ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
serhatcan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
22
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Temmuz 2011 10:37
Son Ziyaret:
21 Şubat 2019 23:29
Toplam Mesaj:
103 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
şerdil yoğunlu
Doğum Tarihi:
26 Nisan 1980
Yaş:
39
İl:
Kars
Meslek:
inşaat tekniker
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

şerdil yoğunlu

SON 10 MESAJI

Eski Akvaryumu Söküp Yeniden Yapıştırmak
Merhabalar, 150x50x60 ve 10mmlik 10 yıllık akvaryumum sızdırmaya başladı silikon ömrünü yitirmiştir diye ben de söküp yeniden yapıştırmak istiyorum, ancak tereddüt ediyorum bu işlemi yapılabilir mi? Bu boyuttaki bir akvaryum için kaç tüp silikon gider siyah silikon mu kullanmalıyım, tecrübe ve önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim... [EDIT]serhatcan,2018-08-18 12:05:33[/EDIT]
Melek Yumurtaları 3. Gün Oldu Cıkmadı
[QUOTE=ceyh]Melek yavruları yumurtadan çıkıp hemen serbest yüzüşe geçmezler. Bir kaç gün daha bir zemine tutunmuş olarak kuyruklarını oynatırlar. Sizinkiler de bu aşamada olabilir. Siz bu esnada suyu yavaş yavaş metilenden arındırın, hava vermeye devam edin. Isıya göre ısıtıcı da kullanmanız gerekebilir.

Aslında keşke ebeveynleri ayırmasaydınız. Onlar yumurtalar ve yavrularla ilgilenir, gerekli gördükçe yerlerini değiştiriler ve deneyim kazanırlardı.

Yavrular serbest yüzüşe başladıktan sonra nasıl bakacağınızı da planlamanızda fayda var. Bu çok kolay bir süreç değil, yemleme, su değişimleri akvaryum hacmi, filtrasyon vb. çok dikkat etmek gerekiyor.[/QUOTE] benimkiler aylardır 10 günde bir yumurtluyor en fazla iki gün sonra yeniyor. Bir defada metilen ile başka yere aldım yumurtaları hepsi mantarlaştı..
Neon Tetra-zebra Danio Üretimi ?
Merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Sayfadaki öneriler doğrultusunda bende zebra dan yumurta aldım bir kaç yavru çıktı bu yavruları büyüten arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız, hakikaten çok küçükler [EDIT]serhatcan,2018-06-06 18:52:19[/EDIT]
40*40*40 Apistogramma Macmasteri
][QUOTE=AlperTasci] Yavrular su değişimlerine çok hassas olurlar ve en az 10-15 gün annenin yavrularla ilgilenmesi sağlıklı olur. [/QUOTE] maşallah kayıpsız büyütmeniz dileğiyle. Biz de bir çift bulabilir miyiz bir yerden balıkları nerden temin ettiniz acaba?[EDIT]serhatcan,2018-06-03 17:26:32[/EDIT]
Lepistesten Tek Seferde Kaç Yavru Aldınız?
[QUOTE=Lepistes Hastası]Diğer balıklarında 15 tane falan almıştım bu sefer tek seferde 32 yavru aldım sizce normal mi ?[/QUOTE] Lepistes beslediğim zamanda 40 üstü aldığımı hatırlıyorum.
L144 Ve Sebze Sorunu
[QUOTE=hakanturken108]

Serdil bey ben daha once tecrube ettim boyle citir hiyarlar oluyor ya hani cengelkoy gibi. Onu kullanirsaniz gece boyu sorun cikarmaz.

Bence sizde bir kac kontrollu deneyerek kendi yolunuzu bulabilirsiniz ama 3 saat gibi kisa surede hic beslenemezler ki. [/QUOTE] aynen hakan bey bende sizin gibi düşünüyorum 3 saat kısıtlı bir süre. Deneyeceğim dediğinizi Cevap için teşekkür ederim.
L144 Mavi Göz Tül Vatoz
[QUOTE=Emrekrz99]BİR ÇOK VATOZ ÜRETİMİ YAPTIM . ÖZELLİKLE L144 MAVİ GÖZ TÜL VATOZ , BU KONULARDA AKLINDA SORU İŞARETLERİ OLANLAR VEYA MERAK EDENLERE CEVAP VEREBİLİRİM. SAYGILAR[/QUOTE] merhaba, mavi göz ya da kırmızı göz arasında dayanıklılık olarak bir fark var mıdır? Bir de benim akvaryum bitkili olduğu için haşlanmış sebze özellikle kapya biber suyu bayağı bozuyor, balıklar kırmızı göz 3-3,5 cm bu vatozları sebze vermeden sıkıntısız büyüyebilir miyim?
L144 Ve Sebze Sorunu
[QUOTE=hakanturken108]Şerdil bey, salatalık haşlanmadan veriliyor. Diğerleri haşlanarak.

Salatalığın yumuşak ve sulu olan iç kısmını yiyebiliyorlar 48 saat içinde ve salatalık suyu kolay bozmuyor. Ama diğer haşlanan sebzeler 48 saate kadar suyu rahat bozuyor. Ama haşlandıkları içinde daha kısa sürüyor tüketmeleri.

Suyunuza aman dikkat etin. Eskiden ben de beslerken bunlardan özellikle kapya biber kısa zamanda suyu bozuyor. En önemlisi suyunuzun bozulmaması için balıklarınızın sayısıyla orantılı yem verin.

Sorunuza gelince, evet sebze vermeden büyütürsünüz yavruda alırsınız bende beslerken bir dönem sebzesiz baktım ama özellikle salatalık verdiğim zamandaki yavruların ve damızlıkların keyfini daha önce hiç görmemiştim.

Salatalığın kabuğunu soyup, çatala batırıp akvaryuma koyabilirsiniz çatal sayesinde dibe çöker. Bu arada vatozlar genelde karanlıkta beslenirler. Belki gündüz ilgi göstermemeleri bundan olabilir eğer gündüz vermişseniz. Bence akşamdan sebzeyi vermeyi deneyin.[/QUOTE] cevap için teşekkür ederim. Peki gecr verdiğimizde sabaha kadar kalması yine sıkıntı oluşturmaz mı, çünkü yine yazılanlara göre 3 saatten fazla kalmamalıymış. Ben yeni olduğum için, eğer tecrübe ettiyseniz ben de salatalığı geceden vereyim.
L144 Ve Sebze Sorunu
[QUOTE=Kromatit]Dibe batan tablet veya granül yemler verebilirsiniz de siz ne haşlayıp verdiniz merak ettim.
Kapya biber, salatalık, havuç, ıspanak gibi pişmiş yiyeceklere çok ilgi gösteriyorlar genelde.[/QUOTE] kapya biber vermiştim. Salatalık ve diğerleri de haşlayıp mı veriliyor?
L144 Ve Sebze Sorunu
Merhabalar, bitkili akvaryum da 8 adet 3-3,5 cm boyunda tül cüce vatoz mevcut. Bu balıklara arada bir sebze vermek gerektiğini okudum ancak akvaryum bitkili ve kumlu, biber haşlayıp verdim ama çok ilgide göstermediler suyun rengi de değişti. Şimdi ben bu balıklara hiç sebze vermesem ya da hazır yem olarak alıp verebileceğim sebzenin yerine geçecek yem olur mu önerileriniz

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.