Mavi-Sarı-Siyah


cüneyt bayır

Açıklama

30*25*15 büyüklüğünde akvaryumumda baktığım bettam sera,gemma bettagran ve kan kurdu ile beslenmektdir.

Katılım Tarihi: 14 Şubat 2012

Bu katılım 183 oy almıştır.
 

Yorumlar

dogangk - 28 Şubat 2012 00:12

Canlı güzel poz vermiş ama fotoğrafların biraz daha ışığa ihtiyacı varmış.Tebrik ederim.

Doğan Gözükara

ruffles05 - 28 Şubat 2012 00:21

Iyi bir fotoGraflamayla uzakara 1. olabilecek bir katilimdi.Gerçekten harika bir canli tebrikler.

Semih Ayhan

omardaing - 28 Şubat 2012 08:24

Fotoğraf kalitesizliğinden dolayı yarışmaya kabul edilmemesi gereken bir katılımın canlı ne kadar güzel olsada derece alması üzücü.

ömer kaya

GÜVEN - 28 Şubat 2012 08:34

Çok güzel bir canli çok da güzel bir poz vermiS. FotoGraflamadaki eksikler malum. Ama betanin güzelliGi çok farketmiS.

GÜVEN CEBECİOĞLU

batuhanbayram - 28 Şubat 2012 08:39

Betaların kuyrukları güzel evet ama kafası net çıkmayan bir balık fotosu güzel durmuyor. En azından benim için.

Batuhan Bayram

bulemrebul - 28 Şubat 2012 09:37

Belki biraz acımasız olacak ama balığa yazık olmuş dereceye girmesine de anlam veremiyorum. Balık çok güzel fakat fotoğraflama son derece kötü buna rağmen derece yaptı.Tebrik ederim ...

Emre Can BÜLBÜL

Demasonilover - 28 Şubat 2012 15:44

FotoGraflamanin baSarisiz olduGuna bende katiliyorum lakin canli benim hayatimda gördüGüm en güzel betta. 3. olmasi çok yazik olmuS Cüneyt Bey, bir dahaki katilima lütfen daha iyi bir iSiklandirmayla hazirlanin :)

Bahri Ayaz

a.burak - 28 Şubat 2012 20:10

Balık her zaman böyle açmıyor yalnız kendini anı yakalamakta önemli.Ayrıca abartı derecede bir bulanıklık söz konusu değil.keskin değil fotoğraflar buda makinayla alakalı.Yarışmada berbat fotolar var.Yalnız makinanın keskin ve net çekmesinden dolayı milletin oyunu almayı başarıyor...

Ali Burak Süren

Really - 28 Şubat 2012 21:22

Teknik yetersizlik fotolara değişik bir hava katmış. İlk foto hariç hoşuma gitti. Fotoğraf sanatında netlik her zaman gerekli değildir hatırlatırım, hatta netsizlik duruma göre estetik değeri arttırabilir; akvaryum fotoğrafçılığında da böyle.

Umut Gülengümüş

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.