ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Eldurmaz
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Kullanıcı Başlığı:
[B]10260,1[/B] [C]2,2,119483[/C] [B]10743,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3484
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Kasım 2011 12:28
Son Ziyaret:
17 Saat 45 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2094 [0.56 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tolga ELDURMAZ
Doğum Tarihi:
24 Eylül 1993
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Coğrafya Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

TOLGA ELDURMAZ Killifish türleri... Özel mesaj yoluyla soru sormak yerine konu açıp bildiriniz.

SON 10 MESAJI

Sae Mi Otocinclus Affinis Mi? Artıları Eksileri Ne
Merhabalar,
Aslında ikisi de farklı özellikleri olan canlılar. Otocinclus belli başlı yumuşak yapıdaki alglerle beslenir. İnatçı, sert yapıdaki alglerle işi olmaz. Sae ise alg türü çok seçmez. Ne bulsa yiyebilir ama buldukları içinde yem varsa onu da yiyebilir. Hazır yemek varken inatçı bir bba grubuyla da uğraşmaz. O yüzden çoğu zaman yeme alışıp semirdikleri için tercih edilmez. Otolar şu ara bildiğim kadarıyla Kolombiya ithalatıyla doğadan toplama geliyor. Bu nedenle kayıp yaşanma olasılığı yüksek. O yüzden tercihimi saeden kullanırdım.
Vahşi Form Velifera
Eskide resifçiler için azot döngüsünü başlatan balık olarak satılırdı. Ben saf kanını hiç standart tatlı su akvaryumcusunda görmedim. Safa yakın molly kırığı görünce bile etkileyen bir canlı benim için. Umarım saf kanları tekrar ülkeye gelir.
Sulawesi Tank
[QUOTE=akvaristcio]

Teşekkür ederim . Bitki varda ben kararsızım bi incelemem lazım hangileri güzel olur diye 😅
Yeni geldiler aldıklarımda öyleydi açıklamada yazıyor kum çeşitleri arka kısımda ekli. Kumlar kalsiyumlu kum ile mercan kırığı zamanla toplarlar diye düşünüyorum . Bir katkı kullanmıyorum ne kullanmam gerekki ?
[/QUOTE]

Açıklamadaki kumları görünce ben de bu düşünce oluştu. Yeni geldilerse büyük olasılıkla kumun sağladığı kalsiyum kabuk gelişimine yeterli gelecektir. Eğer toparlama görülmezse çeşitli markaların Sulawesi katkıları düşünülebilir.
Çok güzel bir tank, tekrar tebrikler.
Sulawesi Tank
Forumda uzun zaman sonra gördüğüm en başarılı tanklardan birisi. Karideslerin gelmesiyle daha da güzel olacaktır. Alkali su tanklarından anlamam ama yüksek pH'a uyumlu bitki illaki vardır diye düşünüyorum. Murat Abi'ye katılıyorum. Su kalitesini korumak ve kardinal gibi aşırı utangaç bir karides türü için rahatlatıcı bir unsur olarak eklemek düşünülebilir bence.
Bir de son bir sorum/düşüncem şu olacak: Bazı posoların kabuklarında aşınma var. Canlıların ne zamandır sizde olduğunu bilmiyorum ama böyle de almış olabilirsiniz. Mercan ve karbonatlı kum takviyesi var ama canlılar uzun süredir sizdeyse kullanılan materyaller yetersiz kalmış olabilir. Herhangi bir katkı kullanıyor musunuz?
Türkiye'de Killifish Besleyenler
[QUOTE=Volkanben]Merhaba killifish beslemek istiyorum uzun süredir akvaryumla uğraşıyorum ancak yumurta satan varmı ? Ulaşamıyorum hiçbir şekilde Facebook'ta killifish Türkiye sayfasında da aktif birileri kalmamış[:?][/QUOTE]

FB hesabımı kapadığım için grubun aktifliği hakkında bir şey diyemem ama ara ara ithalatlarla gelen türler oluyor. En son Singapur ithalatıyla gardneri, Nijerya ithalatıyla deltanense, sexifasciatus, australe, bitaniattum, arnoldi ve Çekya ithalatıyla eggersi ve ranchovii geldi. Bunun haricinde Tahsin Baki, Gürcan Boy gibi hobicilerde de bazı türler mevcuttur.
Yeni Bir Tür: Simpsonichthys
2016'da Fransa'dan gelen bir arkadaşım getirmişti. O zaman yumurtalar bozulmuştu. Umarım bu sefer güzel sonuçlar alırız.
Orko'nun Killifishleri
Güzel bir kan. Balıkların menşei biliniyor mu? Ayrıca 4 erkek benim şahsen asla 3 dişi ile bir arada tutmak istemeyeceğim bir sayı. İmkan varsa tek erkeğe indirmek iyi olabilir. [:)]
Su Bahçeleri
[QUOTE=Emerse]
İki kez denedim ancak ne çiçek açtı ne de kışı atlatabildi.Elimde kalan son Lotus tohumunu çimlendirmeyi başardım.Havuz yerine daha kontrollü gitmek için bitkiyi serada bir leğende akuatik bitkiler için kullanılan kile dikmeyi planlıyorum.Lotus çok derin su istemiyor 15 cm bitkinin gelişimi için yeterli.Kışlama da serada olacak.Eğer bitkinin rizomları kışı atlatabilirse ertesi yaz çiçek açtırmak ve tohum elde etmek mümkün olabilir.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/162929/170520211919271.jpg[/IMG][/QUOTE]

Uzun bir aradan sonra sizden bildiriler almak beni çok mutlu etti. Gelişmeleri,, güncellemeleri merakla takip ediyorum. Medaka ve diğer killifishlerinizdeki durumu da açıkçası çok merak ediyorum.
Doctore'nin Balık Odası!
Hobi nedir ve nasıl yapılır sorusuna cevap niteliğinde bir konu olmuş. Şu yengeçlere biraz özel ilgi istiyoruz, yavru haberi yok mu?[:)]
Killifish Hakkında
Güzel ve baskın bir dişi. Erkeğe zaman vermekte fayda var. Gördüğüm kadarıyla optik engeller var. Kısa sürede dişi erkeği kabullenecektir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.