ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
giorgiobaramidze
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1059
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ekim 2006 21:20
Son Ziyaret:
18 Ocak 2022 18:00
Toplam Mesaj:
1540 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Harun Gökberk Gönenç
Doğum Tarihi:
23 Temmuz 1992
Yaş:
29
İl:
Istanbul
Meslek:
Mimar
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

110-60-50h Ana Tank - 80.50.50 Sump AquareefPro2 Led Aydınlatma + 3 Mavi 1 beyaz 39w T5 Reef Octopus 150 sss PS Ecotech

SON 10 MESAJI

İlk Tuzlu Su Tecrübem
[QUOTE=ternapi]

Deniz tavşanı olmalı, zoaları yiyor diye biliyorum[:?][/QUOTE]

Aman hocam deniz tavşanı vs değil.

O zoayı kimden aldıysanız o kişiyi uyarın, kendi akvaryumunu da arındırsın. Bu canlı Aiptasia anemon, son derece zararlı, istilacı ve diğer canlıları yakıp öldüren bir tür. Sakın elle sökmeye ya da bişeyle kazımaya çalışmayın, sporla çoğalırlar akvaryumun her tarafına yayılmasına sebep olursunuz. Dolayısıyla ben olsam o frag taşını çıkarırım akvaryumdan, aldığım kişiye geri veririm :)
İlk Tuzlu Su Tecrübem
Merhaba,
Hayırlı olsun ekipmanlarda vs bir sıkıntı görünmüyor genel hatlarıyla. Bir tek aydınlatma ilk başta sorun olmayacaktır ancak beyaz oranı fazlaysa ne kadar erken o kadar iyi olur değiştirmekte fayda var.

Onun dışında bence herkes tarafından hafife alınan kaya konusu önemli. Akvaryumunuzda 3 büyük parça kaya var, bu kayalardan üstteki olanın ne olduğunu anlamadım ama deniz akvaryumlarına uygun olmayan bir kayaya benziyor. Onun dışında kayaların kumla temas eden kısımlarındaki boşluklarda oluşan tortular zamanla sistemde sorunlara yol açacak, kaldı ki mercan dizimi için de uygun bir dekor değil bana göre. Dolayısıyla hazır daha çok yol katetmemişken bu konuya bir çözüm bulmanızı tavsiye ederim.

İyi günler.
Doğasan Akvaryum (www.akvaryumcu34.com)
[QUOTE=Dextran]Merhabalar, internette akvaryumum için bir malzeme ararken, Doğasan Akvaryum’da buldum ve Mehmet Bey ile iletişime geçtim. Kendisi duyarlı ve hobici dostu bir insan. İstediğim ürün hakkında çekinmeden her sorumu yanıtladı ve ertesi gün kargoya verdi. Kendisine burdan teşekkür etmek ve forum arkadaşlarımında malzeme temin etme konusunda (yedek parça vb.) bir sıkıntı yaşamamaları için, faydalı olmak adına bilgilendirmek istedim.[/QUOTE]

Yaklaşık 15 senedir sürekli gözümün önünde olması sebebiyle sık sık ziyaret ederim. Her seferinde de farklı farklı, saçma sapan fiyatlar çıkarırlar. İlkokul çocuğuyken ilk akvaryumumu almaya çalıştığım andan itibaren her fırsatta kazıklamaya çalışmış bir firma malesef. Ben de eskiliğine hürmeten her seferinde şans vermiş, dükkana öyle ya da böyle girip çıkmış, bir şeyler almaya çalışmış bir hobiciyim. Ancak oraad 100 lira olan filtreyi 2 yan dükkanında abartısız 20 liraya aldığımı bilirim. Dolayısıyla alışverişinizde problemsiz sonuç almış olabilirsiniz ancak benim kişisel yorumum bu şekilde.
2021 Goko's Reef
[QUOTE=sorceres]

Panonun önemini vurgulayan bir fotoğraf ekleyim benden Gökberk 😅
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/108164/230120211419021.jpg[/IMG]
Keşke benim de panom olsa adlı fotoğraf :)

Turuncu/kırmızı ton mercanlar girdikçe tadından yenmez olur. Şu emanet verdiklerini de sıkıştır da bir an evvel getirsinler 😄[/QUOTE]

Valla büyük konfor ve bence en önemli ekipmanlardan biri. Benimkinde 5 kanal wifi var telefondan direk açma, kaoama ve durdurma yapıyorum. Islak elle elektrik fişlerini çekmek falan zaten sakat işler bir de eğilip bükülmesi ekstra yorucu. Mesela mysis mi vericem tak kapatıyorum ps yi, sump dönüş motorunu ve akıntı motorlarını hop direk mercanlara falan hedef besleme. Sonra balıklar için de ekliyorum ve akıntı motorlarını açıyorum. Yemler ana tanktan sumpa inmeden kendi içinde yarım saat falan dönüyor sonra hop tek tuşla bütün sistemi açıyorum aynı düzen devam. [:D] [:D]
2021 Goko's Reef
[QUOTE=sorceres]Gökberk yeni kurulumun ve yeni nickin hayırlı olsun :) [:nazar:]
Şu resifteki en mantıklı iş elektrik panosu. Çok doğru bir iş yapmışsın, benim tankın etrafındaki kablolar filan aman tanrım düşünmek istemiyorum [:/]
Anlık paylaştığın fotoda sps gözükmüyor. Nakil işlemlerini ne zaman tamamlayacaksın :) dalga motoru direk toadstol leather'a kafa atıyor gibi maşallah kıpır kıpır duruyor o da :) [:nazar:][/QUOTE]

Sağol melih abi, aslında pano eski akvaryumda da vardı ama ekstra göz yapıp pisliği ortadan kaldırmak gerçekten çok büyük fayda sağlıyor. Nakil işlemlerini en kısa sürede tamamlicam daha brainler falan gelmedi onlar emanette alan da vermek istemiyor canlıları heralde uzayıp gidiyor :D Zaten frag dağıta dağıta cücük kadar kaldı mercanlar. [:D]

Ama şöyle söyliyim yukarıdaki anlık görsele ek olarak 3-4 parça mushroom kayası ekledim. Şu an 60-70 tane ricordea kolonisi vardır diye tahmin ediyorum 4-5 farklı tür olmak üzere. Balık olarak da foxface ekledim. Bakalım denk geldikçe yapıyoruz bir şeyler. Sps eklemesi de yapıcam bu aralar turuncu ve kırmızı tonlarını arttırma düşüncelerim var.

Leatherın da maşallahı var gerçekten taze su ve bol akıntılı yüksek hacim akvaryum canlılarda çok iyi etki gösteriyor. Geldiğinden beri yüzde 50 büyümüştür şu an tatlı tabağından daha büyük, yemek tabağından az küçük vaziyette.
Bettarmy: Bir Beta Üretimi Girişimi
Vaaay beee ne güzel şeyler paylaşmışsın, şu wabikusa yı ben de deniyim diyorum. Şu an totalde kaç yetişkin kaç yavru var sonuç olarak kafam karıştı.
2021 Goko's Reef
[QUOTE=Neothauma ]Alekta movik movik naber ya?

Özendirici işler güçler bunlar. Şu mercanların neon renkleri ve akvaryumun ışığı nedense bir fütüristik, bir retrowave havası veriyor.
[IMG]https://fiverr-res.cloudinary.com/videos/so_4.570912,t_main1,q_auto,f_auto/gjojwa9sbnhuwnytn6sx/make-a-retrowave-youtube-intro-and-outro.png[/IMG][/QUOTE]

iyidir armağan bey senden naber, fotoğrafta çok belli olmuyor gerçekte çok daha göz alıcı renkler [:D]
2021 Goko's Reef
[QUOTE=BahadirS]Yeni kurulum hayırlı olsun. Uzun soluklu ve keyifli günler dilerim.[/QUOTE]

Teşekkürler, tam gaz devam ediyoruz
Nitrat Artışı İçin Tatlı Su Nitrat Takviyesi
Asım bey 2 günde 1 yemlemeyle nitrat oluşması mümkün değil zaten. Yemlemeden kastınızın da mercan yemlemesi olduğunu tahmin ediyorum, zaten balıkları yemliyorsunuzdur gün aşırı. 0 Nitrat ve fosfat UNLS sorunu çıkarabiliyor bu nedenle eser miktarda bulundurmakta fayda var, ama bana kalırsa bunun için sıvı katkılardan ziyade doğal yöntemleri deneyin derim. Protein Skimmer ı kapalı tutmak en rahat çözümü aslında bu işin, onun dışında da yemlemeyi daha da arttırabilirsiniz.
Rose Bubble Anemone
[QUOTE=Didon]

Çok dikkatlisiniz hocam :) Mandarin için hazırlık yapıyordum yakalamışsınız. Canlı olarak sadece temizlik ekibi 1 turbo 1 conch var. Pod popülasyonu tavan yapsın diye 8 aydır balık yok nanoda. :)

1.5 yıl yaşadıktan sonra aramızdan ayrılan acı kaybımız Doktor karidesten yine bulabilirsem mandarine kadar 1 adet daha koymak istiyorum.

[/QUOTE]

Valla ben nanoda mandarin bakıyordum, büyük akvaryuma geçirince -forumda konu açtım zaten tekrar bununla alakalı- tekrar canlıları mandarinden çekiniyordum pod popülasyonu nasıl olacak acaba diye ancak sıkıntı yaşamıyorum. Minik kavanoz içerisine dondurulmuş mysis koyup zemine bırakırsanız güzelce girip yemeğini yiyor zaten ek olarak. Çekinmeden koyun bence o kadar da korkulacak canlılar olduğunu düşünmüyorum ben.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.