Şelalenin altında


mustafa sezgen

Açıklama

80*50(h)*60 Bitkiler:Blyxa aubertii, hydrocatyle verticillata, eleocharis parvula, pseudomugil tenellus, christmas moss. Balıklar:Glowlight tetra, ancistrus dolichopterus Herkese teşekkürler.

Katılım Tarihi: 07 Nisan 2011

Bu katılım 465 oy almıştır.
 

Yorumlar

nikon_ - 28 Nisan 2011 17:40

Güzel hazırlanmış başarılı bir tank. Kutlarım.

Tarık Bakıcı

GÜVEN - 29 Nisan 2011 08:48

Özenle yapilmiS bir tank olduGu belli. Ama Selaleli göl bana hiç doGal gelmedi

GÜVEN CEBECİOĞLU

batuhanbayram - 29 Nisan 2011 08:48

Çok güzel dekore edilmiş, temiz bir akvaryum.Benden de 10 puan aldı. Hakedilmiş birinciliğinizi kutlarım.

Batuhan Bayram

- 29 Nisan 2011 08:51

Çok emek harcanmış belli tebrik ederim gerçekden harika bir katılım .

Kazım AKAR

ozgurkoksal - 29 Nisan 2011 19:57

Su üstü güzelliğini sualtına mükemmel taşımışsınız kutlarım

özgür köksal

vipcioglu - 29 Nisan 2011 22:00

Kurulum sürecini de takip ettiğim,başlangıçta tam istenilen düzeyi yakalayamasada şimdiki hali ile birinciliği sonuna kadar hakeden bir akvaryum.Tebrik ederim.Malesef oylama sürecinde yetişip bu güzel hakettiği puanı verememek de benim ayıbım olsun.

volkan ipçioğlu

kazım_öcaldı - 01 Mayıs 2011 19:11

Başarınızdan dolayı tebrik ederim.Benim bitkili tank krterlerime uymasa da,bana biraz yapay geliyor,katılımcıların yüksek beğenisini kazanan bir tank.Tekrar tebrik edeim.Saygılar...

Kazım Öçaldı

omardaing - 01 Mayıs 2011 21:43

Şu ana kadarki en çok iddalı katılımın bir arada olduğu akvaryum yarışmasıydı hangisine hangi oyu vereceğimi şaşırdım. Bu katılımda en iyi katılımlardan biriydi. Tebrik ederim.

ömer kaya

serdarsezgin - 21 Mayıs 2011 14:43

yanlardaki ve arkalardaki bitkiler daha da uzadığı zaman seyrine doyum olmaz.

Serdar Sezgin

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.