ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ilhannnn01
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
635
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2015 09:24
Son Ziyaret:
19 Temmuz 2019 16:18
Toplam Mesaj:
793 [0.59 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
29 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İlhan ALTUNORDU
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1985
Yaş:
34
İl:
Adana
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179452/151120161647491.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Yavru Oscar Balığına Günde 1 Öğün Yeterli Mi ?
Aynı soruyu bir kez daha sormuştunuz, zaten forumda bu konu ile ilgili bir çok konu ve makale var, tekrar tekrar aynı başlıkları açmanıza gerek yok.

[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/yavru_oscarima_beslenme_tavsiyesi_k943019.asp[/URL]
Bu Türler Hayalet Balığına Sıkıntı Çıkarır Mı?
Akvaryum yeterince büyükse, saklanacak yerleri varsa, diğer balıklar uygun büyüklükteyse sorun olmaz.
Flowerhorn Daha Kaliteli Yen Öneri
Okiko zaten alabileceğin en kaliteli yemlerden birisi, ek olarak Grand sumo , XO Ever Red, XO Head Up, XO Starry, CZ Aqua gibi yemleri verebilirsiniz. Temin etmek için ;
[URL]https://www.facebook.com/FlowerhornYemi/[/URL]
Yavru Oscar'ıma Beslenme Tavsiyesi
Kuru yemle beslemenizi tavsiye ederim, dana yüreği, dana ciğeri, tavuk ciğeri gibi besinler besleyici olduğu kadar suyu kirleten yemler, içlerinde ne tür bakteriler olduğunu da bilemezsiniz ani balık kayıplarına yol açabilir, ayrıca bu yiyeceklere alışan oscarlar asla kuru yem yemeyecektir bu konuda inatlarına şaşarsınız, henüz küçükken kuru yemlere dönmenizi tavsiye ederim.
15 cm den önce haftada 1 aç bırakmayın, haşlanmış bezelye arada bir verebilirsiniz, ek olarak tetra, sera, tropical gibi markaların spirulina içerikli pul yemlerini veya tablet yemlerini kırarak verebilirsiniz. Sindirim sistemi ve renklenme açısından faydalı olacaktır.
Günde 2 sefer beslemenizi tavsiye ederim, gerekirse otomatik yemleme makinası ile siz evde yokken beslenmelerini sağlayın.

Renklenme için piyasadaki markaların flowerhorn ve red parrot yemlerini , 17-18 cm civarına gelince sera cichlid red xl verebilirsiniz.
Genel yemleme için jbl novostick, tetra cichlid stick, sera cichlid sticks, tropical cichlid chips, tropical krill içerikli yemlerini verebilirsiniz
Bitkisel beslenme için, sera spirulina tabs, tropical spirulina super forte, tropical 3 algae verebilirsiniz

Tabi ki daha ucuz veya daha pahalı alternatifler vardır, ben şu an aklıma gelenleri yazdım hepsi de kendi kullandığım yemler.
Bahsettiğiniz dana-tavuk ciğeri, dana yüreği, toprak solucanı gibi besinlerle beslediğim balıklar oldu ama sonunda kuru yemlerde karar kıldım, şu an ek olarak sadece haftada bir gün dondurulmuş karides veriyorum.
Akvaryumunuz da küçük olduğu için su değerleri çok hızlı değişecektir bu da balıklara zarar verir, ben kuru yemden şaşmamanızı diğer bahsettiğiniz türde yemleri de en fazla haftada 1 gün vermenizi öneririm.

E-jet 3388 2000lt görüşleriniz .
Ben de 3. yılda bir güncelleme yapayım. Yaklaşık 3 yıldır çalışıyor, gerçekten sessiz bir filtre malzeme kapasitesi de gayet güzel ama debisi baya düştü 1910 l/h yazdığına itibar etmeyin, 1000 l/h bile yoktur. 1. sepet bioball, 2. sepet aquaclay, 3. ve 4. sepet biyolojik sünger 5. sepet seramik kullanıyorum yani elyaf olmamasına rağmen debisi düşük. 200 - 300 litrelik akvaryumda iç filtre desteği ile kullanılabilir. Aşağıda videoda akıntı hızı görülüyor.
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=Db0LOC5dDpg[/VID]
Kristal Kopek Baligi Hangi Baliklarla Anlasir
[QUOTE=ilhannnn01]

Severum,uaru, rotkeil, green terror, acara, toprakyiyen türleri, tinfoil barb, bayrak kuyruk, denisoni, bişir, makrakanta, ejbd, jd, agresif olmayan küçük orta amerikanlar(cutteri,ranbow,sajika,keyhole gibi ) vatoz türleri aklıma gelen uygun türler.
Tabi bu balıklar için de uygun tank büyüklüğünün sağlanması gerekir.[/QUOTE]

Yukarıda açıkladım.
Kristal Köpek Bakığı İle Flowerhorn Anlaşır Mı
Linkteki konuda açıkladım, sanırım o konu da size ait. Ek olarak büyük guramiler olabilir, küçükleri tavsiye etmem, ramirezi kalabalık dekorlu bitkili bir tankta olabilir ama yine de kkb büyüyünce ramireziyi strese sokabilir.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/mesaja_git.asp?PID=5639083[/URL]
Kristal Kopek Baligi Hangi Baliklarla Anlasir
Flowerhorn uygun değil çok agresif, zarar verir.

Melek uygun.

Discus için davranış bakımından uygun, büyük ihtimalle sorun olmaz ama hastalık taşıyıcısı olabilir, zaten bu konuda tecrübeli değilseniz ve uğraşacak çok vaktiniz yoksa discus tavsiye etmem. Günlük su değişimi, dinlenmiş su ya da ro ister, yani sürekli yüksek ve stabil su kalitesi, düşük ph isteyen bir balık, kristal köpekbalığı da sazansıgillerden olduğundan sürekli mukoza dökecektir tankınız büyük değilse su kalitesini düşürür. Sonuç olarak büyük tank, iyi filtrasyon ve düzenli su değişimi ile olabilir bu şartları sağlamıyorsanız discuslar yanık kalabilir.

Astronotla büyük ihtimalle sorun yaşamaz, kristal köpekbalığının biraz daha büyük olması lazım.

Severum,uaru, rotkeil, green terror, acara, toprakyiyen türleri, tinfoil barb, bayrak kuyruk, denisoni, bişir, makrakanta, ejbd, jd, agresif olmayan küçük orta amerikanlar(cutteri,ranbow,sajika,keyhole gibi ) vatoz türleri aklıma gelen uygun türler.
Tabi bu balıklar için de uygun tank büyüklüğünün sağlanması gerekir.[EDIT]ilhannnn01,2019-06-19 09:08:25[/EDIT]
Kristal Kopek Baligi Hangi Baliklarla Anlasir
Kristal köpek balığı, diğer yazdığın balıklara göre çok daha büyük boyutlara ulaşacak bir tür, bir süre sonra diğerleri yem olur, olmasa da diğer balıkları strese sokar. Kendi boyutlarına yakın balıklarla bakılması daha uygun olacaktır, çok agresif olmayan güney amerika cichlidleri, diğer büyük barblar uygun olabilir.
Astronotumun Ağzı Yamuk
Tedavisi yok genetik bozukluk, balık hayatını sürdürürken bir sorun yaşamıyorsa sorun yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,743,069 Mesaj
  • 401,486 Konu
  • 91 Forum
  • 141,819 Forum Üyesi
  • 1,447 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,377 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.