ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
engin045
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
54
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
29 Mart 2019 21:38
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
59 [0.42 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
58 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Engin Yayla
Doğum Tarihi:
23 Kasım 1976
Yaş:
42
İl:
Aydin
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Engin Yayla

SON 10 MESAJI

Perspektif Doğal Kaya Dekor Çalışması
Elinize sağlık, akvaryumda çok hoş duracak.
Goldfish Bitkili Akvaryum Denemesi
[QUOTE=Emre Zaim]Amazon Hançeri, Echinodorus türlerinin genel adıdır.
Ancak günümüzde yanlış adlandırma olarak, Amazon ile hiçbir alakası olmayan, Güneydoğu Asya kökenli, dev kripto (Cryptocoryne crispatula var "Balansae") bitkisine, Amazon Hançeri denilmektedir. Bu bitkinin gerçek adı, dev kripto ya da dev Cryptocoryne'dir (Kriptokorin). Güneydoğu Asya kökenlidir. Çok güzel bir bitkidir. Ancak Amazon Nehri'nde yaşamamaktadır. Amazon Nehri ile ilgisi yoktur.
Mehmet Bey'in bitkileri, Amazon Nehri kökenli, "gerçek" Amazon, Amazon Kılıcı ya da Amazon Hançeri olarak adlandırılan Echinodorus bleheri türüdür.[/QUOTE]
Emre Bey açıklamalarınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz ayrıntıyı daha önce okumuştum. Maalesef İnternete amazon hançeri diye arama yaptığımız zaman Cryptocoryne crispatula var "Balansae" bitkisi çıkıyor. Cryptocoryne crispatula var "Balansae" bitkisinden iki kök de bende var. Birinin yaprakları tamamen eridi, diğeri tek yapraklı kaldı. Bir senedir sorunsuz gelişiyorlardı. Hatta bir umut filizlenir diye yapraksız kalanın kökünü çıkarıp atmadım. Bu konuda konusunda uzman biri olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.
Karın Şişliği
Merhaba, kabızlık ve pullarda kabarma varsa dropsy hastalığı hakkında bilgilere bakabilirsiniz.
Goldfish Bitkili Akvaryum Denemesi
Mehmet Bey merhaba, bitkiniz amozon hançeri değil echinodorus türü bir bitkiye benziyor.Emre Bey'in dediği gibi ışık seçiminizi değiştirmelisiniz. Kullandığınız gübrenin içerik olarak altı farklı çeşidi vardır.
Akvaryum Bulamıyorum
Kargo ve servisle gönderim yapan firmalar var,özel bir gönderim olduğu için maliyetler 250-400 TL arası artıyor.
Saz Bitkisi
[QUOTE=///yasin///]Peki nehir kıyısındaki sazlar dikilebilir mi?[/QUOTE]
Nehir kıyısındaki sazların sadece kök kısımları veya köke yakın yerleri su altındadır. Ayrıca çok uzun bitkilerdir. Akvaryum ortamında yetişmez.
Saz Bitkisi
Bakımı kolay bitkilerdendir. Nehir kıyısındaki sazlardan değildir.
Orandalarım
Pasif kalan balıklarınız yem almada sıkıntı yaşıyor olabilirler. Yemi azar azar atıyorsanız veya tek bir noktaya atıyorsanız baskın balıklar diğerlerini engelleyebilirler. Sol köşedeki bitkinizi Java ferne benzettim eğer Java fern ise kuma gömmeyiniz.
Japon Balığı Hakkında Bilgi Verirmisiniz?
Alma imkanın varsa direk 300 lt akvaryumla başlayın.Diğer akvaryumu karantina tankı yaparsınız. 3-4 yavru balık atarsınız içine. 2-3 ay bakteri kültürünün oturmasını beklersin. Bu arada dekor ve bitkilerini hazırlarsın. Akvaryum büyük ve balık sayısı az olduğu için balıkların çok hızlı bir şekilde büyür. Daha sonra eklediğin balıklar da sağlıklı bir akvaryuma girdikleri için kayıp yaşamazsınız.
Contra-ıchthyo Dozajı (tam Cevap Verildi.)
İlaç firmaları iç veya dış filtrenin ilacın bir kısmını emeceğini hesaplayarak bu oranı veriyor. Ayrıca belli oranda su değişimi tavsiyelerinde bulunurlar. Karantina tankınızda filtre yerine hava motoru kullanıyorsanız veya filtrenin süngerini çıkardıysanız bu oranlar fazla gelir.Sizin balık türünüz hassas bir tür, biraz araştırma yapsanız iyi olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 272 Online Kullanıcı, 154 Üye

Online Kullanıcılar

hatesli, DenimPHANTOM, AlperTasci, DRARH, ootkn, Tebery, ferbay, mustafakuzu, Nadirmbuna, Silostalay, Berkmen, Bonzi, KILLIFISH, beyazgul, Mete Duru, HarunYldrm, diaslayt, aldemirgen, avsarm06, Emre39, CagriSindirac, Fatihs, nanomd, indianaconz, nvrkcy, erdalakçay, Birtek, demirsoy, Ejder Günaydın, Beta_balik, selam123da, cafer06, Therbosstat, hipnos, shiroii, anchor, ankara0606, MiSoSiKiaN, sbilgic82, Frodobaggins, Kronik_Ariza, krib, gunata2003, steady, istaquarium, Legendry, Altispinoza, YeniBalikciniz, freediscus, ludwigia, leventzl, ersin1981, fretchord, emirkagan, Sezertalha, oazili, Doruközk, Unknown And, icelebi, Kamil009, Ronay, Şakir Üçoluk, MURAT111, ka2n, UtkuDeniz, Brsk, Ferhan -Ekrem, _RdnC_, mucevhersever, duman18, hkn06, sinanistanbul, ssozdemirr, rccol, Harlequin, KillLaKill, bunerf, Alcynone, Aquarist101, Mikail Erdoğan, HardScape, DiscusTurk, rexxter, erensimsek, KadirSpmz, tarik99tarik, alpersahin, GirayKaan, hasanusta06, wiayno, hakanmidilic, Strider, aXarayli, olympos06, Mr.Hades, furkankeskin, Dogan34, Matim, Neothauma, cuno3437, jaloreef, wallece, AkvaristEren, Sonofzeus, tetikk, batur07, tlspetmarket, yucesoy83, nomercy, Akvarist677, rseven, burakbiskici, kadirik, ardahan, iwagumi, enesypr, bilentungul, Ulvikerem, Hobilepistes, aktasg, soner322, Yasarozen, cyildiztr, RuFKaD, Parsl, berkant68, Cingoz77, Kenan ateş, cakas, ek_emen, carrdesch, TurkuazPet, UmitYilmaz, CgnEmree, Emre3570, lojistisyen, efe0911, ozgürfreedom, Hasanahshsjh, Noyes, Gursoyhasan, totaku, FurkanYnk, iamthezeus, sinan55555s, wilivil, Supervenenis, dınay, samathana, rifai, AmazonDream, K3r3m, devko, ozgurrrrr, yasarcannn,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,751,610 Mesaj
  • 402,502 Konu
  • 91 Forum
  • 142,324 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,434 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.