ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
TurgutOzer
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
61
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Ocak 2021 20:35
Son Ziyaret:
23 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
60 [0.19 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
60 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Turgut Özer
Doğum Tarihi:
16 Mayıs 1995
Yaş:
26
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Turgut Özer

SON 10 MESAJI

Kuyruktaki Bozukluklar
[QUOTE=Flytheshrimp]

Elimde malesef mangrov yok, onun yerine çınar yaprağı koyabilir miyim? Çok teşekkürler yorumunuz için.[/QUOTE]

Tabiki kullanabilirsiniz , iyi günler..
En İyi Japon Balığı Kumu Hangisidir?
0 numara sarı silis kumun üstüne tanınam japon akvaryumunda ..
Kuyruktaki Bozukluklar
Merhaba , su değişimlerinde dinlendirdiğiniz suyun içine ufak bir mangrov koyup suyu yumuşatmanızı tavsiye ediyorum balığın daha çabuk form tutması için , güzel yemle ve bakım ile kolay toparlar, pulu kadar ömrü olsun ..
Kiraz Karides Üretimi
Hangi canlı olursa olsun havasız kalırsa yaşamsal faaliyetleri zayıflar, hava motoru şart o yüzden ..
Lepistes Yavru Ayrımı
Her zaman oluruna bırakmakta fayda var , yeni başladığım bir türün ilk batımında 14 yavru yetiştirdim, sonra ki batımda 50 küsür oldular, akvaryum ortamında balıklarınızı alıştırmalısınız derim , ayırmayı asla tavsiye etmiyorum Afr gibi türler haricinde ..
Bitki Tohum Ekimi
Merhaba, diğer akvaryum çalışır vaziyette değilse 3. günün sonunda bitkiler solmaya başlar , akvaryum suyununun bulanmamasının sebebi silis kumun yapısından kaynaklı araya beton görevi görmüş bir nebze, bitkiler silis kumda kolay kolay kök salamaz onun haricinde silis kumun altına koyduğunuz tohumlar silis kumun altından çıkamayabilir çünkü silis kum belli bir tabakadan sonra beton gibi sert oluyor. Köklü bitkileriniz güzel yetişir o akvaryumda fakat tohumdan çıkacaklar için fazla yorum yapamayacağım , bu konuda tecrübesi olanlar bilgi verirler muhtemelen ..
Akvaryum Suyu Beyazlasiyor
Bakteri kültürü oturmamış akvaryumun , nitrivec başta olmak üzere diğer markaları da kullanabilirsiniz. Kurulumun üstünden bir ay geçmiş normal şartlarda bakteri kültürü kullanılmamış olsa bile bakteri kültürü oturmalıydı, filtrenizi muhtemelen normal musluk suyunda yıkadınız ve bakterileri öldürdünüz. Bakteri kültürü kullanın ve filtrenizi akvaryum suyu ile yıkayın, iyi günler ..[EDIT]TurgutOzer,2021-09-22 11:02:11[/EDIT]
70 Litre İç Filtre Tavsiyesi
Merhaba, akvaryum ölçülerinize uygun en iyi iç filtre bence pick-up serisi , biraz pahalı olmasının yanında o ölçüde ki bir akvaryum için filtre yükünü fazlasıyla üstlenecektir veya sunsun gibi ufak bir dış filtre edinebilirsiniz ..
Japon Balığı Bakımı
Öncelikle hayırlı olsun , ilerleyen dönemde akvaryumu büyütürsünüz, ahm değilde tetra, sera, tropical markalarını kullanın yemlerde. Düzenli su değişimini ihmal etmeyin japon balıklarınızın sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız. Hacim küçük olduğu için 4/1 gibi düşünebilirsiniz haftalık olarak ..
Tek Tür Lepistes İçin En Uygun Akvaryum
Merhaba , öncelikle lepistes ile başlayacağınız için sizi tebrik ediyorum kuruluma , akvaryum ölçülerine gelecek olursak ortalama 80x50x40 gibi bir şey düşünebilirsiniz. Neden derinlik yükseliğe oranla fazla derseniz lepistesler basınç olan akvaryumlarda pek sağlıklı yaşayamaz bilginiz olsun, maksimum yüksekliği 45 gibi düşünebilirsiniz, onun haricinde güzel bir bitkilendirme ve kök dekoruyla karideslerinizde kayıpları en düşüğe indirgeyeceksiniz. Şimdiden hayırlı olsun ..

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.