ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
jaws78
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
43
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
03 Kasım 2017 15:31
Son Ziyaret:
2 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
64 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
7 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail Bülent İnalöz
Doğum Tarihi:
26 Şubat 1978
Yaş:
41
İl:
Aydin
Meslek:
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

125 u 65 g 55 y F0 kribensisler, Bolivian Ramireziler. 150 u 50 g 75 y tadilatta

SON 10 MESAJI

Parvula Tohumu Çimlendirme
Tohum işini ben de denemiştim ve çok güzel sonuç almıştım. Hem de iki kere. Siz size tohumdan olmaz diyen arkadaşlara bakmayın, çok emek isteyen bir yoldur. Yalnız bu elinizdekiler olmaz. Bunlar karasal bitki tohumu. Tecrübe ile sabittir. Tohumsuz sadece bakteriler vb canlılar ürer. Saygılarımla
derin taban kumu hakkında makale
Deniz akvaryumları için öngörülen bu yazının amacının acaba tatlı su akvaryumlarına da uygulanırlığı, devamlılığı ve başarısı ne olur diye düşünüyorum şu an. Güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Saygılarımla.
Apistogramma Baenschi (inka) Anne Ve Yavruları :)
Bol nol sağlıklı yavrularınız olsun diyorum. Tek tankta zor olsa da amacımız zoru başarmak olmalı. Sağlıcakla kalın sağlıklı kalsınlar inşallah. Saygılarımla...
Değerli Abilerim Hobiye Son Vermek Üzereyim
Geçmiş olsun arkadaşım. Aynı durumda ben kaldım 3 ay önce. 127.65.55 h ölçülerinde cam kestirdim ve kendim yaptım. 10 günlük kuruma süresi sonunda (profil sehpalı) suyu ekledim. Su ekledikten 8 10 saat sonra gece yarısı tam yatacakken altının yaklaşık 15 15 ebatlarında köşeden çatlayıp su kaçırdığını görünce çıldırdım. Pazartesi ilk işim tanıdık camcıdan aynı ölçüde cam kestirmek oldu ve silikonu da kendi verdi 100 tl tuttu. Çektiğin zahmeti ve çileyi anlıyorum. Evi 100 lt kadar su basmıştı. Sen erken farkedip ucuz yırtmışsın. Geçmiş olsun tekrar tekrar. Saygılarımla
Melek Balığının Ağzındaki Siyahımsı Şey
Merhabalar, bir şekilde canlıyı yakalayıp bir arkadaş eşliğinde çok sıkmadan ve steril ellerle ağzına sığacak bir cımbız yardımıyla almanızı öneriyorum. Çünkü saplanması bir yaraya yol açtığının ibaresi bana kalırsa ve enfeksiyon kapıp farklı maceralara yol açabilir de diye düşünmekte fayda var. Nacizane fikrim bu yönde. Ama deneyimli arkadaşlar da daha farklı ve faydalı öneride bulunabilirler. Tez zamanda iyileşir umarım. Saygılarımla.
Discus Akvaryumu - Yeni Bir Başlangıç
Uzun ömürler ve bol yavrular versin Allah inşallah. Güle güle ve gönlünüzce büyütün. Saygılarımla.
Akvaryum Bitki Tohumu
Aynı durumu ben geçen sene yapmıştım ve 40 50 cm boyuna varmışlardı aynı tohumlardan çıkan bitkiler. Sonra vatozlara yem oldular bir kısmı, kalanı da mayanın geri tepmesi sonunda çürümüştü ve 6 7 aylık emeğim heba olmuştu. Başarılar dilerim inşallah muvaffak olursunuz.
Dış Filtre Seçimim?
İkisi de aynı firmanın farklı adlı üretimi. Jebo 1500 diğeri 1200 lt saat kapasiteli olması lazım. Sanırım 835 sizin kriterlere göre daha uygundur.
Muhabbet Kuşu Gagada Ur
Zeytinyağı veya kantaron yağı kullanın. Tavsiye ederim. Mantar bir şekilde enfeksiyon kapıp urlaşmış. Özellikle kantaron yağı tavsiyemdir. 2 hafta boyu sürer ama erkenden başlayın. Bu arada suyuna da antibiyotik koyun ve kalsiyum takviyesini de unutmayın. Geçmiş olsun, inşallah geçer. Saygılarımla.
Bitki Akvaryumu Kurulumu
Şu sesi yapmaması için suyun hacmini yükseltip, filtre kaynaklı sesleri de akvaryum ile filtre arasına sünger koyarak azaltabilirsiniz. Bitki için bir şey diyemem çünkü zevk ve diğer etkenlere bağlı olarak çok değişkeni olan bir durum. Ama forum ansiklopedisinden ve diğer kaynaklardan araştırma yapın ve siz belirleyin. Sonrası zaman içinde oturacaktır. Saygılarımla.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,760,554 Mesaj
  • 403,755 Konu
  • 91 Forum
  • 142,904 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,615 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.