ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Aguamentist
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
96
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
6 Saat 48 Dakika önce
Toplam Mesaj:
135 [0.53 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
101 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Taner AKCA
Doğum Tarihi:
15 Mart 1991
İl:
Bursa
Meslek:
Tekniker
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Aguamentist YouTube Kanalı https://www.youtube.com/@Aguamentist

SON 10 MESAJI

Bıolıfe 100 Bin Lira Ödül Veriyor!
Selam dostlar,
Öncelikle ben bu başlığı görene kadar böyle bir markanın varlığından haberim yoktu.
Dün akşam yatmadan önce bi foruma bakayım dedim; yazıyı okudum ve linkteki videoyu sonuna kadar izledim.
Sonra kendi kendime dedim ki "vay be yerli bir firma üretim yapmış (artısı-eksisi tartışılır tabi ama bir girişim, bir üretim var sonuçta) bir de çok iddialı bir şekilde "hodri meydan" demiş.
"Valla helal olsun, ben bunun duyurusunu yaparım..." diye düşündüm.

Bir de "Youtube'da deneyimlerini paylaşanlara bakayım, hem de ürünleri görmüş olurum" diye düşündüm.
Modeller nasıl, kullanımı ve performansı nasıl diye 5-6 video izledim, olumlu ve olumsuz deneyim yaşayanlar olmuş haliyle. Ama Biolife sayfasından memnun kalmayan veya merak edilen yorumların neredeyse hepsine tek tek bilgilendirme veya geri dönüş yapılmış.
Sonra sitelerine girip ürün fiyatlarına ve teknik bilgilerine baktım.

Ben ürünleri görünce kesinlikle akvaryumumda kullanamam diye düşündüm.
Sonuçta cama cam, bitkili, kapaksız çiçek gibi akvaryum kurmuşum; karşısına geçince borular, aparatlar, hava kabarcıkları vs gibi şeyler görmek istemem.
Sonuçta akvaryum kültürü oluştuktan sonra benim için en önemli şey görselliktir.
Ürün boyutları ve tasarımları estetik değil kesinlikle.
Ayrıca su değişimi ve ekstra filtre malzemesi kullanmadan kimyasal temizlik konusunda nasıl bu kadar eminler diye gittim sitedeki üniversite raporunu inceledim.
İddia ettikleri testler ve deneyleri üniversite raporları ile doğrulamışlar.

Neyse...
Dün akşam bu başlıktaki video linki üzerinden yazdım Facebook'tan, "hocam ben bu sizin iddianızı duyuru mahiyetinde paylaşmak istiyorum" dedim.
Bora Bey de numarasını verdi, "tabi, yarın görüşelim" dedi.

Bugün kendisiyle görüştüm.
-Ben sizin ürünlerinizi kullanmadım ama bu iddianız ilgimi çekti. Bununla alakalı içerik oluşturmak istiyorum dedim. "Tabi ki yapabilirsiniz" dedi.
(genel ürünler hakkında da konuştuk biraz)
-Sonra "Hocam bu ürünü kullananlar "memnun kaldım veya kalmadım, şurası iyi, burası kötü" diyebilir. Neye sinirlendiniz de bu iddia çıktı dedim.
O da bu "karalama" yapanların bir çoğunun ürünü kullanmadığı halde böyle bir duruma maruz kaldığındı, ithal ürünleri överken yerli ürününü kullanmadan veya yanlış kullanıp olumsuz sonuç alıp bununla birlikte kötü
reklam yapanlar olduğundan bahsetti.

Sonra videodaki Akvaryum Express olayını merak ettim ve sordum:
-Hocam videonuzda arka planda video kapağı vardı. Ben akvaryum express kanalını inceledim. Böyle bir video görmedim. Ben mi bulamadım yoksa içeriği mi sildiler diye sordum.
Akvaryum express videoyu bu ödül konusu açılınca silmiş ve Bora Bey'i arayıp ve videoyu sildik demişler.
Kendisi de sizden bir özür videosu bekliyorum demiş ve konuyu kapatmış.

Ben de "kendilerinin sizin ürünlerinizin altında memnun kaldıklarına dair 6 sene önce yazılmış yorumlar okudum. Peki dedim olayın özü nedir?" diye sordum (videoyu izlemediğim için Fransız kaldım tabi)
-Zamanında ürün almak için Bora Bey'i aramışlar, kendisi de pandemi döneminde yoğun bir dönem yaşıyormuş ve dönüş yapmayı unutmuş. Karşı taraf da hatırlatma yapmayınca konu havada kalmış ve başka marka ürün alımı yapmışlar.
İlişkileri bu arada kesilmiş.

Şimdi gelelim bu iddiaya veya hodri meydana:
Karşımıza çıkın diye seslendikleri kim hala anlamış değilim. Eheim, Tetra veya Sobo'nun, "hadi beyler, meydan okuyan varmış" diye kalkıp gelecek halleri yok.
Bu sesleniş firmaya değil de şahıslara olmuş.
"Ürünlerimizi kötüleyen şahıslar övdükleri filtreleri alıp gelsinler, şartlar şöyle" dense yine bir nebze anlarım ve 100.000 almak için filtresini alan koşup giderdi eminim. [:)))]
Yani bu hodri meydana hiç bir firmadan dönüş olacağını sanmıyorum ama ben de bir duyuru video paylaşacağım [8)]

Bunu reklam veya serzeniş için mi planladılar bilmiyorum [:?]

Bunları yazarken de aklıma şu sahne geldi:

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=QxG6sWGrsfQ[/VID]

Low Tech Taban
[QUOTE=YeniHobist14]Merhabalar. 100x45x55 cm akvaryumumu low tech bitkili bir akvaryuma çevirmeyi düşünüyorum. Işığımı aldım. Şimdi zemini halletmeyi düşünüyorum.
Zemini nasıl oluşturabilirim en verimli şekilde ?
Tek başına jbl manado önerir misiniz ?[/QUOTE]

Bu video size fikir verebilir:

[VID]https://youtu.be/LFyJTutz-rE?si=418Pji2aH3AGNG34[/VID]
Sonradan Bitki Yapıştırmak
[QUOTE=KaanE]

Hızlandırıcılı / aktivatörlü japon yapıştırıcısı değil bahsettiğiniz sanırım? Japon güvenli olduğu için japon kullanıyorum ben ama hızlandırıcı /aktivatör konusunu bilmediğim için kullanmadım. [/QUOTE]

[URL]https://www.dr.com.tr/Kirtasiye/Pattex-2K-Aktvatoru-Hizli-Yapistirici-200Ml/Masaustu-Gerecleri/Yapistiricilar-ve-Kapaticilar/urunno=0002122139001?srsltid=AfmBOorHvMi8IoFye6Z6sRzD6eyj9ljOCudJn-LUJ587AQFeSJIK_yb-dR4[/URL]

Ben bu ürünü kullanıyorum ve bir problem yaşamadım.[EDIT]Aguamentist,2024-09-20 13:53:14[/EDIT]
Lepistesim Doğurdu Ama
Her tür yavru yemiyor. Daha önce yavrulara saldırıp yediğini gördüyseniz ya anaçları akvaryumdan almanız ya da yavruları..
Sonradan Bitki Yapıştırmak
Çift komponentli hızlı yapıştırıcı kullanabilirsiniz. En hızlı ve güvenli yöntem [:iyi:]
Görselliğe Önem Verenler Toplansın!
En basit haliyle 5 adımda akvaryum arkaplanı yaparak siz de akvaryumunuza hava katabilirsiniz [:iyi:]
Gerçekten faydalı ve bilgilendiri bir içerik oldu.
İyi seyirler [:3]

[VID]https://youtu.be/qD5IdB_awJ8?si=H-xwarFkZMwiHU7k[/VID]
Yavru Lepsites
[QUOTE=Altunindigo]Yq ne yaptım ne ettim yükleyemedim kim yapmış bu siteyi yaaa🤣🤣🤣[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/250465/160920242142101.jpg[/IMG][/QUOTE]
Kesin birşey söylemek için yavruların biraz daha büyüyüp renk almalarını beklemek lazım. İçlerinde albino yokx bunu söyleyebiliriz [:iyi:]
Balık Ve Bitki Öneri
Hocam ben Jbl Manado üzerine Aquaclay sermek durumda kaldım ama tesadüfen güzel kombin oldu ve şu an memnunum. Ama daha iyi tavsiye verebilecek arkadaşlar yardımcı olur umarım [:3]

[VID]https://youtu.be/LFyJTutz-rE?si=FhqnszZKi8wvHnS3[/VID]
Yeni Aldığım Lepistesler
Karanlıkta kalan balıklar birden ışık gördüğünde benzer hareketleri sergiliyor. Ben sabahları yem verirken uykudan yeni uyanmış gibi sersem moddalar [:D]

Ayrıca balıklar akvaryuma yeni girmiş, stres faktörü de var.
Bu durum stres ile alakalıysa birkaç gün sonra normale döner. Dönmezlerse karanlıktan aydınlığa geçiş sürecinden kaynaklıdır. [:iyi:]
Balık Ve Bitki Öneri
Silis kum veya lav kırığı kullanacaksanız bitki çeşitliliği konusunda çok seçeneğiniz kalmıyor.
İkisi de bitki bakımı için yetersiz. Lav kırığı üzerine serebileceğiniz alternatif düşünün bence.
Diğer türlü Anubias bakabilirsiniz .

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.