Amazon-Pygocentrus nattereri


Alpay Aktan

Açıklama

22 Pygocentrus Nattereri 780 litre full bitkili low tech akvaryumumda.Kücük minik bir amazon taklidi...

Katılım Tarihi: 15 Aralık 2011

Bu katılım 597 oy almıştır.
 

Yorumlar

GÜVEN - 28 Aralık 2011 13:36

BirinciliGi beni SaSirtti. Sevenleri çokmuS demekki. KeSke karSidan çekilen pozu olsaydi. Tebrikler

GÜVEN CEBECİOĞLU

batuhanbayram - 28 Aralık 2011 13:55

Uluslararası yarışma standartlarında olmazsa olmaz koşul olan, tankın tam karşıdan bir fotosu olmasıdır. Böyle bir fotosu dahi olmayan bir tank birinci olmuş. Ben güvenden bile çok şaşırdım açıkçası. Tebrik ederim ne diyim.

Batuhan Bayram

hedayse - 28 Aralık 2011 15:22

Bence biyotop ile çok alakalı bir tank değil, gerçekten birinciliği haketmemiş... Diyecek çok söz bulamadım doğrusu.

Hakan GÖZEL

Barbarossa42 - 28 Aralık 2011 15:32

İlk ikide yer almasını beklediğim tanklardan biriydi. Barındırdığı türle farklı bir katılımdı. Tebrikler.

serkan sahinkaya

mustafayıldırım - 28 Aralık 2011 17:02

Demekki oy verenler yarışmanın biyotop akvaryumları yarışması olduğunun farkında değil,bende tebrik etmek zorundayım.

mustafa yıldırım

furrion - 28 Aralık 2011 18:10

Tam dolu bile olmayan bir tankın 1. seçilmesi bu forumda çok sevildiğinizin bir göstergesi diye düşünüyorum , arkadaşlarınızın kıymetini bilin.Olurda onlarda yarışmaya katılırsa ne yapacağinizi biliyorsunuz.Birinciliğiniz hayırlı olsun...

Yılmaz Temel

hacilar - 28 Aralık 2011 21:24

Yan çekim cephe çkiminden anlamamda Alpayın tankının 1. olması doğal,tanıdığım en iyi hobicilerden biridir.Alpayın Hobi dünyamıza katkısı fazladır.Tebrik ederim..

Tansel Erkin

furrion - 28 Aralık 2011 21:31

Tanklar yarışmaya katıldığında isim yazmıyor ama_?

Yılmaz Temel

Gökhan GÖKÇE - 28 Aralık 2011 23:58

Benimde en çok rahatsız olduğum nokta tanktaki su eksikliği idi.Bunun bilinçli bir sebebi var mı bilmiyorum ancak maalesef en takıntılı olduğum nokta su seviyesi.Tüm tanklarımda milimetrik bir eksiklik olupta ışık sızıntısı oldu mu delirecek gibi olurum! :)

Gökhan Gökçe

Rafi60 - 29 Aralık 2011 01:07

Yine biyotop akvaryum kavramı gözden geçirilmeli... Cepheden görebilseydik keşke...http://www.akvaryum.com/Forum/biyotop_akvaryum_nedir_k527327.asp

GÖKTUĞ GÜZEL

Barbarossa42 - 29 Aralık 2011 10:18

Belki üzerime düşmez ama, buradaki ithamları gereksiz buluyorum. Yorum yapan arkadaşlar, hem oy verenleri hem de yarışmayı zan altında bıraktıklarını unutmasınlar. Yarışmaya katılımı uygun görüldükten sonra, bence gerisi çok önemli değil. İşe tam biyotop mantığı ile yaklaşırsak, geçmiş yarışmalara bir bakmanızı öneririm. Biyotop demişken, taban amerika kıtasına özgü bir bitki ile donatılmış, dal ve kök parçaları arttırılabilir. Biyotoptan alakasız demek, haksızlık olur. Ama mükemmel değil, suyunun eksik olması ve fotoğrafların açısı birer kusur. Verilen oylara gelince, izin verin de herkes kendi değerlendirmesini kendi yapsın.

serkan sahinkaya

xclusive - 29 Aralık 2011 16:06

bukadar emek verilmiş tank sahibini tebrik etmek gerek.İşin görsellik boyutuna gelince koyunun oladığı yerde keçiye aburaman çelebi derler.Daha iyi biyotrop yapan 1.liği kapar.

çağatay utku

Hakan ŞAHAN - 29 Aralık 2011 21:28

2.olan tankın 1.olması gerektiğini düşünüyorum.

Hakan ŞAHAN

oscarus - 29 Aralık 2011 21:58

Bu yarışmanın ismi değiştirilmeli ve en güzel dekore edilmiş akvaryum yarışması olmalı...Biyotop ismi işleri karıştırıyor.

KÜRŞAT YILMAZ

guramimania - 29 Aralık 2011 22:24

Yazarken değil, oylarken saatler harcayan biriyim. Galiba bende bir hata var, yöntemimi değiştirmeliyim, bu kadar insan yanılıyor olamaz!!!

Yunus Emre ÇALIŞKAN

batuhanbayram - 30 Aralık 2011 09:07

Sonuçta tam anlamıyla biyotop akvaryumlar da olsa hepsi, önemli olan dizayn , konsept ve tankın genel görünümüdür. İlk bakıştaki tankın etkileyiciliği, balıkların renk uyumu, dekorasyonun derinlik hissi, doluluk boşluk oranı, vs. birçok kritere göre değerlendirme yapıp puanlamaya çalışıyoruz. Bence bunları yapabilmenin olmaz sa olmaz şartı, tankın tam karşıdan , su yüzeyinin de göründüğü bir fotoğrafın olması şartıdır diye düşünüyorum. Kendi adıma söylemek gerekirse böyle fotosu olmayan veya akvaryum ekipmanları görünen tanklara çok düşük puan vermeye devam edeceğim.

Batuhan Bayram

muztava - 30 Aralık 2011 21:56

Gerçekten SaSirdim birinci olduGunu görünce. Biyotop ile uzaktan yakindan alakasi yok bu akvaryumun. Ayrica genel bir fotoGraf da eklenmemiS.

Mustafa Gözütok

efedeniz - 05 Ocak 2012 14:37

Arka camın yosunu , sol tarafta ısıtıcı ve pırıl pırıl kırmızı ışığı , akvaryumun kapağına kadar görüyoruz , herşey mevcut. Ayrıca suda uçuşan yüzlerce ne olduğu belli olmayan partikül , balıklar için tankın yetersiz olmasıda cabası . Böyle sonuçları görünce oy kullanmayan ellerimi tost makinasına sokasım geliyor. Kimsenin gücüne gitmesin ama , sonuç kötü bir şaka gibi.

Efe Deniz YOKUVA

demir675 - 08 Ocak 2012 01:27

1.yi görünce keşke oy kullansaydım dedim...

Ogun Demir

Bilgehan - 21 Ocak 2012 17:09

Tebrikler . Akvaryum güzel olmasina raGmen hakettiGini düSünmüyorum . En azindan bu katogaride deGil.

Bilgehan Tokal

Dj_ReX - 25 Ocak 2012 09:50

Özel üyeler ne kadar özel dedirten bir birincilik elde etmiş tank.

Kaan GÜLER

kazım_öcaldı - 31 Ocak 2012 17:34

Şaka gibi:)

Kazım Öçaldı

Demasonilover - 07 Ağustos 2012 16:08

Tost makinesinin ikinci gözü benimdir !

Bahri Ayaz

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.