Tanganyika Biyotopu


Metin SAYDAM

Açıklama

Ölçüler:150x50x60h Canlı Türleri:Duboisi Maswa & ikola & ilangi Bitki Türleri:yok Tankın Yaşı:5 Ay Filtrasyon ve Işıklandırma:eheim 2226 ve eheim 2228 dış filtre. 2x36watt philips snow white. 12watt x 2 t5 led floresan Tasarım ve Dekorasyon:20kg silis kum ve 60kg civarı doğal kaya. Yarışmaya katılan diğer arkadaşlara başarılar diliyorum. İlk biyotop kurulumum yosunlanma başladı ancak daha yeşermedi. İlerleyen zamanda daha güzel bir biyotop olacağına inanıyorum.

Katılım Tarihi: 16 Şubat 2017

Bu katılım 352 oy almıştır.
 

Yorumlar

Yasin Oktem - 03 Mart 2017 11:21

Metin Bey tankınız gerçekten çok çok güzel.
Tebrik ederim.
Emekleriniz için.

Yasin ÖKTEM

MetinSAYDAM - 03 Mart 2017 11:28

Çok sağolsun Yasin Bey teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.

Metin SAYDAM

MaxKrone - 03 Mart 2017 14:50

Öncelikle tebrikler Metin bey,
Tanganyika Biyotop da benim favorim sizdiniz, bu sonuç karşısında üzüldüm doğrusu halbuki layout, boşluk tasarımı ilgimi çekmişti ayrıca fon + ışık da çok hoş gözüküyor elinize sağlık sizi gönülden tebrik ederim.

Ömer Faruk Düztaş

MetinSAYDAM - 03 Mart 2017 14:53

Teşekkür ederim Ömer Faruk Bey. Tasarım olarak uğraştırdı bayağı bi emek verdim. Zaman harcadım. Sonucunda istediğim gibi de oldu bu bana ziyadesiyle yeterli geldi. Karşısına geçip izlediğimde keyif alıyorum. Sizin gibi hobicilerin değerli yorumları da kadayıf üstü kaymak gibi geliyor doğrusu :)

Metin SAYDAM

MustafaAkaydn - 03 Mart 2017 15:25

Tebrik ederim bende metin bey güzel tank.

Mustafa Akaydın

MetinSAYDAM - 03 Mart 2017 15:35

Teşekkür ederim Mustafa Bey

Metin SAYDAM

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.