Malawi Biyotop


Volkan ÇİÇEK

Açıklama

Akvaryum 300 lt olup, strafor ve derzlerden yapılmış moduler fon ile kaplıdır. 3 çeşit filtreleme sistemi var. Sump , dış filtre ve modüler filtre. Doğal bir ortam yaratmaya çalıştım. Akvaryumda canlı olarak Sarı imparator ve botia türleri bulunmakta. Diğer yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 21 Şubat 2012

Bu katılım 424 oy almıştır.
 

Yorumlar

sorceres - 28 Şubat 2012 01:57

1 fotoGraf ile ilk 3 e girebilecek kadar güzel bir ortam tebrik ederim. Sari imparator fotoGrafi cilalamiS adeta.

Melih AYDIN

omardaing - 28 Şubat 2012 08:19

Makrakanta hariç herşey çok doğal biraz daha etkileyici fotoğraflar olsaydı daha güzel olurdu. Tebrik ederim.

ömer kaya

GÜVEN - 28 Şubat 2012 08:40

2. beklediGim bir katilimdi. Diyecek söz yok. Eline emeGine saGlik Volkan.

GÜVEN CEBECİOĞLU

batuhanbayram - 28 Şubat 2012 09:56

Türkiye'de görmeyi arzu ettiğimiz ama bir türlü -balık yakalayıp kusturabilme dedinden dolayı- göremediğimiz tarzda ve güzellikte bir akvaryum olmuş. Gönülden tebrik ederim yalnız fotoğraf çekim açısını biraz daha aşağıya indirirseniz ve yan camlara da nispeten birkaç kaya ile destek yaparsanız muazzam olur. Elinize sağlık.

Batuhan Bayram

sayer - 28 Şubat 2012 10:41

Tasarımı çok beğendim,tebrik ediyorum..

Ertuğrul Saygın

xclusive - 28 Şubat 2012 14:16

Arka plandaki kayaların büyüklüğünden sanırım akvaryum 300 litreden daha küçükmüş gibi çıkmış . En etkileyici yanı sağ arkadaki mağra imajı veren taş dizilimi. Tebrikler.

çağatay utku

Demasonilover - 28 Şubat 2012 15:36

Hazir satilan çok popüler bir 3 boyutlu fondan fazlasiyla esinlenilmiS :) fakat kesinlikle çok baSarili. Pembe grolüx yerin daha doGal bir aydinlatma ve makrakantadan olmasa daha yüksek puan alirdi görüSündeyim. Tebrikler.

Bahri Ayaz

kazım_öcaldı - 28 Şubat 2012 16:37

Başarınız için tebrik ederim Volkan Bey,sizinle yarışmak bir zevkti.Ellerinize emeğinize sağlık.Saygılar...

Kazım Öçaldı

mustafankara - 28 Şubat 2012 18:39

Gayet hoS bit tank. Birkaç resim daha eklenebilirdi. Tebrik ederim.

Mustafa Şener

Nuada - 28 Şubat 2012 22:37

Oy veren ve mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Suyu saatler önce doldurulmuş yani tam oturmamış bir akvaryumdan anca bu kadar oluyor. :) Beğenmenize sevindim.

Volkan ÇİÇEK

iskender türk - 29 Şubat 2012 15:17

Gerçekten harika bir akvaryum.Tebrikler

İSKENDER TÜRK

LIGHTNING - 01 Mart 2012 08:25

Sunum malawi malawi biyotopu ancak, akvaryumda botia türleri var. Genelemi bakmak gerek yoksa amatörce düşünüp gereksiz görsellikler üzerindemi durmak gerek.

Zafer ÇALIŞKAN

Enigma - 01 Mart 2012 23:16

Güzel bir doğal tank olmuş.Tebrikler.

Aycan Başaran

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.