ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ethem Kibar
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
45
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Ekim 2011 20:29
Son Ziyaret:
Dün 09:03
Toplam Mesaj:
217 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ethem Kibar
Doğum Tarihi:
05 Şubat 1991
Yaş:
28
İl:
Adana
Meslek:
Fen Bilimleri Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ethem Kibar

SON 10 MESAJI

Sfenks Kedisi(tüysüz Kedi) Hakkında Tecrübelerimiz
Şehir değiştirmemizden ötürü akvaryum hobisine ara vermiştim. Bu süreçte canlı beslemeden duramayacağım için kedi besleme kararı almıştık. Üç senedir tüysüz kedi ırklarından birisi olan Donskoy besliyoruz. Bu süreçte tecrübe ettiklerimizi video olarak Youtube kanalımıza yükledik. İlgisi olanlar için burada da paylaşmak istedim. İyi seyirler. [:)]

[VID]https://youtu.be/eLyKDQuXkU4[/VID]
[EDIT]Ethem Kibar,2019-09-08 16:14:26[/EDIT]
Karbon Rili Yem Kavgası - Az Da Bize Versene!
Karbon Rililerime az miktarda haşlanmış nohut verdim. Kapışarak yediler. İyi Seyirler [:)]

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=2knwx6Ln06s&list=PLMK19IdQdD_UWWc-E1EyO9d2dSNDz4_Lq[/VID]

Turuncu Sakuranın Ispanak Ziyafeti
[QUOTE=rslsrc]Haşlanmışmı [/QUOTE]
Evet haşlanmış olarak verdim. Uzun süre akvaryumda kalmayacak şekilde verdim. Ramshorn salyangozlarla kısa sürede tükettiler.
Turuncu Sakuranın Ispanak Ziyafeti
İyi seyirler.
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=ckC4zB56AlE&list=PLMK19IdQdD_UWWc-E1EyO9d2dSNDz4_Lq[/VID]
Leopard Gecko Ve Teraryumu Hakkında
[QUOTE=mertaly]
Evet biliyorum, gece aktif olması benim için sıkıntı değil, öyle yaygara yapan bir hayvanda değil zaten, ama yalnız bakılabilirlermi onu bilmiyorum?[/QUOTE]

Yalnız bakılmasında bir sakınca yok. Üretim yapanlar dişileri erkekleri ayrı besleyip sadece çiftleştirmek için aynı alanda bakıyorlar.
Leopard Gecko Ve Teraryumu Hakkında
Merhaba bu hobiye yeni başlayanları görmek beni sevindiriyor. Ben de ekimde 2 adet edinerek bu hobiye girdim. Yani daha yeniyim ben de. Canlıyı araştırdığın belli oluyor. Güzel bir kurulum planlamıssın.

Taban olarak seramik beni düşündürdü temizlik konusunda. Akvaryum görsel açıdan güzel oluyor fakat temizliği zor olabiliyor. Sadece silmek yetmiyor kokuyu uzaklaştırmak için. Yıkamak gerekiyor bazen. Ben bu yüzden kolay taşınabildiği için saklama kabında besliyorum. Taban olarakta kağıt havlu kullanıyorum.
Akvaryum içinde bir köşeyi tuvalet olarak belirlersin. Alıştıkları zaman aynı yere yapma eğilimindeler. O bölgeye kağıt havlu koyarak koku problemini azaltmış olursun. Kolay temizlik yaparsın.

Isınma konusunda bu canlılar çok hassas değiller. Aşırı soğuk ve sıcak olmadığı sürece bir problem olmuyor. Isıtıcı olarak ben de ısıtıcı ped kullanıyorum. Sıcaklığı ısıtıcı pedin ısı ayar kısmından ayarlıyorum. Eğer senin ısıtıcı pedinde bu ayar var ise ölçüm yaparak sıcaklığı ayarlayabilirsin. Yeni alacaksan ayarlanabilir almanı tavsiye ederim. Yeteri kadar çalıştığında ısıtıcı seramiği ısıtır.
Karbon Rili Karides Ve Ramshorn Salyangoz (video)
[QUOTE=PurpleBetta]Maşallah çok güzeller [:)][:nazar:] Youtuber sayfanıza baktım nasıl yiyor un kurdunu öyle [:)))][/QUOTE]

Teşekkürler. Evet Leopard geckolar canlı yemleri iştahla yiyor [:)]
Karbon Rili Karides Ve Ramshorn Salyangoz (video)
İyi seyirler. [:)]

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=FivY-_2UoOI&index=1&list=PLMK19IdQdD_UWWc-E1EyO9d2dSNDz4_Lq[/VID]
Leopard Gecko İlk Yemleme
[QUOTE=alprbck]Hayvan çok güzel ama beslediğin alan bir insan için F tipi cezaevi ne demekse onun içinde o. Bir büyük akvaryum alsan bitkiler kütüklerle doğal yaşamını taklit etsen hem sana hem de hayvana güzellik olur.[/QUOTE]

Yorumunuz için teşekkürler. Daha büyük saklama kabına geçeceğim. Temizlik ve taşıma kolaylığı açısından saklama kabı daha cazip geliyor. Yaşam alanına saklanma alanları, su kabı , yem kabı dışında yabancı madde koyma düşüncem yok. Yetişkin olduklarında sürüngen kumu ile kurulum yapılabilir. Şuan keyifleri yerinde düzenli canlı yemi kabul ediyorlar.

[QUOTE=smithiseek]Maşallah güzel canlı , lakin tek tip beslemek sağlıklı değil . Sadece un kurdu ile beslerseniz aşırı yağlanmadan dolayı sağlık problemleri olması muhtemel. Dubia,çekirge,cırcır gibi yemlerde eklemeniz canlının yararına olacaktır.[/QUOTE]

Yorumunuz için teşekkürler. Canlıların diyetine dubai ve morio ekledim. Düzenli canlı yem kabul ediyorlar. Aşırı yağlanmaları yok. Canlıların diyetinde çeşitli yemler kullanmak fayda sağlayacaktır.
Güzellik
Leopard geckoların farklı morphları var. Morph yani farklı renk diyelim. Bazı morphlar az bulunduğu, üretiminde yapay seçilimle çaprazlamalar yapıldığı için değerli olabiliyor. Ama çokça bulunan morphları daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz. Yerli üretim yavrular daha uygun fiyatlı oluyor araştırın forumlarda ilanlar oluyor. Sevimli canlılar :)

[VID]https://youtu.be/PijTPU8EDOQ?list=PLMK19IdQdD_UvUJ-FxmzLDrXZez1HK2AW[/VID]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,057 Mesaj
  • 403,955 Konu
  • 91 Forum
  • 143,000 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,733 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.