ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kanmet
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
19 Nisan 2018 14:19
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
38 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Özkan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Acemi akvarist

SON 10 MESAJI

Co2 Kapatılmalı Mı, Kapatılmamalı Mı?
Yıllardır bu hobiyi yapan bir abimiz, selenoid valf kullanmıyor, sürekli açık ve hiç canlı kaybı yaşamamış bu yüzden.

Ph dalgalanması olur demişti.

Işıklar kapalı iken fotosentez olmayınca co2 birikimi olur mu o da ayrı. Ama olsa bile sanırım bu hayati düzeyde olmuyor.
Tetra ex 800 plus
Conta ömrü denen birşey var.

Hangi mal ömür boyu kullanılır ki!
JBL Manado Bitki Kumu 25 Lt .?
Benim gibi sonradan bakanlar için, 1.5 litresi 1020 gram.
200 Litrelik Yeni Tanka Canlı Tavsiyesi
Selamlar arkadaşlar,

Bu yıl başında başladığım hobide artık nano tank bana yetmedi ve 225 litrelik(100x45x50) yeni bir tanka geçeceğim. Dekorasyona mangrow, yatı, bitki (öncelikle low tech sonra high tec) eklemeyi düşünüyorum.

bu tankta Otocinclus(bitki yosun için) ve bulursam amano karidesi, neon tetra, kuhli, gold laser cory sürüleri ve L144 tül, L333 gibi vatoz türleri yanına nasıl balıklar ekleyebilirim? (ayrı tankta kırmızı tül betam var. Onu da ekleyebilir miyim?)

Seyir zevki olan balıklar olması tercih sebebidir elbette.

Mesela apisto macmasteri çifti isterim ama olur mu? Ya da Pseudomugil gibi balıklar? Full red lepistes tavsiye eder misiniz? R/O cihazım yok. Çeşme suyu( istanbul anadolu yakası) ve su düzenleyici kullanabilirim.

Balıkların birlikte yaşaması, uyumu hakkında pek bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum[:iyi:]
Yanlış Giden Birşeyler Var
[QUOTE=caglarm]

Çabuk soğudum ve buna engel olamadım. Anlıyorum ki sorun basit bir sorun. Ancak asıl mesele şu; sorun basit de olsa, zor da olsa, zahmet de olsa bunlardan kaçmıyorum. Öyle veya böyle şu miniklerin ölmesini kalbim kabullenemedi. Ben bukadar üzüleceksem her defasın da, zevk filan kalmaz. Sonuç olarak balıklara da, kendime de daha fazla eziyet etmek istemiyorum. Bu sektördeki merakım devam ediyor. İzleyici ve araştırmacı-okuyucu olarak siz değerli, tecrübeli akvaristleri takip edeceğim. Alakanız için teşekkür ederim.

Belirtmeyi unuttum. Sitrik asit-karbonat co2 kullanıyorum. Tanka yavaş yavaş karbonatlı şişeden sıvı akışı gördüm. Hemen vanayı kapattım. Acaba 3 k.neon bu yüzden mi öldü bilmiyorum. Diğer balıklar ve bitkiler sağlıklı görünüyorlar. Hatta su berraklaşmaya başladı. Neysi iyi geceler herkese.[/QUOTE]

Yıllar önce ben çocukken gelen misafir çocuğu balıklar da gazoz içsin diyince abimin bütün balıkları öldü ve hobiyi bıraktı. Pet olayında da ölüm insanlarda travma yaratabiliyor ama şu bir gerçek biz bunu kasıtlı ve isteyerek yapmıyoruz ve bu balıklar gerçekten hassas.

Tanka sitrik asit karbonat karışımı sızması çok ciddi sorun, tankın su dengesini bozmuş olmalı. Bugün de su değişimini yap dostum. Eğer balıkların ölmesi duygusal olarak kabul edilemez geliyorsa, balıkları çıkartıp, sadece bitki akvaryumu olarak devam edebilirsin[:iyi:]
Test kiti kullanmadan bitki bakımı: İçeri
[QUOTE=mrah]

[URL]https://barrreport.com/threads/the-estimative-index-of-dosing-or-no-need-for-test-kits.52/[/URL][/QUOTE][:iyi:]
Test kiti kullanmadan bitki bakımı: İçeri
Bunun orijinal dilde kaynağını bilen var mı?
43x36x26 Nano Tanka Bitki Tavsiyesi
[QUOTE=irsadi]Tank küçük malum fazla seçenek yok, tankıda boğmamak gerek arkalara cüce saz yada bacoba çek boydan boya ortayada ufak bir yati köküne sarılı moss senin işlem tamamdır[/QUOTE]

Benim için söylüyorsanız evet, tank şu an bile aşırı dolu aslında. Daha fazla birşey eklemeyi düşünmüyorum.
L144 Vatoz Ve Yavruları İçin Akvaryum Derinliği?
Bu yavrular için mi yoksa yetişkinler için mi geçerli?
L144 Vatoz Ve Yavruları İçin Akvaryum Derinliği?
Konulara baktım ama göremedim. Yeni bir tank kuracağım ve bu tankta mutlaka L144 ile başlayıp diğer L lerden vatozlar da olacak. Yavru da almak istiyorum. Bunun için özel bir uğraş vermeden(yavru tankına almadan) doğal halinde büyürse büyüsün diyorum.

Herkes tank tabanının fazla olmasından bahsetmiş ama yükseklik ile ilgili birşey yok. Tabanı geniş olanların genelde yüksekliği de fazla oluyor.

Bunun için maksimum tank derinliği ne olmalı? Ya da tank derinliği fark eder mi? Mesela 60 cm derinlik fazla mıdır?

SON MESAJLAR

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 445 Online Kullanıcı, 242 Üye

Online Kullanıcılar

inspector, Carl, erdalmonsterfish, darkaura, MiSoSiKiaN, Mikail Erdoğan, yduman, hakanesmer, zaro73, emrahderqa, Splendor, fzkdevil, j-hunn, matrak26, koagulant, hasancn, SmallCandyThing, karademir48, dınay, afsin19, Blackmoon58, CİHAN044, tathadr, Gokhanava, xmalawix, hakarar, brucelee44, emretez, egebey18, wolverin, Acil Stop, muratantalya007, atiryaki, ysp81, ozanbaseski, ers1905, AzmiKibar, haydarkal, ibrahim3444, Neogenetic, akdnz, eferotti, jaloreef, CNYTYLMZ, ONRAYDN, mimarist, Kuduoglu, Astrayos, ersel, BKAYA, faruk036, hasanumut, mcmert, enginm2000, kabaktadi, debreleza, Omer_MG, Ejder Günaydın, Parliament, yunus142, Frkn41, wedatng, safak_58, oscar., redfox69, erten, ekmbr, Ches, karaman67, muratbeyaz, EXAGON, polar, GOKHANKAYHAN, SCORPION_79, Ercan89, efsanegozler_TR, fma3280, KAMPUT, dulger_Ali, iceved, Sado53, muhengin26, mehmetaydin, beyazgul, tlgtck, DOLPİN, Bayulker, Barisf, bluerush06, asturias01, tosbag, fikret43, smtcelebi, Eypcengiz, HobiciBalıkçı, thebronzebomber, Muhendiss, hermiş, mkale, tanuska, ibmsony, Fatih ÇE, emraheroglu, orimohito, gyunda, banned, FerhatKaya, egedin, omer94, kadirik, mmcu, Serdariekrem, chnkc, DogukanKosem, TSevil, DeviLLe, emrgrbz, ranaa, ozozdemir, StenkaRazin, sinanb85, metsi, İsmail YILDIRIM, Metalist, Akgün Cem, Huzeyfe, dddd, gunayerhan, ferhatturkel, dream07, canrsln, kanmet, MurathanM, zahitciftci, Mehmetpoad, cashercash, Ela, s3lck, hacettepehamdi, ZGR35, TalhaAkif, caqricaqri, bahadir111, HerkesinBirPopisi, erhangulsen, Akvaryum8585, fikri.kaya13, muratyarici, afacan80, Aydın26arslan26, icelebi, Yaşar16, secaflex, cozsahin, muzaffer03, arapaima, Keruv, totaku, simonmc, ersin1981, ustabuneya, kontrast, BaranTiryaki, Cevdet, vedatt, yakaryus, wallece, serkorti, Zaferalv, eataseven1, Carmentality, ssezer, sinanyas, Neothauma, alicichlid, dzurel, crkz3406, Apistotales, akvaryumozgur, aydncskn, Sercangul, weniz_1, busravkk, Gursoyhasan, hozsoy, shallweMSG, EmirhanTuncel, SemihSarısoy, MertA, loyal28, Merty, Ciyus, burkybkk, sopacı34, Levent59, Muhammet Mustafa, tolgasüren, Ladres, ferhatyondemli, fatihtugay, birolken, whitefish, Himurakenshin8, hamzaHRT, tigger, serkancilek, Ahmet Kurt, 06navy, devito, Ekrem-17, anıl_325, UraL, Efekulien, Ali Turkay, Fikrep, ASLAN, msurucu, hasomen73, nesta, vuslat, voltran, akyamaner, AquaBursa, BlackHawkX, Hsynn, SoSriKuA, Recep Karip, KamilYaman, tkahramaner, abidin16, mehmetemindinc, utkuulu, barxbull, Halil14, Aygun, cetincarhifi, Rhythm20, Rekisma, Muhendis, M.Çelik, Halil_14, Iskarmoz, utoku,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.