Cüce Kral Thorin Meşekalkan :)


cankut yılmaz

Açıklama

Canlının Türü: Microgeophagus Altispinosa (Bolivian Ram) Canlının Boyu: 6.5 cm 250 litre karma Cüce Amerikan tankımda 2 dişi ile beraber yaşıyor . Akvaryumum da ki diğer türler ile uyumlu , barışçıl ... ama kendini ve dişileri koruyacak kadar da tehditkar , karakterli bir balık . Günlük karma yem ve üç günde bir , 3 öğün olacak şekilde sabahları su piresi , öğlen kan kurdu , akşamları da kabuksuz artemia ile besliyorum . Akvaryumumda ki diğer türler ise 2 Ramirezi , 1 çift d-e Ap. Macmasteri , 1 çift d-e Ap. Cacatuoides 7 adet de Serpae Tetra .

Katılım Tarihi: 13 Nisan 2018

Bu katılım 350 oy almıştır.
 

Yorumlar

Subulata - 29 Nisan 2018 23:19

Tebrikler

Akvaryum

Kınayu - 29 Nisan 2018 23:34

Tebrikler Cankut kardeşim daha nicelerine .

Erhan Uyanık

sorceres - 30 Nisan 2018 08:48

Tebrikler Cankut Bey, renkler süper gözüküyor. Daha yakın plan ve biraz daha iyi çekim olsaydı 1. de olabilirdi.

Melih AYDIN

AhmetEmre - 30 Nisan 2018 09:17

Arkadaki yaprak yeni dünya mı?
Ben capatta sanıp uzun süre kullanmıştım bir sorun görmedim.

Ahmet Emre HALAÇELİ

cankut - 30 Nisan 2018 13:29

Öncelikle yorum yazıp tebrik eden arkadaşlara çok teşekkür ederim . Balığın yakın plan çekimleri de mevcuttu fakat yaprağın duruşu ve tabanda ki meşe palamudunun gözükmesi için özellikle bu fotoğrafları yolladım . Bildiğiniz gibi Bolivian Ram cüce bir tür ve akvaryumum da meşe palamudu kullanıyorum . Yarışma tanıtımı olarak Cüce Kral Thorin MEŞEKALKAN diye yazmamın sebebi o yüzden . Bu küçük canlıyı biraz bu karakter ile özdeşleştirdim . İşin biraz da espirisi olsun istedim . Fakat şimdi bir arkadaşın açtığı konuyu gördüm yarışma ile ilgili . Bu da henüz derecemizin kesinleşmediği konusunda . Eğer yönetim bu konu hakkında bir şeyler yapıp yarışmayı tekrarlarsa sanırım bizim cüce kral olacak , taçsız kral :) Konuyu buraya kopyalıyorum artık karar yönetimin .... Yarışmada Yaşanan Enteresan Terslikler : Saygıdeğer yönetimdeki arkadaşlarım ve hobici arkadaşlarım... Bu aykı yarışmada oluşan enteresan tersliklerden haberiniz varmı bilmiyorum ama bu ayki yarışmanın iptalini değerlendirmeniz gerekmektedir zira aşağıdaki sebepler yeterli gelicektir ve bu tersliklerin ve iptal gerekçelerini açıklamanızda size olan güveni sarsmaması açısından önemlidir Yaşanan tersliklere gelince... 1.Yarışma katılımı ayın 21 inde saat 24 de son bulması gerekirken 1-2 gün daha devam ermiştir... 2.Yarışma oylaması bütün katılımlar listeye eklenmeden bütün katılımlar onaylanmadan başkamıştır ki buda oy dağılımında hakedenin gereken puanı alamamasına neden olmuştur... 3.Yarışma oylaması 32 balıkla başlayıp 3-4 gün böyle devam etmiştir daha sonra 62-63 balıkla devam etmiştirki bu süre içinde kullanılan oyların haksız dağılımıda sonra eklenen balıkların hakkını yemiş sayılmazmı.... İş böyleyken tepkiler artmadan gerekli açıklamalar yapılarak yarışmanın tekrarlanması en sağlıklı karar olucaktır....Saygılar..
Bir de yarışma oylamalarına cep telefonu ile katılan , oy kullanan çok oluyor Aslında fotoğraf da balık gerçekten de büyük çıkmış hatta pc den bakınca yaprağın üzerindeki tüylenme bile gözüküyor . Yarışma fotoğraflarını üzerine tıklamadan fotoğrafları büyütmeden yada telefondan bakanlar için evet balık küçük çıkmış gibi gözüküyor maalesef .

Cankut Yılmaz

Iskarmoz - 30 Nisan 2018 15:09

Tebrikler,

Renk düzenlemeleri için hangi programı kullandınız acaba? Photoshop mu, Lightroom mu yoksa farklı bir program mı?

Buğra Bayındır

cankut - 30 Nisan 2018 15:16

Online bir program vardı onu kullandım Editor.Pho.to diye bir sitede var . basit bir şey ve online

Cankut Yılmaz

KurtEfe - 30 Nisan 2018 23:47

Cankut Üstad Tebrikler ! Sanırım PLAKET geliyor :) , bence hak edilmiş bir poz ve balık . İnşallah 1. liğinizi de görmek nasip olur .

Efehan Kurt

cankut - 01 Mayıs 2018 01:32

Teşekkür ederim Efehan Kurt

Cankut Yılmaz

cief17 - 01 Mayıs 2018 10:46

Harika bir fotoğraf, fakat renklerin doğal olmadığı çok bariz. Lütfen editlenmemiş halini de paylaşıp yanıltın beni...

cihangir efe

cankut - 01 Mayıs 2018 11:07

Fotoğraflarda ufak renk efektleri uygulaması konusunda yarışma kurallarında her hangi bir sıkıntı yok zaten yukarıda başka bir arkadaş da sormuştu kullandığım programın adını yazdım. Balığın formu ve yapısında herhangi bir düzeltme yapmadım sadece yöntemin izin verdiği şekilde renklendirme yaptım çoğu katılan fotoğrafta zaten bu uygulanıyor. Balığın doğal halini de'' 270 Litre Cüce Güney Amerikan kurulumu konusuna eklerim. Size de bildirim gönderirim. Teşekkürler yorumunuz için iyi hobiler

Cankut Yılmaz

doruk29 - 10 Mayıs 2018 10:32

Tebrikler....

turgay çil

sinozi79 - 03 Haziran 2018 14:23

Tebrikler..

ozan erensayın

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.