Tanganyika Biyotop


Cenk Sinor

Açıklama

Tanganyika Gölünde boş salyangoz tarlalarıyla, kayalık alanların kesiştiği bölgeleri taklit etmeye çalıştığım akvaryumum. Fauna; Leptosoma, Ocellatus, V. Moori vs.Akvaryum boyutu; 115*50*50. Herkese başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 20 Aralık 2011

Bu katılım 561 oy almıştır.
 

Yorumlar

Different - 28 Aralık 2011 10:16

İlk gördüğümde beni şaşırtan ve hoşuma giden resimlerden biriydi, ilk üçe girmesini bekliyordum özellikle genel görüntü çok hoş durmuş gerçek bir göl imajı uyandırıyor. Tebrikler.

Yaşar Erdem

pilatin - 28 Aralık 2011 13:03

Tebrikler.İlk üçte şans verdiğim bir tanktı.

ibrahim pilatin

GÜVEN - 28 Aralık 2011 13:39

Biyotop kavramina tam oturttuGum bir tankti. Oylar ve derece de bunu gösteriyor.

GÜVEN CEBECİOĞLU

batuhanbayram - 28 Aralık 2011 13:58

Çok güzel bir biyotop. Genel fotoda balık göremedim.

Batuhan Bayram

mustafayıldırım - 28 Aralık 2011 17:15

Tebrikler bir basamak daha yukarda olabilirdi ama bunada şükür demek lazım.

mustafa yıldırım

MelihKaya - 28 Aralık 2011 17:41

Yarışmadaki tam anlamıyla biyotop olan tek akvaryumdu gözümde hâla birinci.

Melih Kaya

furrion - 28 Aralık 2011 18:13

2.liği hatetmişti ilk bakışta çok dikkat çeken bir akvaryum.

Yılmaz Temel

omardaing - 28 Aralık 2011 22:27

Ender biyotop olan akvaryumlardan biriydi. ak ettiği dereceyi alan tek katılım. Cenk hem derece için hem akvaryum için tebrik ederim.

ömer kaya

Rafi60 - 29 Aralık 2011 01:12

Biyotop kavramına en yakın olandı ve bence birinci olmalıydı... Kaya üzerlerini yosunlandırmayı denemelisin,z.

GÖKTUĞ GÜZEL

reverse - 29 Aralık 2011 11:59

Tebrikler Cenk. Çok güzel bir akvaryumdu gerçekten. Kurulumunu hatırlıyorum. :)Biotop kavramına gerçekten uyan ender akvaryumlardan biri. Ancak malesef gerçek manada biotop'un ne olduğunu özümsemek için zamana ihtiyacımız var sanıırm. Bundan önceki biotop yarışmasında da gördük çünkü.

Arman Uğur

Amazonia - 29 Aralık 2011 21:07

Gerçek anlamda biyotop olan akvaryumlardan biriydi.

Sergen Tuncer

Thordius294 - 31 Aralık 2011 01:29

Biyotop anlamındaki yarışmadaki 1-2 tanktan biriydi derece alması kaçınılmazdı ancak en azından ilk 2de yer alması gerekliydi.

Ertuğ özbil

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.