,885 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.