KRİPTO DÜNYASI


HAKAN KARATAŞ

Açıklama

KURULUM TARİHİ: 01.04.2005 AKVARYUM: HAILEA YG–1030 1010×480×450 mm SEHPALI SET AKVARYUM FİLTRE SİSTEMİ: MEKANİK FİLTRASYON: ATMAN EF3 DIŞ FİLTRE İLE; EHEIM EHFIMECH - SERA BIOFIBRES – FILTRE SÜNGERİ – SERA ELYAF BİOLOJİK FİLTRASYON: ORİJİNAL KAPAK FİLTRESİNDE SERA SİPORAX AYDINLATMA: GRO-LUX 30 WATT AQUASTAR 30 WATT DAYLIGHT 30 WATT TABAN MALZEMESİ: 9 LITRE FONDO VIVA KUM ALTI TABAN GÜBRESİ 30 LITRE AQUACLAY GROUND 1–4 mm. ZEMİN TOPRAĞI (KUMU) CANLILAR: BALIKLAR: 1 ADET EPALZEORHYNCHOS FRENATUM ‘ALBINO’ – ALBİNO LABEO 30 ADET PARACHEIRODON AXELRODI – KARDİNAL NEON 3 ADET BRACHYDANIO RERIO – ZEBRA DANIO 5 ADET RASBORA HETEROMORPHA – RASBORA 8 ADET HEMIGRAMMUS BLEHERI – KIRMIZI BURUNLU TETRA 4 ADET TANICHTHYS ALBONUBES – SAHTE KARDİNAL 3 ADET HEMIGRAMMUS PULCHER – IŞIKLI KUYRUK TETRA 3 ADET MEGALAMPHODUS SWEGLESI – KIRMIZI FANTOM TETRA 5 ADET MEGALAMPHODUS MEGALOPTERUS – SİYAH FANTOM TETRA 5 ADET PRISTELLA MAXILLARIS – PRİSTELLA TETRA 5 ADET HYPHESSOBRYCON ROSACEUS – GÜL TETRA 3 ADET ANCISTRUS TEMMINCKI - CÜCE VATOZ 7 ADET ANCISTRUS TEMMINCKI ‘ALBINO’ - ALBİNO CÜCE VATOZ 2 ADET CORYDORAS PANDA – PANDA ÇÖPÇÜ 3 ADET CORYDORAS SIMILIS – YEŞİL ÇÖPÇÜ 2 ADET CORYDORAS STERBAI – SARI YÜZGEÇLİ ÇÖPÇÜ 2 ADET CORYDORAS COPEI – BENEKLİ ÇÖPÇÜ 1 ADET CORYDORAS AENEUS – BRONZ ÇÖPÇÜ 1 ADET CORYDORAS PALEATUS – KOMANDO ÇÖPCÜ 1 ADET CORYDORAS ALBINO – ALBİNO ÇÖPÇÜ BİTKİLER: MICROSORUM PTEROPUS (JAVA FERN) MICROSORUM WINDELOW CRYPTOCORYNE WENDTII “BROWN” CRYPTOCORYNE WENDTII “GREEN” CRYPTOCORYNE WALKERİ CRYPTOCORYNE UNDULATA CRYPTOCORYNE BECKETTI CRYPTOCORYNE BECKETTI “PECHII” HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES “CUBA” VALLISNERIA SPIRALIS VALLISNERIA GIGANTEA CRINUM CALAMISTRATUM MARSILEA CRENATA DİĞER: 7 ADET NERITINA NATALENSIS – ZEBRA SNAIL

Katılım Tarihi: 06 Haziran 2007

 

Yorumlar

Yarışmaya katkıda bulunduğunuz için teşekkürler.

Faruk Gençöz

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.