Hıyar


Armağan Yücel Şahin

Açıklama

Canlının Türü:Neolamprologus buescheri "Gombe" Canlının Boyu: 8 cm Canlının Diğer Özellikleri: Adını üzerindeki desenlerinden dolayı kız arkadaşımdan alan Hıyar, odamdaki en değerli balığım. İki dişisi ve yavrularıyla beraber 80x40x40h cm ölçülerindeki akvaryumunun patronu.

Katılım Tarihi: 19 Temmuz 2018

Bu katılım 343 oy almıştır.
 

Yorumlar

AkvaryumHane - 30 Temmuz 2018 10:28

Fotoğraf kalitesi muazzam. Ne ile çekilmişti hep merak ettiğim bir konuydu. Gerçekten hak edildi. Tebrik ederim

Yasin M.

imbellis - 30 Temmuz 2018 11:05

Teşekkürler. Fotoğrafları Fujifilm FinePix HS30EXR model fotoğraf makinem ile çektim. f/3.6 diyafram, 1/1000 enstantene, 100 ISO flaşlı makro mod ile çekimleri yaptım. Fotoğrafçılıktan çok anladığım yok, fotoğraf özelliklerinde yazan değerleri yazdım :).

Armağan Yücel Şahin

Serkan Odabaşı - 30 Temmuz 2018 11:54

Şimdiye kadar buescheri kamakonde balığımı yarışmaya bir kez ben, bir kezde akvaryum.com dahil etmişti. Çok fazla emek harcamama, balığı hobicilere tanıtma çabama rağmen hiç sonuç alamamıştım.Şimdi yücelin bu eşsiz buescheri "Gombe"si birinciliğe ulaştı kendisinden daha fazla mutlu olduğumu söyleyebilirim ne kadar fotoğraftan anlamadığını dile getirdiysede güzel fotoğraf çektiğini her zaman söylemişimdir gönülden tebrik eder başarılarının devamını dilerim.http://www.akvaryum.com/Forum/member_profile.asp?PF=124083

SERKAN ODABAŞIOĞLU

imbellis - 30 Temmuz 2018 12:01

Teşekkürler Serkan abi. Hobiciliğini örnek aldığım yegane kişilerdensin. Senin fotoğrafçılığın da bana örnek oldu.

Armağan Yücel Şahin

Kınayu - 31 Temmuz 2018 16:49

Tebrikler daha nicelerine

Erhan UYANIK

gokberkgonenc - 01 Ağustos 2018 14:31

Şaşırdık mı hayır. Çok güzel fotoğraflar ve çok güzel canlı. Tebrikler.

Harun Gökberk Gönenç

emregungor - 02 Ağustos 2018 10:28

Tebrikler

Emre Güngör

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.