ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Azo
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
30
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Eylül 2012 16:28
Son Ziyaret:
18 Mayıs 2020 14:28
Toplam Mesaj:
125 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cihat Şekercan
Doğum Tarihi:
15 Haziran 1998
Yaş:
21
İl:
Kayseri
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cihat Şekercan Karma amerikan

SON 10 MESAJI

Karma Akvaryum Hk.
İyi günler hacim oldukça yetersiz, canlılar uyumsuz. Şu an bir sorun görünmüyor olması olmayacağı anlamına gelmez. Balığı nasıl yetiştirirsek öyle olur hipoteziniz burada geçerli değil. Yemleme alışkanlıkları, su şartları vb. zamanla balıkların alışkanlık göstereceği unsurlardır fakat bu denli uyumsuz türlerin bir arada bakılması bakımla alışmayla alakalı bir konu değil. Silver shark ne boyutlara ulaşıyor, akvaryumdaki balıklarınızın beslenmesi, su değerleri nasıl olmalı bunları biraz araştırınca büyük değişiklikler yapacağınız kanaatindeyim. Canlı doğuran bakmanızı tavsiye ederim.
Dropsy
5 gün boyunca karantina tankında flagy tedavisi uyguladım günlük yüzde 50 su değişimi balık karantina sürecinde hiç yem yemedi, 4.gün hareketlenmeye başladı. Karantina sonunda ana tanka aldım ertesi gün yemlerken neredeyse akvaryumu parçalayacaktı. :) Çok şükür şuan iyi teşekkür ediyorum.
Dropsy
[QUOTE=alonesmaug]Dropsy vücut boşluğunda sıvı birikmesi sonucu oluşur.Sebebi parazit enfeksiyonu ve bakteriyel enfeksiyon gibi bulaşıcı hastalıklar veya karaciğer fonksiyon bozukluğu gibi bulaşıcı olmayan bir rahatsızlık olabilir. Bu sebeple bulaşıcı bir hastalıktan oluşmuş olma ihtimaline karşın balığı karantinaya alıp tedavi etmenizi öneririm. [/QUOTE]
Teşekkür ederim peki balığın boyutu 20cm kadar ilaç dozunu biraz fazla vereyim mi?
Dropsy
400 litre sump sistemli akvaryumda 1 ateş kafa 1 Blackbelt 2 Jack dempsey 1 Green terror ve 1 jaguar besliyorum. 2-3 haftada bir dip çekimi yaparım. 1 adet de midas vardı balığı dün kaybettim yine bu hastalıktan onu geç fark ettim ve tedavi uygulayamadım. Jaguar bu sabah biraz yem yedi fakat şuan karın bölgesi şiş gözleri pörtlek duruyor ve yem yemedi. Aynı hastalıktan şüpheleniyorum. Sorum şu bu hastalık bulaşıcı mıdır forumda birkaç yazıda çok nadir bulaşır ibaresi gördüm fakat şimdi jaguarda çıktı. Balığı ayırıp mı flagy tedavisine başlayayım yoksa ana tankta mı tedavi uygulayalım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. Balıklar ortalama 15-20cm aralığında
Tank Hacmi Ve Zorluk Katsayısı.
Küçük kardeşim sınıfta bir arkadaşından küçücük bir lepistes alıp eve getirmişti. Bir iki gün kavanoza koyduk yalnız kalmasın diye yanına 3-4 tane lepistes aldık. Babam bu hayvanlar burda yaşayamaz diyip bir akvaryum alıp getirmiş 40lt idi yanlış hatırlamıyorsam. O vesileyle hobiye giriş yapmış bulundum. Şuan 400lt karma amerikan bakıyorum. Birçok türü besledim ve ürettim. Yaklaşık 9 yıl oldu hobiye başlayalı ve içimdeki istek artarak devam etti. Bu iş hobi işi imkanlar el verdiği sürece insan parayı çok görmüyor, litre kolaylık konusuna gelecek olursak belli bir tecrübe sonrası büyük akvaryumun daha rahat olduğu kanısındayım. Besleyeceğiniz tür tamamen size kalmakla birlikte canlı için gereken şartları sağlamak burada önceliktir. Canlı beslemek sorumluluk işidir, araştırmaya devam edip bi yerden bu işe başlamanızı tavsiye ediyorum devamı geliyor.
Yem Yemiyor
Evet astronot akvaryum köpeği gibi çok sıcak hayvan fakat o boyda midas ilk bıraktığınızda üstünlük için üstüne gitmiştir ve rahat da bırakmaz iyiki ayırmışsınız. Umarım zamanla o da tanka alışır. Sağlıklı hobiler diliyorum.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/134392/211220191302491.jpg[/IMG]

Erkek Jack dempsey ilk geldiği zamanlardan biraz utangaçtı.
Yem Yemiyor
Rica ederim benim de 25cm civarı bir midasım var küçüklükten beri bende. Gerçekten güzel canlılar alışma süreci bazen uzun sürebilir endişe etmenize gerek yok balıkta herhangi bir hastalık göremedim. Yanında başka türler var mı acaba?
Yem Yemiyor
Midas genel itibariyle saldırgan bi balıktır. Balığınız belli boyuta ulaşmış yerini hemen kabul etmeyecektir. Işığı kapatın ani hareketler yapmayın. Aralıklı olarak ufak ufak yem atın cüzi miktarda. Bi süre sonra yemeye başlayacaktır. Akvaryum kaç litre ve kullandığınız yemleri yazar mısınız?
800 Litre Karma Amerikan
Maşallahı var balıklarınızın. Bir sorum olacaktı karma akvaryumda bulunan ateş kafa ve Black Belt türlerim 15cme yaklaştılar fakat halen renkleri oturmaya başladı denilemez. Kırmızılaştı kafa tarafı lakin henüz çok sade zamanla oturur mu sizce bu türe ilk defa bakıyorum ve rica etsem kullandığınız yemleri yazar mısınız şimdiden teşekkür ederim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.