Neon Neon


ilyas yılmaz

Açıklama

Günışığı neon tetram

Katılım Tarihi: 13 Ocak 2015

Bu katılım 182 oy almıştır.
 

Yorumlar

kolistavra - 29 Ocak 2015 09:57

Benim birimcimdi dareceye girmesini bekliyordum, cogu kisi resmi buyutup gercek boyutunda bakmamis bence.

mustafa avcı

Merlin797 - 29 Ocak 2015 10:24

Fotoğraflama açısından en iyi çekimlerden biriydi.

Adnan ÖZGÜR

twinsoul - 29 Ocak 2015 14:45

Benim de birinci olmasını beklediğim bir fotoğraftı. Sıralamada böyle bir yerde olması da enteresan gerçekten.

Mustafa ERİKLİ

Serkan Odabaşı - 29 Ocak 2015 17:13

Yarışmada benim dikkat ettiğim şey kesinlikle fotoğrafın kalitesidir.Onun dışında ben malawiciyim ben tanganyikacıyım diye ayırım yapmam ? ve bu duyguyla fotoğraflara bakarım sonuçda ortadadır ve hak ettiği puanı veririm.Bu fotoğraf hakettiği yerde durmuyor minnacık kıpır kıpır bir balığın fotoğrafı bu keskinlikte çekilmiş lütfen daha duyarlı, dikkatli olalım.

SERKAN ODABAŞIOĞLU

ringo - 29 Ocak 2015 17:19

Arkadaşlar güzel yorumlarınız için teşekkürler, zaten bu yorumlar yeterlidir.Bu canlı nedense pek ilgi çekmiyor ve puanlama yapılırken de fotoğraflar büyütülüp bakılmayabiliyor. Dikkat çekici bir canlı yerine ben böyle fotoları eklemeyi yeğliyorum. Amacımız bu etkinlikte bizim de bir katkımızın olmasıdır.Güzel yorumlar için herkese teşekkürler.Saygılar.

ilyas yılmaz

cactuss - 30 Ocak 2015 00:25

Arkadaşların yorumlarına katılmamak mümkün değil çok kaliteli fotoğrafların yarıştığı,kaliteli bir yarışma olduğu kesin ancak bu fotoğraf hakettiği yerde değil ilk 3'te olması gerekirken ilk 10'da dahi değil haksızlık olmuş. mustafa avcı kardeşimin dediği gibiilk fotoğrafı tam boy görmek gerekir.

Fatih ELFIRAT

ERKAN EFE - 30 Ocak 2015 10:14

Kesinlikle ilk ikiyi hak eden fotoğraftı, yazık olmuş.

erkan efe

BlueFall - 31 Ocak 2015 02:01

Çok uzun zaman önce siteye küsüp paylaşım yapmama kararı almıştım. Bu fotoğrafın derece almamasından sonra ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım.

Bilal Kahraman

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.