ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
GirayKaan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
592
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ağustos 2018 18:19
Son Ziyaret:
29 Ağustos 2019 16:20
Toplam Mesaj:
898 [2.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
167 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali KURT
Doğum Tarihi:
15 Haziran 1989
Yaş:
30
İl:
Kirsehir
Meslek:
Polis
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ali KURT ___________________________________________ Fazlasıyla Tez canlı, biraz da fevri bir akvarist. İlgi ; Bitkili tanklar, discus, astronot ve flowerhorn.

SON 10 MESAJI

Güncelleme
[QUOTE=nvrkcy]

Daha önce hiç tüplü sistem kullanmadım niye dalga geçeyim beyfendi bilmediğim için soruyorum bu kadar bıtkıyıde mayalı sıstemle baktım tüp bugun geldi bugun takmaya çalışıyorum forumda baktım okudum ama ne alacagımı nereye takacağımı bilmiyorum bide yalancıya çıktık iyimi [/QUOTE]

Estağfurullah öyle söylemek istemedim yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın. Ben de tüp kullanmadım sadece iklimlendirme ısıtma okudum o yüzden aşinayım konuya. Ark kaynakta da co2 kullanılır.

İhtiyacınız olan co2 indicatör ve damla sayıcı, bu malzemelerle doğru kullanıma ulaşırsınız neyi ne kadar kullandığınızı bilirsiniz. Tüp lü sistemde high tech bitkiler ekleyeyim demeyin çünkü bitkilerin de bir kombinasyonu var. High tech bitkilerin besin ihtiyaçları fazla olduğundan low tech bitkileriniz ölebilir. Yavaş yavaş öğrenerek geçmeniz faydalı olacaktır. Giriş güzel gelişme ve sonuç evresinden sonra baya bir sonuç alacaksınız ve daha çok bilgi sahibi olacaksınız.
Siyah Hagen Kum Sahte Mi ?
[QUOTE=khancafer]

Evet. Bir sıkıntı yok, kullanabilirsiniz.Aqua deco yani Hagen bildiğiniz gibi eskilerde bu kumu piyasaya süren marka. Günümüzde üretimi durdu, farklı markalar bir şekilde piyasaya sürmekteler. Yanlış anlaşılmasın benim amacım zıtlaşmak değil. Sadece arkadaşımıza yardım etmek istedim. Ben teşekkür ederim.[/QUOTE][QUOTE=khancafer]

Evet. Bir sıkıntı yok, kullanabilirsiniz.Aqua deco yani Hagen bildiğiniz gibi eskilerde bu kumu piyasaya süren marka. Günümüzde üretimi durdu, farklı markalar bir şekilde piyasaya sürmekteler. Yanlış anlaşılmasın benim amacım zıtlaşmak değil. Sadece arkadaşımıza yardım etmek istedim. Ben teşekkür ederim.[/QUOTE]

Estağfurullah tabi ki zıtlaşma değil bilgi alışverişi o yüzden teşekkür ettim. [:)]
Siyah Hagen Kum Sahte Mi ?
[QUOTE=khancafer]

Hagen diye bahsettiğimiz kum, obsidyenin ufalanmış halidir. İçerisinde demir başta olmak üzere bir çok element barındırır. Bu taşı mıknatıs çekmez. Çekiyorsa demir tozudur. Hagenin içindeki farklı renklerdeki tanecikler, obsidyenin içeriğindeki elementlerin oranlarına bağlıdır. Hagenin içinde başka renklerde taneciklerin olması o bölgedeki lavların farklı mineral yapılarından dolayıdır.

Sevgiler.[/QUOTE]

Bunu söylediğinize göre hagenin bir kum olmayıp marka olduğunu ve arkadaşın kumunun da orjinal olduğunu onaylamış oldunuz. Saygılar...

Bu kumun asıl tabiri şudur. "ne metaldir ne de ametal"

Verimli bir tartışma oldu teşekkür ederim.
Güncelleme
Alper arkadaş mayalı sistemde kullanılan vanadan bahsediyor. Sizde ondan yok en sağda ki ufak zımbırtı ince ayar vanası.

Dalgamı geçiyorsunuz ciddimisiniz anlayamadım. Bu kadar bitki ve tüplü sistem kullanıp bilmiyorum demeniz bana biraz tuhaf geldi ve co2 tüp kullanıp çoğunlukla low tech bitki bakmanız da gerçeği söylediğinizi düşündürdü.
Güncelleme
[QUOTE=nvrkcy] damla sayacim yok simdilik alma niyetindeyim [:)][/QUOTE]

Mantıklı bir seçim [:lol:]

Co2 ayarını kaçırırsanız yada azaltırsanız dengeyi bozarsınız o da pek iyi olmaz. İndicatör ve damla sayıcı olmazsa olmazı tüplü sistemin.
Siyah Hagen Kum Sahte Mi ?
[QUOTE=khancafer]
Ali Bey, burada bir yanlışınız var uyarmak istedim. Hagen'de bahsettiğimiz demir kumun içeriğinde var. Mıknatıs bunu çekmeyecek aynı demir gübresini çekmediği gibi. Mıktnatıs çekiyorsa içine demir tozu karıştırılmıştır. Forumda bununla alakalı bir çok konu açıldı. Mıknatıs çekerse sahtedir ve bir süre sonra paslanmadan kaynaklı suya salınım yapar.[/QUOTE]

Verdiğiniz demir gübresi de paslanmış metalden elde edilen su ile hazırlanıyor. Demir içerikli bir kum kullanıyorsanız mıknatısın kumu çekmesi sahte olduğunu kanıtlamaz çünkü kumun içeriği zaten demir. Kuvars siyah kumu mıknatıs çekmez içeriği demir olmadığı için. Hagenin bitkili de kullanılma amacı yüksek demir içermesidir. Nötr kumlar testlere tepki vermez.
Güncelleme
[QUOTE=nvrkcy]
Bi kac kere cok hava geldi hortum falan atti cok korktum yalan yok ama korka korka yaptim dediginizi suan hava cikisi stabil ama bu defada kapattim yani ana vanayi hava çıkışı gene var valla ince ayar vanasini açacağım korkuyorum [:)][:)))][/QUOTE]

Yavaş ve kademeli açarsanız hiç bişey olmaz. Tüp de ki gaz azaldıkça ana vana ya gelen basınç düşer bu da gaz çıkışını azaltır. Arada bir ana manometrede ki basıncı kontrol edin azaldıköa ana vanadan basıncı artırın hassas ayar vanasından da damla sayısını ayarlarsınız. Saniyede 1 yada 3 bitkilerinize bağlı.
Güncelleme
[QUOTE=nvrkcy]
tamam teşekkür ederim [/QUOTE]

Bi sakatlık çıkmadı umarım [:lol:]
Yeni Nano Akvaryum
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/208559/240820192122561.jpg[/IMG]

Macar mossların fotosentezi [:)))]
Güncelleme
Kademeli olarak yavaş yavaş 55e kadar çıkarın her 1 barda durun ki güvenlikli olsun.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,760,957 Mesaj
  • 403,804 Konu
  • 91 Forum
  • 142,923 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,778 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.