Orta Amerika Kosta Rika Sulari Amatitlania Nigrofasciata Biyotopu


Ali Türkmen

Açıklama

Ölçüler : 75 45 40h
Canli Türleri :Amatitlania Nigrofasciata
Bitki Türleri : Yok
Tankin Yasi : 4 Ay
Filtrasyon ve Isiklandirma : Eheim 2226
4 adet 15 watt T5 865 kod 6500 kelvin Philips floresan
1 adet 23 watt 865 kod 6500 kelvin ampul

Silis Kum
Dogadan kaya
Kurumus agaç parçalari ve yapraklar

Katılım Tarihi: 21 Şubat 2017

Bu katılım 668 oy almıştır.
 

Yorumlar

cankut - 02 Mart 2017 09:05

Vay ilk 3 e de girermişiz , tebrikler

cankut yılmaz

Btt007 - 02 Mart 2017 09:09

Açıklama ve resimlerin yönetim tarafından katledildiği 1.liğe laik bir tanktı. Yapılan haksızlığa rağmen dereceye girmiş. Tebrikler Ali bey

Taha Tasdelen

doruk29 - 02 Mart 2017 09:11

Keşke açıklamayı düzeltselermiş eksik yayınlamadan.1. Liği hakeden tanklardan ben oylama yapmadim kaçırmışım bu yarışmayı.

turgay çil

Yasin Oktem - 02 Mart 2017 13:05

1. Liği de hak eden bir tanktı başarılar

Yasin ÖKTEM

zorvolkan - 02 Mart 2017 13:07

tebrıkler abi

volkan zor

Seyyaf - 02 Mart 2017 13:10

Ali abi Tebrik ederim

Yasin karakose

bjkalley - 03 Mart 2017 00:45

Yarışma'da isimlere değil katılımlara oy verilsin diye oylama bitmeden isimler görülmüyor. Eğer fotoğrafa ve/veya açıklamaya isim yazarsanız bu kaldırılır. Burada katledilen bir durum yok, kurallara uygun olmayan şeylerin düzeltilmesi var. Bir şeyleri silip düzeltmekten mutluluk duymuyoruz, keşke yapmak durumunda kalmasak.

Akvaryum benim favorimdi. Çok güzel ve doğal bir tankın para değil emeğe ihtiyaç duyduğunu net şekilde gösteriyor. Tebrikler.

Refet Ali YALÇIN

a.trkmn - 03 Mart 2017 01:56

Refet bey ismin silinmesine yönetimden ben istedim. Tankımızın diğer bilgileri de silindi bu arada. Bu tankın fitre atdınlatma ve ölçüleri yok. Tankın kimliği yok. Yönetime gönderdiğim mesajlar ulaşmamış olabilir bunu anlarım. Türkiye'nin en büyük grubunda bu iletişim zorluğu aşmak olumlu sonuçlar verecektir. Bu yarışmayı önemsediğimiz doğrudur. Aynı ilgiyi ve alaka yönetimden de olursa hobi güçlenir hobi kazanır. Dediğiniz gibi bu tank para tankı değil neredeyse sıfır masraf. Doğallık ön plan idi. Strafor bile koymadık. Biotop kavramına sadık kalmak için su değerlerini de göz ardı etmedik. İlgimiz de maksimumdu. Sizin favoriniz olmak da ayrıca keyifli. Gelin bu iletişimi basitleştirelim derim. YanlışlıklarI düzeltmek kolay. Bu hevesimizi de katlar. Hobi ileriye adım atar. Bu yarışma da sizin de favoriniz olan bu tank doğru ve eksiksiz bilgilerle daha üst sıralarda olurmuydu bilemiyorum. Ama sunumun önemini hepimiz biliyoruz. Kalın sağlıcakla.

Ali Türkmen

MetinSAYDAM - 03 Mart 2017 11:38

Tebrikler Ali Bey benim de favorileriminden biri idi.

Metin SAYDAM

MaxKrone - 03 Mart 2017 14:41

Tebrikler gerçekten çok hoş bir biyatop olmuş.

Ömer Faruk Düztaş

a.trkmn - 03 Mart 2017 18:22

Tebrikleriniz ve oylarınız bizim için çok değerli. Çok teşekkür ediyorum.Orta Amerika Kosta Rika suları
Amatitlania Nigrofasciata Biyotopu

Ölçüler : 75 45 40h
Canlı Türleri :Amatitlania Nigrofasciata
Bitki Türleri : Yok
Tankın Yaşı : 4 Ay
Filtrasyon ve Işıklandırma : Eheim 2226
4 adet 15 watt T5 865 kod 6500 kelvin
Philips floresan
1 adet 23 watt 865 kod 6500 kelvin ampul

Silis Kum
Doğadan kaya
Kurumuş ağaç parçaları ve yapraklar

Ali Türkmen

Biga17 - 06 Mart 2017 17:02

Tabrik ederim abim başarıların devamını dilerim

Halil yavuzyeğit

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.