Apistogramma Artisti


Serkan ODABAŞIOĞLU

Açıklama

Canlının Türü:Apistogramma agassizii Canlının Boyu: 5-6 cm Canlının Diğer Özellikleri: Dişisi ile birlikte yavruyken alıp bitkili tankım da 3 yıldır beslediğim çiftime geçtiğimiz aylarda bir biyotop akvaryumu kurmaya karar verdim.Daha önce bir kere yavru aldığım çift yeni yuvalarında da bir kere yumurta dizdiler fakat yavru göremedim.Şimdilik keyifleri yerinde.Yarışanlara başarılar dilerim..

Katılım Tarihi: 21 Şubat 2017

Bu katılım 619 oy almıştır.
 

Yorumlar

ahmetselahattin - 02 Mart 2017 11:32

Tebrikler doğal renklerini renklerde oynamadan gösterdiğiniz içinde teşekkürler.

ahmet tonka

sorceres - 02 Mart 2017 12:42

Serkan abi tebrik ederim. Ne yalan söyleyim bu sefer senin katılımı tahmin edemedim, ağzı açık efsane pozlarından çekmemişsin bu kez:)) Bu pozlarda çok iyi ve çok net. Eline sağlık.
Düzeltme: Serkan'lar karıştı. Kusura bakmayın. Tekrardan tebrik ederim güzel bir katılımdı dereceyi haketti.

Melih AYDIN

Serkan Odabaşı - 02 Mart 2017 14:35

Tebrik ederim güzel bir balık.

SERKAN ODABAŞIOĞLU

fkarakaser - 02 Mart 2017 14:42

Tebrik ederim.

Faruk Karakaşer

deep fish - 02 Mart 2017 16:36

Teşekkürler Ahmet bey.

Teşekkürler melih karışması çok normal isim soyad aynı serkan beyle :) bende seni tebrik ediyorum en iddalı katılımdı desem yalan olmaz balığın için.

Teşekkürler serkan bey bu yarışmada sizin omadığınızı görünce sevinmedim desem yalan olmaz :) şahane fotoğraflarınız var tebrik ediyorum..

Teşekkürler faruk bey..


Serkan ODABAŞIOĞLU

imbellis - 02 Mart 2017 19:21

Derece alan katılımlar içinde derecesini en çok hak eden katılım bu.

Armağan Yücel Şahin

deep fish - 03 Mart 2017 09:17

Teşekkürler Armağan.

Serkan ODABAŞIOĞLU

sercanozbks - 03 Mart 2017 20:38

Tebrik ederim Serkay bey.

Sercan Özbakış

deep fish - 04 Mart 2017 12:53

Teşekkürler..

Serkan ODABAŞIOĞLU

Yaşar16 - 31 Temmuz 2017 15:54

94. yarışmada bende katıldım benim apasaizi erkeği ile ama tam bir fiyasko oylama olmuş o yüzden hiç katılmanın anlamı yok sıralamada olan balıkların ne görüntüsü var ne özelliği ^^ varsa tanıdık oyu yüksek olan zaten kazanıyorsun.

Yaşar oruç

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.