Dark Lake


Mehmet Kartal

Açıklama

Ölçüler:40*40*35 Canlı Türleri:Apistogramm İnka Trio Bitki Türleri: Tankın Yaşı:3 ay Filtrasyon ve Işıklandırma:Sunsun 603b-5w led tepe lambası (ikea) Tasarım ve Dekorasyon:Silis Kum - Yati Kökü - Kurumuş Meşe ve Çınar yaprakları

Katılım Tarihi: 20 Kasım 2016

Bu katılım 551 oy almıştır.
 

Yorumlar

Eldurmaz - 29 Kasım 2016 23:50

Gelişimini takip ettiğim bir tanktı. 3 fotoğraf ayrı zamanlardan gibi. İlk fotoğrafta olmayıp 2. ve 3. fotoğrafarda yukarıdan aşağıya sarkıtılan bir kök var. 2. fotoğraflarda ise arkada bir anubias görülüyor. Bunun yerine aynı zamandan farklı fotoğraflar olsaydı ve bu fotoğraflara balıklar girebilseydi birinciliğe oynayacak bir katılım haline gelirdi. Tebrikler.

Tolga ELDURMAZ

Ebubekir ATAR - 30 Kasım 2016 00:16

Başarılı bir kurulum daha. Tebrik ederim. Dereceniz tam yerinde olmuş.

Ebubekir ATAR

scorpion2884 - 30 Kasım 2016 09:30

Teşekkür ederim arkadaşlar evet fotoğraflar sırayla tankın son durumuna doğru eklendi.
İlk fotoğraf ilk kurulumdan ikincisi daha sonra anubias ve java fern eklemiştim oradan sonra çıkardım hepsinu , 3. fotoğraf ise tankın son hali balıklarla çekemedim hep saklandılar.

İlk defa bir biyotop denemesi yaptım hatta bu benim kurduğum ikinci tank tüm acemilik vb durumlara rağmen böyle bir ödüle layık görülmesi beni çok mutlu etti destekleyen ve eksilerimi belirten tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Mehmet Kartal

bilentungul - 01 Aralık 2016 13:39

3. resim en sevdiğim resim oldu. Tebrik ederim Mehmet bey.

BİLEN TUNGUL

Yabgu - 01 Aralık 2016 17:39

Tebrikler. Favorimdi dereceye girmesine sevindim.

Sercan

scorpion2884 - 06 Aralık 2016 01:09

Bilen Bey ve Sercan Bey çok teşekkür ederim.

Mehmet Kartal

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.