ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
neanderthal
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Ekim 2008 14:21
Son Ziyaret:
06 Nisan 2020 00:22
Toplam Mesaj:
187 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
sarp guneri
Doğum Tarihi:
27 Nisan 1978
Yaş:
42
İl:
Edirne
Meslek:
ziraat mühendisi-bahçe bitkileri
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

sarp guneri
The fish doesn't think,
because the fish knows everything...
Artık Edirne Uzunköprüde'yim

SON 10 MESAJI

Musa Akvaryum
Berk Bey,
kimsenin deneyimlerini küçümsemek gibi tavrım veya amacım olamaz, karşımdakini her zaman iyice dinler anlamaya çalışırım. Firmayla hiçbir samimiyetim yok  ve yaşadıklarımı objektif olarak anlattım. Durumu çözmeye çalışıyorum, yıkıcı olmadan tartışarak bir yere varmaya çalışıyorum. Bu yüzden de cümleme ''sanırım'' diyerek başladım.
Musa Akvaryum
Bu tür konularda yazmayı pek sevmiyorum ama, konu farklı yerlere girmiş. Sanırım ben farklı bir akvaryumcuya gidiyorum. Eski bir Ankaralı olarak yüzlerce defa gitmişimdir. Çoğu gidişimde sadece gezip çıkmışımdır. Hiç bir zaman da ters bir tepkiyle karşılaşmamışımdır. Yanlış hatırlamıyorsam eskiden Musa akvaryum toptancıydı. Hobicileri almıyor diye konular açılıyordu, Ne zaman gitsem  alışverişimi yapıyordum. Sonra müşterileri tersliyor diye konular açıldı, hiç terslenmedim ve beni tanımazlar sadece ayak üstü sohbet ederdim. Daha sonraları müşterilerin başından ayrılmıyor diye konular açıldı, dükkana gittiğim de sadece bakacağım diyerek alt kata geçtiğimde kimse başımda durmazdı. Fiyatlar pahalı olabilir Belki Fırat akvaryum vardır Ankara da orasıda pahalıdır ama aldığınız hiçbir canlıda ne Musa da ne de Fıratta problem yaşarsınız. Sanırım bizler de iletişim kurmayı pek bilmiyoruz. Esat' ın da Musa Abi'nin de hiçbir ters davranışını görmedim.  
Çiftliğimizin Yeni Üyeleri
[QUOTE=akarsan] Maşallah kangallarınız çok güzel.Benimde cesur ve asi adında saf kan bir çift kangal köpeğim var Kangallar harika canlılar kısmet olursa bir kaç aya minik kangallar dünyaya merhaba diyecekler. [/QUOTE]
Umarım sağlıklı bir sürü sevimli yavrunuz olur.
Hangi tür?
Ceratophyllum demersum bitkiniz. Hızlı büyür normal.
Çiftliğimizin Yeni Üyeleri
Çakır köyden bir arkadaşımın köpeği idi 4-5 yaşlarında, ismi Çakır sürüye pek fazla gitmediği için bana verdi. Kendisi duru iyi olmasada nice hayvan severe örnek birisi. Köyde yaşayan insanlar boşuna hayvan beklemez yani illaki bir görevi olacak. Buna rağmen arkadaşımın sakat köpeği bile var yavruyken acıyıp almış.
Çakır
Sultan aslında sapihleri Tomi ismini koymuş. Ama böyle güzel bir kıza tomi demek hoş olmaz. Tam bir sevgi manyağı.
Bu da Garip tüylü çoban köpeklerini çok seviyorum. Buralar Pomak köyleri. Bulgaristan'dan gelen ırklar bunlar .Sahibi çok sert bir köpek diye verdi. Geldiği ilk gün köpeği sevince şaşırdı. Bilmiyor beni; hayvanlarla çok özel bir iletişimim var.

neanderthal2013-04-03 00:07:34
Bitkiye ihtiyacım var
Emre ne yaptın bitkiler işine yaradı mı?
yapraklarım neden sarı
Nuri Bey merhaba,
fotoğraf koyabilseniz daha kolay yorum yapardım ama muhtemelen azot eksikliği gibi duruyor.
Marselia Hirsuta Yapraklarındaki Çürüme.
Cem Bey muhtemelen yeni dikilmiş bir bitki. Fotoğrafa göre bir yorum yapacağım, gözlemim yanlışsa düzeltin. Bitkinizin ilk diktiğiniz yapraklarında yosun oluşmuş. Yeni yapraklarda yosun göremedim. Akvaryumdaki diğer bitkilerde yavaş gelişiyorsa ve miktarı yetersizse söyle bir durum olur. Bitkiyi ilk diktiğinizde 1-2 hafta gelişimi durur. Ortamdaki besin de tüketilmediği için yosun baskısı artar. Bitki büyümeye güçlenmeye ve akvaryumdaki besini tüketmeye başladığında yosun kendiliğinden yok olur. Küçük hacimlerde denge sağlamak aslında büyük akvaryumlara göre daha zordur. Akvaryumda karides olduğu içinde başka bir şey yamanızı önermiyorum. Sorunu zamana yayıp gözlemleyin derim.
Anubias'da cinsiyet ayrımı
[QUOTE=saydam87] [QUOTE=neanderthal]

Böyle bilgi kirlilikleri ile uğraşmaktan sıkıldım. Sucul bitkilerde de dişi çiçekleri ve erkek çiçekleri ayrı bitkilerde açan türler var. Bu bizim için önemli değil biz bu bitkileri tohumla değil tohumlukla(dal çelikleri yaprak çelikleri kök çelikleri vb) yöntemlerle çoğaltıyoruz. Yok crypto dişi olmazsa sürgün vermez yok anubias dişi olmazsa gelişmez öyle bir hayat yok. Sanırım bir sivri zeka yabancı kaynakları okurken male plant diye bir tanımlama görmüş onu da dişi erkek çiçek diye yorumlamış. Anaç bitkiyi dişi bitki olarak algılamış, Şimdi de düzelt düzeltebilirsen.

[/QUOTE]Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler, öğrenmeye çalışıyoruz. umarım bu tür bilgi kirliliklerinden sıkılmış olmanız bizim öğrenme isteğimizden kaynaklı değildir.

[QUOTE=tscount]Erkek bitki gelişmez diye bir olay yoktur. [/QUOTE] yani erkeklik dişilik diye bişey var ölemi.[/QUOTE]
Serzenişim şize değil, sizlerin kafasını karıştıranlaradır.
Anubias'da cinsiyet ayrımı

Böyle bilgi kirlilikleri ile uğraşmaktan sıkıldım. Sucul bitkilerde de dişi çiçekleri ve erkek çiçekleri ayrı bitkilerde açan türler var. Bu bizim için önemli değil biz bu bitkileri tohumla değil tohumlukla(dal çelikleri yaprak çelikleri kök çelikleri vb) yöntemlerle çoğaltıyoruz. Yok crypto dişi olmazsa sürgün vermez yok anubias dişi olmazsa gelişmez öyle bir hayat yok. Sanırım bir sivri zeka yabancı kaynakları okurken male plant diye bir tanımlama görmüş onu da dişi erkek çiçek diye yorumlamış. Anaç bitkiyi dişi bitki olarak algılamış, Şimdi de düzelt düzeltebilirsen.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 344 Online Kullanıcı, 187 Üye

Online Kullanıcılar

StenkaRazin, Fatih ÇE, erulusoy, emredncr, mahmutkx, eagertr, Okansari, WaveRider, zefrigerator, aktugsedat, Özgür1978, heybetmahir, tosyalı, egedin, S.kuzey, biacar, DeviLLe, Alcynone, cuncun, Cokoksen, İnsect, Mete Duru, Engineerpro123, aleko61, AlperDemir, Lucerda, ersin ün, sinor, Halil Özçelik, krib, czafer58, BaranTiryaki, Erdal 144, ak43, kobearda, fa61, kenanhalil, gugudali, Mikail Erdoğan, cankuto, çulsuz, ersel, gyunda, UmurDaglar, Enesoydas, Neothauma, batuhan_24, Pacific, AkvaryumSNP, yokte, mt_baba03, mendos06, Birtek, BlackGoat, Weniz, byahmet61, fikret43, voltran, FurkanKöse59, Ezici23, halilhan, Aşk-ı semek, nihat aslan, aziz_basak, tosbag, Dimidiochromis, Kınayu, likeable25, Bisnev99, orimohito, Brdk64, gbolun, UĞURBABÜR, cashercash, Balikcidede, arconim, Fatihhaznedarogl, Bonzi, ChngrSr, keyman79, gorkemyoldas, sirhill, hermiş, ebubekirduru, kalender, TolgaPos, SCORPION_79, krmbzkurt, UglyCoyote, donut, KuruAkvaryum, yasinbugra, goldfishlove, EMREÇAKIR, musanpa, burak618, yns325, senavi, beratonur, Aspet, Canone, beyazgul, izzettanju, erakay, Ghetto, muratdeg, dusumsel, MiSoSiKiaN, timucin78, couclecr, Çemşük hobici, Kemalk41, BurakBalkan, ALEM, Cem Öcal, enderyum, fetih6806, sametokur, YusufD52, ternapi, serhatcan, Cozkan, Zordre, Turkercakir, hasancemalsargin, yavvuz, Xcancan, BerkayB, Hasantahsin, ukilavuz, Mehmet0011, MertGezer, Aquapir, sinan3805, HarunYldrm, olcay bey, sencer, BEYAZATLI, zekigonlum, Bunyamintalha, yucesoy83, Wretched, cyhn84, soliter83, sawaskoca, kadirik, MİROĞLU, Aqua Discovery, mrtgrgn16, gokturkseyhan, Uygar27, mutlubaba, Berkant, cenkistan, CenK, atiryaki, Necmi Uysal, mahirata, ozgmavi, hasanusta06, hseyinakat, alpburakozbay, BuRAK, solaytekin, Mustafa Kartal, efe2010, BURAK15, hamittsurmelii, Uzay, Leontheprof., bojoo, Joseph122, 8.15_vapuru, Bysam, Eyuboglu, B.S.S., selahattinfidan, FerhatKaya, devito, osmank., mahoed, Ridvanaydin, esensml, Cenk Bildir, yunus78, Cigerci, Aralti, heredot_cevdet,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.