C Vitamini (Mandarin Fish)


Melih AYDIN

Açıklama

Canlının Türü: Striped Mandarinfish Canlının Boyu: 6-7cm Canlının Diğer Özellikleri: Zahmetli bir tür. Akvaryum ortamında üreyen podları avlayarak besleniyor. 2 yıllık oturmuş bir tankım var. Ancak beslemeye cesaret edebildim. İzlemesi çok keyifli. Fotoğraflarını çekmek de benim için ayrı bir keyif oldu. Herkese başarılar.

Katılım Tarihi: 21 Kasım 2016

Bu katılım 804 oy almıştır.
 

Yorumlar

Ebubekir ATAR - 30 Kasım 2016 00:19

Melih Bey Tebrikler. Deniz Akvaryumlarında en sevdiğim türlerden biridir Mandarinler.
Harika kareler, güzel pozlamalar.

Ebubekir ATAR

onuribrahim - 30 Kasım 2016 00:23

Harika bir canlı. Gerçekten büyük hacim de bol Pod gerekiyor bu canlı için.
Tebrik ederim haklı bir derece olmuş. 😊

Onur İbrahim KIZIL

sorceres - 30 Kasım 2016 12:36

Teşekkür ederim Ebubekir Bey ve Onur Bey beğenmenize sevindim. Derece beni çok mutlu etti. Oy veren vermeyen herkese teşekkürler.

Melih AYDIN

ENGİN06 - 30 Kasım 2016 20:49

Melih abim sonunda muradına ermişsin, helal olsun, gayet güzel bir canlı yine imrenerek baktım,maşallah diyelim, bu arada alışmışız senin eski profil fotoğrafına yeni fotoğrafın bana yabancı geldi kim bu diye baktım durdum :)
tekrar tebrik eder başarılarının devamını dilerim

ENGİN SAĞLAM

sorceres - 30 Kasım 2016 22:47

Güzel bakmışsın güzel görmüşsün Engin abi :) Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Sende bütünleştin artık profilinle. Değiştirirsen biz de bi afallarız heralde:)

Melih AYDIN

Serkan Odabaşı - 01 Aralık 2016 11:57

Gönülden tebrikler çok güzel bir canlı .

SERKAN ODABAŞIOĞLU

closer - 01 Aralık 2016 14:08

Bu canlıyı görünce zaten bundan başkası birinci olamaz demiştim. Favorimdi yani. Tebrikler...

Abdulcelil Pelitoğlu

sorceres - 01 Aralık 2016 15:33

Teşekkür ederim Serkan abi, sende unutulmaya yüz tutan tanganyika gölü balıklarını bize tekrar hatırlatıp güzel kareleri bizle paylaştığın için tebrik ederim.

Teşekkürler Abdulcelil Bey, inşallah kendi tankınızda da canlı izlemek nasip olur.

Melih AYDIN

ttolgaaydin - 04 Aralık 2016 01:01

Melih merhaba. Epeydir forumdan uzaktım. Tebrik ederim. Allah sağlık versin çok güzel canlı. Başarılarının devamını dilerim. Görüşürüz umarım en kısa zamanda.

Tolga AYDIN

sorceres - 04 Aralık 2016 22:35

Merhaba Tolga abi, teşekkür ederim. İnşallah sağlıklı bir şekilde uzun süre yatşatabilirim.

Melih AYDIN

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.