ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
catstevens
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
20
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Haziran 2017 14:09
Son Ziyaret:
5 Saat 2 Dakika önce
Toplam Mesaj:
49 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
36 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
M. Mustafa
Doğum Tarihi:
22 Haziran 1998
Yaş:
20
İl:
Istanbul
Meslek:
Mimarlık öğrencisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mustafa 1Beta 2xHelena Kiraz karides

SON 10 MESAJI

23*16*28 Bitkili Nano ( Güncel Foto )
Benim 12litrelik beta tankımda da oluşmuştu. Tank zaten küçük olduğu için kolayca kökü çıkarıp musluk suyunda yıkayıp temizleyip geri koydum 2 kere 3. Sefere gerek kalmadı.
23*16*28 Bitkili Nano ( Güncel Foto )
Kökün üzerindeki pamuksu yapının bir zararı yok diye biliyorum benim bütün kurulumlarımda oluştu mekanik temizleme ve tankın oturması ile bitti
İstanbulda Akvaryum Yapan Camcı Var Mı?
Emreeeuslu nickli arkadaş var kalite ve fiyat gayet iyi cama cam akvaryumumu ona yaptırdım.(yaptırma yazmışım şimdi düzelttim kimse de uyarmıyor:)[EDIT]catstevens,2018-09-25 17:39:00[/EDIT]
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=SaRCoPhiLiuS]Hobici ilanlarını takip edin. Gayet makul fiyatlara temin edebilirsiniz. Hemde yerli üretim. [;)][/QUOTE]
Değil takip etmek arıyorum ilanı bile verdim:)
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=atlantis917]
evet siz bize pas vermişsiniz bende size gol atmanız için geri vericem ama iki ayağınıza birden [:D]
altispinosa için fazla yazmama gerek yok ilk yazımı okuyabilirsiniz, apistolar için de bir kaç tür sizin istediğiniz gibi kakadu bunlardan birisiymiş(beslemedim de, nedense ısınamadığım için düşünmüyorum da), trifasciata da sanırım dayanıklı (ama ramirezi gibi çekinik bir tür olduğu için yazmadım daha önce)
yani her iki ayağınızla da gol atabilirsiniz[:iyi:][/QUOTE]
Kakadular pahalı olduğu için bolivian, kakadular daha renkli vs olduğu için kakadu:) en iyisi petshopa gidince yazı tura atmak:)
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
O zaman soruyu şöyle değiştireyim istanbulun çeşme suyundaki değerlere (mümkünse kısmen nitrata vs.) toleranslı olan apistolar mıdır yoksa bolivian mı?
Kusura bakmayın bayağı uzattım konuyu ama:(
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=fikret71]Hocam, merhaba. Apistogrammalar ve Ramireziler hariç tutulursa ki burada Cüce olarak neredeyse sadece onlardan bahsedilmiş, Anomala, Keyhole ve Dorsigera'yı tek geçerim. Keyhole nadiren bitkileri tırtıklayabilir, ama diğer iki tür bitkilere de dokunmazlar. Ayrıca ne ph, ne iletkenlik, ne sıcaklık çok etkilemiyor benim deneyimlerime göre bu türlerin normal yaşamlarını. Ancak üretim derseniz, konu tartışma noktasına taşınabilir. İyi balıklar...[/QUOTE]
Söylediğiniz türleri forumda araştırırken görmüştüm ancak dediğiniz gibi yavru almanın zorluğu ve çok nadir türler olduğundan dolayı daha en baştan eledim denebilir.
60 Ltde Beta
Bende de 64litre var muhtemelen bir neon sürüsü ve bir çift bolivian ram veya kakadu ekleyeceğim. Size önerilerim cüce güney amerika cikletleri, kribensis, tetra türleri, canlıdoğunlar, eğer bitkisiz yapmayı düşünürseniz bazı afrika kabukçulları olabilir.
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=atlantis917]
ben avcılar ve beylikdüzü taraflarında bir kaç akvaryumcuda bulmuştum altispinosaları. benim gördüğüm muammer abi pek altispinosa getirmiyor. onda daha çok apisto ve ramirezi oluyor. [/QUOTE]
Haftaya yanına neon tetraları almaya gideceğim o zaman bir kez daha görüşürüm getirecek olursa ondan olmazsa da artık başka yerlere sorarım. Gidince elime bir çift kakadu verip yollamazsa tabi:)
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=atlantis917]
Rica ederim.
düz taşı da koyduğunuza göre altispinosa veya ramirezi ye akvaryumu hazır etmişsiniz aslında. su hazırlayamıyorsanız da seçiminiz kesinlikle altispinosa olsun derim.
apistolar için ise yumurtlayabilecekleri mağara gibi bir yer hazırlamanız gerekli. ben beslemedim, düşünmüyorum da açıkçası ama seçiminiz sanırım kakadu olacak.
birde altispinosalar hem apistolara hem de ramirezilere göre daha sosyaller, yavruları 60lt akvaryumda 6 adet atlispinosa arasında çıkardım (tabi sonra yüzmeye başladıkları gibi ayırdım ama olmadı işte)
[/QUOTE]
Aslında ben de ilk altispinosaya karar vermiştim ancak hala bulamadım geçen hafta aspet vs bir sürü yere sordum haftaya gelir demişlerdi ancak bu hafta da olmadı. 10gün sonrasını bekleyeceğim. Bir de bu apistocular aklımı çelip duruyor :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 460 Online Kullanıcı, 250 Üye

Online Kullanıcılar

SCORPION_79, oturhanoglu, enversen79, nevesata, KaraLahana, StenkaRazin, Shotokan, simonmc, fatoyano, Ejder Günaydın, redfox69, Beta_balik, BaranTiryaki, chnkc, DiscusFan, tathadr, pirehokkabazi, Ltba, darkaura, caneruzal44, Asit00, İsmail Eratik, mstf26131, Aquariumhouse, AdistAquascaping, N2XH, anima_08, dınay, stroma, NevaPet, EXAGON, maydogdu, hakancakir, secaflex, muzaffer03, Carl, Mehmet0011, okyoky, yorgunsair, Mehmetpoad, otuzkilo, Kınayu, serkantezel, MurathanM, Gökhan Yüce, DogukanKosem, Bayulker, Mericacu, Murat Tokmaktaş, mehmetemindinc, Hamzayersaloglu, Tutuncu11, domper, Mysecrets, j-hunn, stilaqua, gyunda, Ömer Y., Koblenz, semiuzman, zebkobat, muratantalya007, yigitoglum, ggorkem, sempathyc, ra1n, mcmert, ramazankaragoz, _RdnC_, sawaskoca, tlgtck, ozanbaseski, vedat79, Dogubaba, Hunter42, TheHobi, haydarkal, fzkdevil, kmmertkorkmaz, aydncskn, efsane52, Umitunver, krib, mkale, mimarist, orimohito, hepatik, tosbag, TROY, candmr37, johnson1907, bluerush06, Hakanfb, Dark65, mya_34, Neogenetic, UnalCevahir, murat35500, Metehann, Hasan erdem, Metalist, RoIF, ahmetcirali, Dejawu5454, dzurel, iakyol, AquaBursa, H.Ocal, faruk7481, sedat s, legionnaire1, enginm2000, EmirhanTuncel, kabaktadi, Rango, kdeniz, Umut_bektas_60, BUCALILAR, ozgurnez, banned, nightmareo, zeroide, Bllzgl, AHMETEND, yüceL34, neco61, Keruv, cozsahin, miralp, blue_biber, petkapinda, afacan80, egedin, hasancn, Fatih ÇE, 06navy, KamilYaman, derman42, Ferhat7171, fth0507, Formicasmind, erdalyalcin, Keys, Splendor, ozanyavuz, Emreytr, AmazonDream, frknsyl, TalhaAkif, ÖzcanÖzkan, ardda, subalik, Mehmet6638, reano, losthate, Rhythm20, nesta, incaia, Cleveland7, emrenouma, Ademir, FurkanYnk, OkanKELEŞ, beyaz_gecelere, Sercan10, hermiş, leonisleo, Steix26, haldem, emregungor, Serdariekrem, s3lck, erzurumlee3, koagulant, mehmetkkten, drugs, Apistotales, nzm06, Masturen, Dako, adige42, aktivist06, poyraz43, Mustafasuer, hakkıbaykan, safran_75, karahan_, radyasyon35, Fatihs, yaguara, tkahramaner, firats, Mderhan, deatless22, talipengur, kacıran06, atiryaki, Ardyus, KAMPUT, Kuduoglu, Vedat47, Ercan89, Ahmtkr, Mcan1, egehamit, sbasoz, taha06, Sarslanpay, Clear, SonTecrube, Selim802, ersel, gokberkgonenc, byyilmaz, GoktugKaan, bayezidibistami, Timberlake, Tmr.d, Tebery, SeFfAh, GOKHANKAYHAN, nakkas__45, YNSC, tigger, Muhammed kose, Funatics, MertYılmaz, Mikail Erdoğan, Ahmet391, molku, emretez, crkz3406, Megline, ygtmck, muyat, tunaercan82, Hsynemre, soliter83, Army64, MertA, erhanyan, ttumitt, erdem28, armaganb, erdal61, Boyzmen, ssozdemirr, gokhaninan66, wato, umutsb, yasarcannn,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.