ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
00mert00
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Temmuz 2018 22:18
Son Ziyaret:
19 Eylül 2023 19:48
Toplam Mesaj:
3 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert Mertyüz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

hm

SON 3 MESAJI

Balığımda Kuyruk Erimesi Mi Var?
Beyaz benek oldukça ilerlemiş. Balık da bu halde dipte yatıyorsa üzülerek umut epey az diye düşünüyorum maalesef. Metilen mavisi asla kullanmayın. Balığı mümkün olduğunca stressiz tutmaya çalışın. Su kalitesini arttırmalısınız. Eğer yeni kurulumsa oturmuş hastalıksız bir akvaryumdan hacminizin yüzde 10-20si kadar bir su alırsanız 1 gün içerisinde suyunuz oturur. Ayrıca bunun üstüne yine hızlı müdahale için sera toxivec öneririm. Bu ikisini yaptıktan sonra çok kaliteli bir suyunuz olacaktır. Su değişimine de devam etmelisiniz. Ancak değişim suyu kesinlikle çeşmeden direkt akvaryuma konmamalı. Su balığın konfor sıcaklığının altında değilse ısıyı artırmaya gerek yok. Şartları iyileştirip balığınızın direncini artırdığınızda benekleri dökecektir, döktükten sonra da bu şartların devam etmesini sağlarsanız balığınız iyileşir. Hacim konusunda gerekli şeyler yazılmış zaten eklenecek bir şey yok gibi. Geçmiş olsun.
Astronot Balığı Deri Hastalığı
Beyaz benek tedavisi için ilaç kullanmanıza gerek yok. Suyunuz kalitesizleşmiştir veya suyunuz çok soğumuştur. Ana tanka metilen mavisi dökerek de suyunuzdaki tüm yararlı bakterileri öldürdünüz ve işi daha kötü hale getirdiniz. Öncelikle balıkları iyileştirdikten sonra mutlaka ya büyük tank edinin ya da balıkları sahiplendirin, 1 senede 25 santim olabilen balıklardan söz ediyoruz. Ayrıca kötü dediğiniz balık hacim küçük olduğu için fena derecede hırpalanmış. Akvaryumdaki sivri köşeli dekorları çıkartın.
Yapmanız gerekenler:
metilen mavisini kullanmayın, balıkları tuzlu suya sokmak gibi ekstra strese sokacak hareketler yapmayın. Suyu 26-28 derecelere getirin, astronotların en rahat olduğu su sıcaklıklarıdır.
Sera toxivec sipariş edin.
Kargoyu beklerken her gün yüzde 10 su değişimi. Eklenecek su beklememiş çeşme suyu olmamalı. Tavsiyem 5er litrelik hazır sulardan alın. Veya elinizde klordan arındıran bir su düzenleyici varsa onu kullanın. reeflowers effective conditioner büyük petshoplarda bulunur, değişim suyuna eklerseniz hazır su ile aynı etkiyi sağlar. Su düzenleyici diye metilen mavisi kullanmayın.
Sera toxivec gelince üstünde yazan dozda kullanın. Bir hafta su değişimi yapmayın. Balıklar 2-3 güne toparlayacaktır. [EDIT]00mert00,2023-05-31 01:45:22[/EDIT]
Astronot (oskar)
Ben birkaç senedir astronotları elma salyangozları ile beraber besliyorum. Balıklarınız agresif karakterli değilse ve salyangozlar yeterince büyük olursa sıkıntı yaratmayacaktır. Ayrıca yeterince büyük boy bir frenatus da işinizi görecektir. Ne eklerseniz ekleyin yine de atık yemlerin hepsini yemeyebilirler veya bir süre sonra yüzeyden yem yemeye alışabilirler (salyangozlar hariç). Size tavsiyem haftada 1 kez dip çekimini ihmal etmeyin yeterli olur, balıklar bir yerlere sürtünmediği sürece ve sağlıklı gözüktüğü sürece sıkıntı olmaz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.