ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
incaia
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
123
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Kasım 2018 10:20
Son Ziyaret:
17 Ekim 2019 17:59
Toplam Mesaj:
174 [0.53 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
51 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Batu İnkaya
Doğum Tarihi:
10 Şubat 1989
Yaş:
30
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

https://www.akvaryum.com/Forum/mid-tech_bitkili_hatalarimdan_ders_cikardim_k936147.asp Batu İnkaya

SON 10 MESAJI

Karidesler Ürkek Canlılardır
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/210979/200920191958441.jpg[/IMG]Karidesler ürkektir. Lepistesler ile bakılmaz diyenlere gelsin :)

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/210979/200920192002111.jpg[/IMG]
300 Litre Tür Tavsiyesi
[QUOTE=Brothers]
İlk denemem Melek üzerinde oldu 12 tane aldığım 1 lira boyutundaki meleklerim nedense her gün birer ikişer tane öldü . Akvaryum suyu vs kurulu idi . O yüzden aynı riske girme korkusu bıraktı bende :D Ama balıkları aldığım yerden başka türler alıp aynı akvaryumda düzenli yaşattım . Ölümleri hakkında bilginiz varsa tekrar deneyebilirim. Neden ölmüş olabilirler vs. 1 tane bile canlı kalmadı . Ama aynı akvaryumda meleklerle aldığım mollyler çok güzel yaşadılar .

Bu arada 5*5 ya da 10*10 köşe sump yapmayı düşünüyorum . Elimde güçlü kafa motoru var değerlendirmek istiyorum .[/QUOTE]

Balıkları suya alıştırmıştınız değil mi? Bu yüzden çok balık kaybettim hepsi 2 gün içinde ölmüştü. Her gün birer ikişer ölmeleri ısı sorunundan kaynaklı olabilir. O hacimde oksijensiz kalmaları veya amonyak zehirlenmesi yaşamaları o kadar kısa süre içinde mümkün olmaz. Örnek veriyorum, balıkları aldığınızda akvaryumcunun ısısı 25 derece, sokak 10 derece olsa eve getirdiğinizde de ev içi 25 derece olsa balıklar taşıma esnasında soğuktan şok geçirmiş olabilirler.
Karides Yemi Önerisi Ve Karideslerin Saklanması
Dennerle 5 in 1 çok pahalı bir yem. 100 tl civarlarında. Ben şu şekilde yaptım. ıspanak kabak havuç ve kapya biberi haşladım. buz dolabı pozetine koyup dondurucuya attım. İhtiyacım oldukça çıkarıp veriyorum. Havucu pek sevmiyorlar ama kırmızı kapya biber ve ıspanak için birbirlerini eziyorlar. Bir de çöpçüler için aldığım dip yemi var. o yem de diğer besin ihtiyaçlarını karşılıyor. Zaten lepisteslerin yem artığı, çürüyen bitkiler derken ağızları hiç boş kalmıyor. :)

10 bloodymary karides 3-5 ayda 100e yaklaştı. 4 karides kaybettim şimdiye kadar. Bunların 1 tanesi akvaryumdan atladığı için öldü. Akvaryumunuz bitkiliyse biraz zaman tanıyın bütün akvaryumu ele geçireceklerdir. Ben 40*40*40 tankta 30 lepistes, 5 çöpçü, katil salyangoz, nerite ve otocat ile birlikte bakıyorum. En son dün akvaryuma parmağımı daldırdığımda parmağıma üşüştüler. Çekingenlik yerini yüzsüzlüğe bıraktı :).
300 Litre Tür Tavsiyesi
10 adet yavru melek alıp onları büyütebilirsiniz. Büyüyünce de kendi eşlerini seçerler. O hacimde avuç içi kadar boyuta geleceklerdir. Alan geniş olduğu için aynı anda bir kaç çift yetişkin meleğe bakabilirsiniz.
Orko'nun Wild Bettaları
Lütfen konuyu devam ettirin gelişmeleri merakla bekliyoruz :)
Japona Geçiş Yaptım. Sorum Var.
Dip yemleri var onlardan verebilirsiniz. Vatoz- çöpçü yemi diye aratırsanız bulabilirsiniz. Bende tetra wafermix var bayılıyorlar.
Lepistesin Yanına Plati
Olur hocam, lepistes ve plati kendi yavrusunu bile yiyor.
Elma Salyangozu Ve Bitkiler
Elma salyangozları benim su marullarımın köklerini afiyetle yediler. Her bitkiyi yemiyorlar ama yedikleri bir tür olursa da bitirene kadar durmuyorlar.
Endler Ve Karides Uyumu
Ben yaptım oldu demek için yazmıyorum ama karideslerimi 15 litrelik akvaryumlarından 60 litrelik karma tankıma aktardım 2 ay önce. Tankta 2 otocinclus, 5 çöpçü, 1 nerite salyangoz ve albino full red lepistesler var. Aktardıktan sonra neredeyse bütün dişiler yavru aldı. Şu an yavrular her yerde. Yeterli bitki ve saklanma alanı varsa gayet de güzel birlikte bakılabiliyorlar .
Yeni Akvaryum Fikirlerinize İhtiyacım Var
[QUOTE=ibrahim43]
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Panda çöpçüler çak mantıklı geldi. Aklımda ki meleklerde inci gövdelerdi ancak büyüdüklerinde neler olur tam kestiremiyorum. Şu an kendi ürettiğim koyu,mora yakın bir pembe üzerine lacivert çizgili danio zebralarım var henüz 2 cm boyundalar. Peki bunların yanına meleklerin yutamayacağı hangi tetra türünü önerirsiniz. Aklımda hep neon ya da kardinal tetra vardı ancak bi çok yerde meleklerin neonları yutabileceği yazıyor şu an bi arkadaşımdan gelen 1 tane neon tetram var ve oldukça büyüdü melekler onu nasıl yutabilir ki?[/QUOTE]

Bazı akvaryumcuların sattığı neon tetralar çok küçük oluyor. Sizdeki melekler de çok büyükse yutma ihtimali oluyor. Bence sakin bir akvaryum istiyorsanız neon almayın o sakinlikte göz yorar. Kırmızı burun tetra gibi daha büyük boy tetra alabilirsiniz. Aynı bölgenin balığı değil ama rasboralar da güzel sürü davranışı gösteriyor. Ansiklopediden tetra türlerine bakmanızı tavsiye ederim. Çok güzel türleri var.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,771,559 Mesaj
  • 405,343 Konu
  • 91 Forum
  • 143,615 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,722 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.