ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
374
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
21 Eylül 2019 16:15
Toplam Mesaj:
595 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
28
İl:
Rize
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.hizliresim.com/2Ekk1q.gif[/img]

SON 10 MESAJI

Ohko (dragon) Stone Aquacscape - Iwagumi
Merhaba,

Çok güzel bir tasarım ve sağlam bir taban yapmışsınız.

Su değişimlerini hiç aksatmayın bence.

Ayrıca ben bu zamana kadar hep gübrelemeye tastamam başladım size de tavsiye ederim. Eğer ki fotosentez döngüsünde kullanılan bir elementi vermezseniz orada fotosentez gerçekleşmeyecektir. Diğer deyişle miktarı en fazla olan elemente göre değil miktarı en az olan elemente göre sağlıklı bir gelişim olur. [K]Gerekli olan elementi sağlamazsanız, potasyum veya bir başkasını ne kadar fazla dozlarsanız dozlayın bitki elinde olmayanı talep edecektir.[/K]

Işıklandırmayı bence 5 saate çekmelisiniz. Bitki miktarınız çok az. Hızlı gelişen bitki de eklememişsiniz. Fazla ışık fazla yosun denebilir ilk kurulumda.

En sonuncusu ama en önemlisi de bence, indikatörünüz koyu yeşil renk görünüyor olması gereken ise açık yeşil veya sarıya çok yakın yeşil dir. Buna göre revize ederseniz çok faydasını görürsünüz. Örneğin ben canlı koymadığım bitkili tankımda sarı renk seviyesinde co2 vererek çok harika gelişim ve başlangıçlar elde ediyorum. Size de canlı koymadığınız bu tankınızda sarı renkte co2 seviyesi tavsiye ederim.
Co2 Reaktör Önerisi
Https://www.ozelyem.com/ista-co2-external-reactor

Ulvi ben yukarıdaki reaktörü sana kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü ben 2 yıldır bunu kullanıyorum ve 150 litrelik tankıma rahatlıkla yetiyor ve neredeyse %100 çözünme elde ediyorum. Tankta hiç Co2 kabarcığı görmüyorum. Hatta düşün ki dış filtrem lifetech835 debisi zayıf bir dış filtre olmasına rağmen.

Ancak 16/22 demişsin buna uyumlu değil sanırım fakat sen temiz su borusuna takmayacak mısın ki? Temiz su borun 16/22 mi?
Powerled Nerede Yanlışım Var Resimli
Kırılma yerlerindeki bağlantıları yapmanız gerekmiyor. İlk defa böyle bir uygulama gördüm. O bağlantıları iptal etmelisiniz.
Flowerhorn Garip Davranışlar
Bol hava veriyor musunuz? Isı yükseldikçe oksijen azalır akvaryumda. Belki bir etken de budur.
İlk Hightech Kurulum -》
Taban bitkinizin tüm tabanı kaplamasından evvel ben 5 saatin üzerine çıkmanızı tavsiye etmem. Hele ki indikatör almadan bence hiç 5 in üzerine çıkmayın. Çünkü damla hesabı ile suyunuzdaki çözünmüş Co2 miktarını kestiremezsiniz, indikatör ile en azından açık yeşil-sarı renk arasında bir co2 seviyesi tutturursanız bu şekilde CO2-Gübre-Işık üçlüsünü en sağlıklı şekilde bitkilerinize sağlarsınız.

Bitkilerin tanka, ışığa, mevcut tabana vb. gibi değişkenlere adaptasyonu elbette önemli ancak bu adaptasyon için 3-5 gün tanıdıktan sonra bence gübrelemeye başlayabilirsiniz. Bu zamana dek ilk kurduğum günden itibaren gübreleme yaptım. Sorun yaşamadım. En önemli değişken aydınlatma bu konuda.
İlk Hightech Kurulum -》
İlk zamanlarda yosun istilası ile mücadele için 4 saat aydınlatmanın bence çok güzel bir seçim. Zamanla 8-10 saatlere çıkarsınız. Henüz kurulmuş olan tanklarda birden 6-7-8 saat aydınlatmalar yosuna neden olabiliyor.

Kişisel tecrübelerimle diyebilirim ki; ne zaman akvaryumumu ihmal etsem ve yosun problemiyle karşılaşsam ışığı 4-5 saate çektiğimde 1-2 ay gibi bir sürede neredeyse tüm yosun sorununundan kurtulabiliyorum.(hightech)
İlk Hightech Kurulum -》
En kısa zamanda CO2 indikatör almanızı tavsiye ederim. Baloncuk hesabı yerine çok daha sağlıklı sonuçlar alırsınız. İnşallah başarılı olursunuz.
İlan Güncellem Sorunu?
Bildiğim kadarıyla en az 24 saatte bir güncelleme yapılabiliyor.
Özelyem.com Güvenli Mi
Kesinlikle güvenlidir.

Defalarca alışveriş yaptım. İletişime de açıktırlar kendileri.

Hatta bir defasında kargo firmasından kaynaklı olarak 2 defa üst üste yemler zarar görmüş ve dökülmüştü. www.ozelyem.com 3. defa aynı siparişimi bana kargoladılar. Sadece kargo poşetinin fotoğrafını atmam yeterli oldu. Soru dahi sormamışlardı.

Ben bugüne kadar hiç pişman olmadım. Sizinde olacağınızı sanmam.
Discus Akvaryumu - Yeni Bir Başlangıç
Hobiyle tanıştığım 2006-07 yıllarından itibaren hayalimdir.

Umarım bende böyle başarılı bir kurulum yapabilirim ileride.

Balıklarınız da akvaryumunuzda hem çok güzel hem de çok sağlıklı görünüyorlar. Maşallah.

Tebrik ederim, ellerinize sağlık.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,667 Mesaj
  • 404,052 Konu
  • 91 Forum
  • 143,036 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,569 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.