ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
baracuda508
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Mart 2006 00:39
Son Ziyaret:
4 Saat 34 Dakika önce
Toplam Mesaj:
47 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
görkem
Doğum Tarihi:
07 Mart 1984
Yaş:
36
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

görkem özdemir---İZMİR---

SON 10 MESAJI

75-80 litrelik için sadece iç filtre?
Ben canlı doğuran besliyorum özellikle lepistes.Yeşil filtre uygunmudur yani?
75-80 litrelik için sadece iç filtre?
Merhabalar yeni kurmayı düşündüğüm 80 litrelik bir akvaryum için sadece iç filtre kullanmak istiyorum (çünkü çok masrafa giremiyorum).Acaba bu litreye göre  dış filtresiz olamazmı ?Eğer iç filtre yeter diyorsanız bana bir iç filtre modeli söyleyebilirmisiniz.Bende şu an eski filtrelerden yeşil olandan var, bu işe yaramaz sanırım.
Cabomba nasıldır?
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Ama bu cobmba bitkisinden almamaya karar verdim çünkü yüksek ışık ihtiyacı olduğu yazıyor, eğer bir ışıklı kapak veya ışık tertibatı bulunca mutlaka alacağım çünkü bu bitkiler çok güzel arka fon bitkileri.
Cabomba nasıldır?
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Ama bu cobmba bitkisinden almamaya karar verdim çünkü yüksek ışık ihtiyacı olduğu yazıyor, eğer bir ışıklı kapak veya ışık tertibatı bulunca mutlaka alacağım çünkü bu bitkiler çok güzel arka fon bitkileri.
Cabomba nasıldır?
Mesela bende ışıklandırma yok ama geceleri hariç iyi ışık alıyor, direk güneş ışığı almasada içi aydınlık oluyor.Buna rağmen almamı önerirmisiniz?

Cabomba nasıldır?
Arkadaşlar benim canlı doğuran akvaryumuna daha önce aldığım yosunların hüsranı ile karşılaşınca sizlere sorayım dedim. Aldığım jawa moss yani yosun bitkileri süreklli parçalara ayrılıp sürekli filtreye yapışıyorlardı ve i,lk aldığım yeşilliği kalmıyor zamanla sararıyorlardı. Bende çıkarttım.Şimdi bitkim yok ondan dolayı lepistes yavruları için uygun gördüğüm Cabomba bitkisini denemeyi düşünüyorum. sorularım:
1.Bu bitki balıklar tarafından yenilebilirmi?
2.ışığa çok gereksinim varmıdır?
3.Canlı doğuran için sizce uygunmudur?
4.Sürekli parçalanan bir bitkimidir?
5.İzmirde nerde bulabilirim?
6.Fiyatı nedir biliyormusunuz?

   Cabomba
akvaryum temizliği!
vatoz balığı al bence. yosunları afiyetle yerler,camı silecek gibi temizlerler.
rafya kullanımı
Bence hem taşların arasına sıkıştırıp aynı zamanda su üstünde de belli bir rafya kütlesi bırakmalısın.Çünkü mutlaka su üstüne çıkmaya çalışacak olan yavrularda olacaktır ve onların yem olmaması için rafyada birebirdir.Kendi tecrübelerime göre yavrular su üstünde kalmayı tercih ediyorlar.Nede olsa bu balıklar akıntıyı seven balıklar olduğu için ve su üstünde akıntı daha çok olduğu için su üstünde daha sağlıklı büyürler. 
Hamile lepistesler az doğuruyor
Hayır balıklar yaşlı değil.Daha 1 ay önce çok güzel doğuruyorlardı
Hamile lepistesler az doğuruyor
Anlayamadığım bir sorunum var . Akvaryumdaki dişi lepisteslerin karınları şiş olmasına karşın  doğurmuyorlar.doğurduklarında ise 4-5 adet doğurup karınları şiş bir halde geziyorlar.6-7 gün bekledim belki ara ara doğuruyordur diye ama halan doğurmadılar. sadece bir dişi değil tüm dişilerde durum böyle.sorunun nedeni ne olabilir?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 264 Online Kullanıcı, 146 Üye

Online Kullanıcılar

Beta_balik, Melih Arslan, Kınayu, MuTLu, midnight, Fatihs, AtlasPoyraz, HarunYldrm, furkaan, UnalCevahir, Aqua Discovery, BlackMesa, Acz, Abu, omerkoylu, yandangel, gokturkseyhan, biacar, Bonzi, MurimuraT, byrm06, orimohito, enistein, Rebel04, ozan_1903, muzaffer_81, Aeran, Sheyda27, jueJ., BenAykut, WarWolf_88, MertGezer, Alihanunal01, Arassian, GETz READY, Ozan Eren, ugur7777, mardek, FurkanKöse59, Serkanjb, Mikail Erdoğan, FerKan, antoni, Mete Duru, murat acr, volkan81, oturhanoglu, Aşk-ı semek, Sharingan, Harun911, HaydarGul, Noyes, KÇetintaş, Fragant, wmelontr, AYlmz, rikifat, capp, rsmblzz, dream7, Griffin, vedat79, cceviz, Arifhb, BuRAK, peace41, umutbz, MetinSungu, shiroii, Hacanak, SCORPION_79, StenkaRazin, tunasoylemis, Menfa, Alpercicek35, cizgi, onur228, corax, Emirk, MiSoSiKiaN, sirhill, MertA, aXarayli, Ugur79, Slanq, Supervenenis, ciii87, goldfishparadise, kaganbozkurt, Trop006, Foae, MalawianKeeper, ogii06, CoskunKarakaya, KeremT, Cenk Bildir, sinanb85, vlkncm, Mehmetpoad, Orkinoz22, abdullah kg, budak_murat, BRAND, Akarslan, Yorum yapmaz, Keremaycav, suslu_78, Fischmeister, Fatih ÇE, yaşar3428, cansolak, Aquarist101, Nursun, gyunda, gürkanbey, ffeytt, Kaya0606, oblomov, gandalfthegrey, Cengizhan06, yucesoy83, AkvaryumKolik, mereny, Huleyn, OsmanBeyy, Caylak adem, Mnsr, illiyuanka, Zeiss, eyupburak, the__legend, Kromatit, Kemalk41, replacka, steady, yavvuz, voltran, IamArifCAN, agbaglama, ibolat, zaza649, 2xDiver, redrua, yabulahan, Discusss78, arconim, brigantes,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.