ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Alpercicek35
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
24
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Mayıs 2020 02:20
Son Ziyaret:
3 Saat 30 Dakika önce
Toplam Mesaj:
32 [0.67 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
29 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Alper ÇİÇEK
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Alper ÇİÇEK

SON 10 MESAJI

Önerileriniz
Kökü biraz ön plana, bitkileri de arka plana almanı öneririm. Birazda köke moss koyarsan bomba :) köklerin önüne doğal ufak doğal kumla uyumlu taşlar koyabilirsin. Birazda ön plan bitkileri kullana bilirsin. Sağlıklı hobiler dilerim. :)
Bitkili Lepistes Akvaryumu Kumu
İyi bir markanın hagen yani siyah kumu kullan jbl mesele vs. ... ya da bütce yoksa ince bir dere kumu gecersin. ARtık tercih senin. Ben üste bişi atmıyorum bakalım neler olacak :)
Bitkili Lepistes Akvaryumu Kumu
Bne şlk başta yarı hagen yarı bu kumdan kullandım profil resmim yamuk olsada biraz belli oluyor :) Ama bir türlü vatozları hayatta tutamadım. Hagen kumun demir değerini çok yükselttiğini söyledi bu işi bilen üstadlar. Aynı şekide karidesleri. O yüzden hagen kum cok çeşitli ve ne olduğu belirsiz. Fazla güvenilir değil. İyi bir hagen kum sende de aynı sıkıtıyı yaşatır mı bilgim yok. Belki hagen den değildi benim sıkıntım bilemiyorum ama ihtimaller dahilinde ben iki tarafıda aynı yaptım. Hemde bütünlük sagladım. Artık tercih sana kalmış dostum. İnş. gönlünce olur :)
Bitkili Lepistes Akvaryumu Kumu
Ben bu işte yeniyim ama iyi bir araştırmacıyım dır. Lav kırığını balık sağlığı için çok önermiyorlar. Hem çok fazla pislik tutuyor buda nitratı ve su kalitesini bozuyor hemde keskin yerleri balığa zarar verebilirmiş. Mantıklı düşünürsek ve ekonomik olması gerekirse. O kumun üstüne iyi bir marka ince yapılı bir kumu 1 cm gibi gecerçersen iyi olabilir. Sonra uğraşmaktan ve zorlanmaktansa 1 2 kilosuna iyi para ver kafan rahat olsun derim. Başka bir alternatif ise ucuz olmasını istiyorsan ince bir dere kumu atabilirsin. Ama bence ilk dediğimi yapman bitkiler için daha iyi olur.
Bitkili Lepistes Akvaryumu Kumu
Merhaba 1. sıradaki kum Eurostar Aquaclay Kum ben iki akvaryuma da ondan koydum. Low olarak baya güzel gelişim gördüm. 1 Ay oldu. Ama daha iyi birşey yapacağım Cumartesi co2 tüpüm geldi şimdi tasarım aşamasındayım. İki akvaryumunda lepistes akvaryumu. Tecrübe edinmedim ama misket ya da tablet gübre ile canavar gibi olacağını düşünüyorum. Tek kötü yanı çok hafif olması. Ufacık hareket ve akıntıda hareket ediyor. iyi dikmek gerek kökleri. Sistemi tam kurup gübreleme yaptıktan sonra durumu paylaşırım. Sağlıklı hobiler dilerim :)
İç Filtre Gereksiz Mi
Filtre çok iyi olmamasına rağmen hacime göre balık popilasyonun az. Ben o filtre ile çok sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum. Ama popilasyon arttıkça gözlemle yaparsın. Su değerleri düşer ya da denge bozukluğu gözlemlersen. Bir hava taşı ile su yüzeyine hareket verebilirsin ya da dış filtrenin gelişi ile.. İmkanın da olduğunda daha iyi bir dış filtre alırsın. Ama iç filtreyi çıkarman çok hava katar, çıkarmalısın. Sağlıklı hobiler dilerim.
Plati-lepistes
Anüs baya açık renkte, bu kafada soru işaretleri bırakıyor arkadaşın dediği gibi. Bence birde 3 gün ara ile ıspanakta ver 2 3 kere. Gözlemle dostum. Akvaryumun baya hacimli. Yavruluk kullanmanı çok önermem. Biraz doğal saklanma alanları yaratabilir akışına bırakabilirsin diye düşünüyorum. Tabii temel amacın üretim değilse. Sağlıklı hobiler dilerim.
Japan Blue Ds Ve Top Sword Lepisteslerim
Maşallah çok güzeller ve yakışıklılar, emeğinize sağlık. :)
Balıklarımı Nasıl Güvende Tutarım ?
Merhaba dostum. Bence litre hacmin az olduğu için lav kırığını terci etmeni önermem. Hem zeminin keskin ve kesici olmasından dolayı. Hemde dipteki yem artıklarının suyu daha dengesini hızlı bozmasından dolayı. Kaliteli bir marka kum al zaten çok da ihtiyacın olmuyacak 3 4 cm yükseltsen yeterli olur. Güzel bir ışık ve kolay bitkiler tercih edersen misket gübreye ihtiyaç duymazsın 32 litre için misket gübre kullanma gereğinde kalmazsın. Biraz sıvı gübre takviyesi ile bence sistemin daha başarılı olur. Sağlıklı hobiler dilerim :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 254 Online Kullanıcı, 138 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.