ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
capo di capi
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]4,2,112546[/C] [B]10251,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1791
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2011 05:35
Son Ziyaret:
04 Ağustos 2019 18:35
Toplam Mesaj:
2730 [0.91 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
68 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammet Saylavcı
Doğum Tarihi:
14 Mart 1986
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Muhammet SAYLAVCI

SON 10 MESAJI

Amazon Tank.
[QUOTE=SahinTaskin]Herkese merhabalar başlıktan da belli olduğu gibi orinoco tasarımı iptal oldu ama yinede bu tasarımı geliştirmeye devam edecem uzun zamandır kafamda 4 lü bir discus grubu eklemek vardı ama yapmaya çalıştığım bölgeye pek uyumlu olmadığı için ekleme olmadı yeni proje için eklemek istiyorum biraz riskli farkındayım ama bu Akvaryumda meleklerle discusları bir arada görmeyi çok istiyorum onun için 10 cm üstü alarak aşırı su değişimlerinden kaçınmak niyetindeyim merak ettiğimse vahşi forma en yakın discus türü hangisi bunun için deneyimli hobici arkadaşlardan yardım istiyorum [/QUOTE]


Bulabilirsen F0 green discus orinocco havzasının discusudur. Discusmarketimde vardı kaldı mı bilmiyorum. Ama doğal olarak pahalı.
Onun dışında alenquerler, turkuaz snake skinler , heckell discler doğalına yakın.

Discusa para vereceğine, altum al orinocodan yürü. Ara sıra facebook da satıyorlar.
Kardinal Tetra Mı? Neon Tetra Mı?
[QUOTE=Emre ÇANDIR] teşekkürler hemen konuyu güncelliyorum[:)]

isterseniz buraya bakabilirsiniz bu hastalığın çözümü yok http://www.akvaryum.market/neon-tetra-hastaligi/[/QUOTE]

Genç kardeşim, oraya ne bakayım. 19 yıllık deneyimime mi inanayım, internette bir blog sayfasına mı ? Alışveriş Blog sayfalarını bilimsel argüman yapma. İnternette her gördüğün yazı yada paylaşım müspet değil :)
Koca Yemiş Dalı
[QUOTE=sarıyerli 1970]Ortalama 6 ila8 ay dışarda yagmur ve güneş altında durdu ondan sonra akvaryumq koydum 3 aydırda akvaryumda duruyor hiç balık ölümü yaşamadım BENIM MERAK ETTIGIM mangrow kökü gibi suyu yumuşatma olayı nedir [/QUOTE]

Yumuşatmaz.. Zaten kullandığınız kök mangrowe olsa da, o akvaryumda hisssedilir bir yumuşatma yaşanmazdı.
Akvaryumdaki Balığı Yakalamak İçin Süper Teknik
Güzel de, buna giren balık zaten kepçeye de gelir..Çok zorlamaz.
Kardinal Tetra Mı? Neon Tetra Mı?
[QUOTE=Emre ÇANDIR]
[K]Neon Tetra Hastalığı[/K]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212773/230720192322151.jpg[/IMG]
Eğer bu hastalık başınıza gelmişse şimdiden geçmiş olsun çünkü çok büyük kayıplar yaşayacaksınız belki de hobiden soğucaksınız... Ben kendi tecrübelerimi anlatayım ilk başta neon tetralar çok halsizdiler ve renkleri solmuştu acaba “yem yetmiyor mu?” diye düşündüm bir kaç gün sonra balıkların üstünde beyaz beyaz lekeler göreceksiniz ama beyaz benek gibi değil daha seyrek ama daha büyük, 2 balığımı da karantinaya aldım fakat 2 gün sonra bütün neon tetralar bu hastalığa yakalandılar ardından hooop karantinaya. Ne kadar çok uğraşsam da elimden bir şey gelmedi, zaten yaptığım araştırmalarda ölümün kaçınılmaz olduğunu öğrendim bence siz bu balıkları iyileştirmeye çalışmayın bu büyük acılarını sonsuza kadar sonlandırın

[/QUOTE]

Bu kısma katılmıyorum. Yeni tank sendromu çoğu neonun başına gelebilir fakat ölüm riski düşüktür. Hepsi ölüyorsa, su şartlarında veya bakan kişide sorun vardır.
Bu bir makale değil ama emeğine sağlık..
Amazon Tank.
Akvaryumunuz git gide güzelleşiyor, yapraklar torflaşınca daha da güzel olacak.
Fakat, akvaryumunuza verdiğiniz ad isabetli değil. Akvaryumda Parva, Crypto gibi Asya türleri , Echinodorus Cordifolia gibi Meksika türleri gözüme çarpıyor.
Ayrıyeten, melekleriniz peru(iquitos) bölgesi meleği. Biz buna en iyisi show akvaryumu diyelim.
Aynı Anda 2 Akvaryum Kurmak.
[QUOTE=nvrkcy]
Burada kimseyle laf dalasina girmek icin bu konuyu acmadim ilk yazdiginiz yorumu okuyun orada birakiniz buyusunler birakiniz yayilsinlar diyiyorsunuz yani ben burdan mudahale etmeyin anlıyorum ayni fizyogratlarin dedigi gibi iyi hobiler sizede ...[/QUOTE]

Ben onu imzandaki lafa istinaden söyledim. Ve bitkileri kastettim.
Akvaryumumda Belirsiz Bir Şey Var
Yeni gördüm konuyu, canlılarınız bir çeşit [U]freshwater limpet[/U], dengesiz,düzensiz yemlemeden oluşur. Akvaryuma ve balıklara zararı yoktur.
Aynı Anda 2 Akvaryum Kurmak.
[QUOTE=nvrkcy]
Excel daha once kullanmadim bu konu hakkinda bise diyemem ama yosun tabiki olacak bitkili bi akvaryumda normaldir ama bu yosun bitkileri oldurecek duzeyde ise orda sorun var demektir benim burda bahsettigim sey bitkileri çürüten fotosentez yapmasina engel olan bise ve sakal yosunu mudahale etmezsem butun bi akvaryuma yayilacak neye dayanarak bana bekleyin diyiyorsunuz anladim bekleyince yosunlar kayip olacak mi olacaksa bekleyeyim ama bir aylik surecte duzenli dip cekimi ve su değişimi yapiyorum bunlari yapmama ragmen bitkilerim bu durumda [/QUOTE]

1. Bitkilerinde ölümcül bir durum yok..
2. Bitki fotosentez yapacaksa hiç bir yosun buna engel olmaz. Hele sakal yosun hiç olamaz. Bir yosunun yapacağı şey, sudaki elementlerle beslenip suya o2 yaymaktır. Yapacağı tek şey bu.
3. Müdahale etmeyin demedim, excel kullanmayın dedim.

Nasıl okuyosunuz bilmiyorum ama şu noktadan sonra istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.. İyi hobiler.


Neden Ama ?
[QUOTE=lemur]Çünkü.

Filtrasyon, tankın genel durumu, elektrik kesintisi ve balıklarınızı bilmeden sağlıklı yorum yapamayız. Bulanıklık dikkat çekici. Hasta tank sendromu olmuş.

Evet imlanız zayıf. Bana kalırsa 3 satırlık yazıda 10 tane yazım yanlışı yapmışsınız. [:)][/QUOTE]

Çünkü[K]den sonra virgül koyulur cümleyle birlikte yazılır.[/K]
"Filtrasyon[K][U]u[/U][/K], tankın genel durumun[K][U]u[/U][/K], elektrik kesintisi[K][U]ni[/U][/K] ve balıklarınızı bilmeden sağlıklı yorum yapamayız. Bulanıklık dikkat çekici[U] ! [/U]Hasta tank sendromu ol[K]uşmuş[/K].
Evet (virgül) imlanız zayıf. Bana kalırsa üç (cümlede sayı yazıyla yazılır) satırlık yazıda on(yazıyla yazılır) tane yazım yanlışı yapmışsınız.

Böyle ince şeyler teknik sorundan kaynaklıysa bu şekilde eleştirmeden önce kendimize bakalım. Bana kalırsa böyle şeyleri forum ortamında çok abartmayalım. [EDIT]capo di capi,2019-07-22 23:06:53[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,752,267 Mesaj
  • 402,605 Konu
  • 91 Forum
  • 142,362 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,608 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.