ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
menesc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
107
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Şubat 2018 14:25
Son Ziyaret:
10 Saat 54 Dakika önce
Toplam Mesaj:
93 [0.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
32 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
M. Enes
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

200 Litre Noktalı İnci Balığı 60 Litre Lepistes/Endler

SON 10 MESAJI

Camdaki Delikten Beslenme
Murat Bey'in söylediği gibi tamamen kapalı bir akvaryumda vakum yardımıyla yapılıyor bu sistem.

[URL]https://www.cosmicbuddha.com/adam/archives/002230.html[/URL]

Benzer mantıkla çalışan akvaryumlar da var. 3:05'ten sonra görebilirsiniz.

[VID]https://youtu.be/Z_Udczpz61s?t=185[/VID][EDIT]menesc,2020-03-29 16:40:19[/EDIT]
Help Me
Aa çok özür dilerim buranın Türkçe forum olduğunu unutmuşum.

Balıkların türlerini tam bilmiyorum, melezlenmiş gibiler. Umarım diğer arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir.
Help Me
Buntbarsch, aber ich kenne seinen Typ nicht.
Sizin İlginç Bir Hikayeniz Var Mı?
Önceki hikayeler kadar duygusal olmasa da başımdan geçen ilginç bir hikayeyi ben de anlatayım o zaman [:)]

Üniversitede tek başıma bir evde yaşıyordum. Yalnızlıktan bunalınca eve bir akvaryum kurdum. Zaten memleketimde de akvaryumum vardı. Ama ailemi her konuda ikna edemediğim için yaklaşık 100 litre bir akvaryumda japon, sarı prenses, corydoras, leopar vatoz karışık bir akvaryumdu. Bu işe canım sıkılıyordu ama aileme karşı da gelemiyordum.

Üniversitede hem ailemin görmemesini fırsat bilip hem de aldığım burstan yararlanarak yine 100 litrelik bitkili bir lepistes akvaryumu kurdum. Tabanda 8 cm kum, kuma gömülü zeytin, gül gibi bitkiler vardı. Baya da güzeldi, bazen özlüyorum hala o günleri [:)]

Gel zaman git zaman üniversite hayatı bitti, mezun oldum, memleketime döneceğim için alelacele balıkları bir şişeye doldurdum, akvaryumun suyunu kumun üstünde kalacak şekilde boşalttım, akvaryumu bırakarak memlekete döndüm. Memlekete döndüğümde balıkları akvaryuma koydum ama bir şey eksik gibi geldi. Arıyorum, tarıyorum akvaryumdaki saklanabilecek gibi yerleri arıyorum ama cüce vatozu bir türlü bulamıyorum. Yolculuk boyunca hava almaları için ara sıra şişenin kapağını açtığım için dedim ki herhalde böyle kapağı açık bir sırada şişeden zıpladı ve ben fark etmedim.

Yaklaşık 3 ay kadar sonra evde kalan diğer eşyaları almak için üniversite okuduğum şehre döndüm. Eve girdiğimde gördüğüm manzara karşısında şok oldum.

O, atlayıp öldü dediğim vatoz, akvaryumun içinde hala yaşıyordu. Ama nasıl bir manzara... Akvaryumun suyu buharlaşmış, su buharlaştıkça kumun içine doğru çekilmiş. Suyun azalmasıyla birlikte vatoz da kumu kazarak suyun içinde kalmayı başarmış. Balık resmen kumu 4-5cm kadar kazmış ve bir avuç suyun içinde duruyordu. Buna hala inanamıyorum, kaç sene geçti şuan hala akvaryumumda yaşıyor. Taşların altındaki kumları kazmaya devam ediyor. Çok uğraştım ama bir türlü babalık nasip olmadı, kısmet :)
Artemia Çıkaramıyorum
Emir Bey,

Rotifish'in 15 gramlık ürünleri Decapsulated Artemia'dır. Yani yumurtadayken kapsülleri soyulmuş ölü artemia. Bunlardan artemia çıkaramazsınız.
[IMG]https://productimages.hepsiburada.net/s/34/1500/10458743373874.jpg[/IMG]

Sizin kullanmanız gereken 18 gramlık paketler. Bu paketlerde de tuzu kendi içerisinde bulunur. Ekstradan tuz eklemeniz suyu aşırı tuzlu hale getirecektir.
[IMG]https://www.canlipetshop.com/image/cache/catalog/rotifish-artemia-mix-15-gr-800x600.jpg[/IMG]

Sizde hangi üründen bulunduğuna lütfen dikkat ediniz.
Hangi Dış Filtreyi Almalıyım ?
Hangi filtreyi alırsanız alın bu kadar canlı yükünü kaldırmayacaktır. Akvaryum hacminiz maalesef çok düşük. Özellikle Senegal Bişirleri için.
Meç Sette Artemia Çıkmıyor!
Bunun setle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Acaba tuz oranını mı tutturamıyorsunuz? Yoksa hava motorunu çok fazla açıp yumurtaları fazla hareketle bozuyor veya sudaki oksijeni mi yüksek oranlara getiriyorsunuz? Belki de meç seti su sızdırıyor, tuzlu su akvaryum suyuna karışıyordur.

Bunun bir çok sebebi olabilir. İster Meç seti kullanın, ister pet şişeden kendiniz yapın yada söylediğiniz gibi süngerde çıkarın bir fark olmaması lazım. Meç seti dediğiniz de bildiğiniz plastik kap işte. 24 saatten fazla beklemeyi denediniz mi? Belki yumurtalar zamanla eskidiği için daha geç açılmaya başlamıştır. Aklıma başka neden gelmiyor.
Akvaryumdaki Canlı Hakkında Bilgi Çözüm Önerisi
[QUOTE=resitbirben]
Evet oradan aldım
[/QUOTE]

Bu karaktersizler yüzünden benim akvaryumumu da adi salyangozlar sardı. Akvaryuma her baktığımda iyi bir sövüyorum. Katil salyangoz falan çare olmadı bana.
Akvaryumdaki Canlı Hakkında Bilgi Çözüm Önerisi
[QUOTE=resitbirben]Merhabalar, internetten aldığım bitkiyle geldi sanırım. Ve ne kadar da toplasam ürüyorlar habire yakında akvaryumu saracaklar, sarmadan önce bunları nasıl yok ederim. Vatoz alsam bunları yermi ? Akvaryumda 3 aylık 8 adet lepistes besliyorum. Canlının resimlerini ekliyorum. İnternette araştırdığıma göre adi salyangozu bu. Bir zararı yok faydası var diyorlar. Ama habire ürüyorlar. Sizin düşünceleriniz nedir. Vatozda almayı düşünüyorum.

[/QUOTE]

Hangi siteden aldınız bitkileri? Atakan petshop mu?
Tropheus Su Takviyesi Su Arıtma
Sadece klor için kullanacaksanız klor giderici kullansanız daha iyi olmaz mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 248 Online Kullanıcı, 135 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.