Oğlum. (Channa sp. Laos Fireback)


Mert ÇİMŞİR

Açıklama

Canlının Türü: Channa sp. Laos Fireback Canlının Boyu: 22cm Canlının Diğer Özellikleri: Türün tüm özelliklerini betta'nın 10kat büyük dev abisi gibi düşünebilirsiniz. 100x50x50 full bitkili akvaryumda oluşturulabilecek en uygun şartlarda beslemekteyim. Detaylı tanıtım konusuna profilimden ulaşabilirsiniz. Türün ülkemizde yaygınlaşması dileğiyle.

Katılım Tarihi: 20 Haziran 2017

Bu katılım 667 oy almıştır.
 

Yorumlar

Onur Nergiz - 30 Haziran 2017 11:34

Genel aura olarak en çok beğendiğim fotoğraf buydu açıkçası. Derece almasını bekliyordum. Açı ve aksiyon gerçekten çok başarılı verilmiş bu fotoğrafta. Ancak eleştirim fotoğraf kalitesi açısından olacak. Renk kayıpları ve noise en çok göze çarpan faktörler. Çok ciddi bir renk kaybı ve solması var. Biraz daha netlik kazandırılıp , renkler daha iyi oturtulsa çok daha başarılı olacakmış. Ama olsun. Çok güzel bir balık ve güzel fotoğraf. Tebrikler...

Onur Nergiz

ilhannnn01 - 30 Haziran 2017 12:02

İlk 3 te olmasını bekliyordum, balık ta fotoğraf ta çok güzel. Tebrikler.

İlhan ALTUNORDU

ENGİN06 - 30 Haziran 2017 20:42

çok güzel bir katılım ve ilk 3te görmek istediğim yerde,tebrik ederim

ENGİN SAĞLAM

Yusuf Tanrıverdi - 01 Temmuz 2017 11:34

İlk 3 e girmesini herkesin beklediği katılım buydu sanırım. Tebrik ederim.

Yusuf Tanrıverdi

mehmetokur - 01 Temmuz 2017 17:41

Yarişmada benim tek favorim oğlunuzdu hakettigi gibi ilk 3 te yer aliyor ve bence ilk sirada da yer alabilirdi. Saglikli hobiler diliyorum.

Mehmet OKUR

ColorTR - 02 Temmuz 2017 09:55

Herkese teşekkür ederim. Fotoğraf telefonla çekildiği için ne yazıkki biraz noise sorunsalı var. DSLR olsaydı çok daha iyi sonuç alabilirdim, birdahakine inşallah :)

Mert ÇİMŞİR

Philadelphia - 03 Temmuz 2017 19:06

Oy sıralamasında en yüksek puan verdiğim hatta galiba birinci olur evet dediğim bir katılım.

Şenol Şen

ColorTR - 03 Temmuz 2017 20:42

Teşekkürler, katılımlara baktığımda 1. görememek beni de şaşırttı açıkçası. Çekim belki telefon değil de DSLR ile olsaydı daha farklı olabilirdi

Mert ÇİMŞİR

BLGHN - 06 Temmuz 2017 11:26

Tebrikler çok güzel bir canlı. İlk 2 diye tahmin etmiştim ama :))))

Bilgehan ÇETİNEL

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.