Fresh Breath


Utku Karaca

Açıklama

Boyut (cm): 110x60x50h kullanılan 100x60x50h Kapasite (litre): 330 lt kullanılan 280 lt civarı Canlılar: Ramirezi Tetra Rubin Kardinal Neon Rasbora Cüce Vatoz Sae Bitkiler: * Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' * Eustralis stellata * Rotala macrandra * Tonina fluviatilis * Rotala SP 'Pearl' * Ludwigia Peruensis * Crassula helmsii * Myriophyllum matogrossense * Blyxa aubertii * Ludwigia arcuata * Rotala wallichii * Echinodorus latifolius * Eriocaulon Setaceum * Micranthemum umbrosum * Pogostemon Helferi Malzemeler: Hamburg filtre sistemi 1000 l/h kafa motoru Tüplü CO2 sistem Otomatik Yemleme Otomatik Aydınlatma 2x39 w Sylvania Aquastar 2x39 w Osram Lumilux Cool Day Light 300w ısıtıcı Akvaryum Bakımı: Ayda bir kez 1/3 su değişimi Kullanılan Yemler: Tropical Colortabin Tropical Spirutabin Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Seachem Flourish Potassium Seachem Flourish İron Seachem Flourish Phosphorus Seachem Flourish Trace Seachem Flourish Comprhensive Plant Supplement Microbe-lift Bloom&Grow gübre Microbe-lift Algaway Zemin:(aşağıdan yukarıya) Dere kumu (2 cm) Tel sineklik Kil (0.5 cm) Torf- Tetra Plant Complete Substrate Tel sineklik Siyah Quartz (2 cm) Gübre-Tetra Plant İnitial Sticks granül Siyah quartz (4 cm)

Katılım Tarihi: 19 Nisan 2011

Bu katılım 448 oy almıştır.
 

Yorumlar

nikon_ - 28 Nisan 2011 17:38

Fotoğraflar yüksek kontrastlı olmasına rağmen, yoğun emek ile hazırlanmış bir akvaryum olması nedeniyle en yüksek puanı verdiğim bir tanktı. Kutlarım.

Tarık Bakıcı

GÜVEN - 29 Nisan 2011 08:51

Hem kaliteli fotoGraflar hem de tankin yoGun güzelliGi 10 puanimi aldi götürdü. 1. olmayiSina SaSirdim.

GÜVEN CEBECİOĞLU

batuhanbayram - 29 Nisan 2011 08:52

Çok hoşuma giden bir akvaryumdu. Önceki fotoğraflarına göre bitkiler oldukça gelişmiş ve daha güzel olmuşlar ancak cam temizleme aparatı yerini hiç değiştirmemiş. :)

Batuhan Bayram

totanka - 29 Nisan 2011 11:28

En yüksek puanı verdiğim ve açık ara birinci olacağına inandığım bir tanktı. Sonuçlara baktığımda şok oldum. Yinede bu güzel tank için kutlarım.

Alper Dündar

ozgurkoksal - 29 Nisan 2011 20:05

Akvaryum mükemmel olmuş ama çekim için önemli detaylar belkide puan kırılmasına neden olmuş olabilir bunlar 1.ve 2. fotodaki camdaki cam temizleme aparatı ve 3. fotodaki su yüzeyine yakın yerde göze çarpan yeşil filtre borusu bunları en azından fotograf çekilirken çıkarılsaydı arkadaşlarında dediği gibi birinci olması kesin olurdu kanaatindeyim. Böylesine güzel bir tank oluşturduğunuz için sizi tebrik ediyorum.

özgür köksal

vipcioglu - 29 Nisan 2011 22:03

Sanırım hala fotolarınızı HTC cep telefonunuzla çekiyorsunuz :) Bu harika tankınızla umarım ilerki yarışmalarda güzel bir makina ile çekilmiş fotolarınızıda görürüz.

volkan ipçioğlu

kazım_öcaldı - 01 Mayıs 2011 19:16

Bu tank filtrasyonundan dolayı oldukça ilgimi çeken bir başlığa sahipti.Geldiği nokta hayranlık uyandırıcı birşey.İlk 2 de olması gereken tanklardan biriydi bence.

Kazım Öçaldı

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.