İki yiğit çıktı meydane ikiside birbirinden merdane...


Serkan ODABAŞIOĞLU

Açıklama

Sol köşede iri cüssesi ve 12cm lik boyu ile cryptoheros sajica sağ köşede ise agresif ve inatçı yapısı ile 9cm lik excichlasoma uropthalmus mayan nam-ı diğer çakma red terror... Not:Yazılanlar tamamen espiri amaçlı ve yarışmaya renk katmak içindir!Balık dövüşü söz konus değildir:)

Katılım Tarihi: 06 Temmuz 2011

Bu katılım 63 oy almıştır.
 

Yorumlar

Kribensis - 28 Temmuz 2011 08:07

Dereceye girmesini beklediğim resimlerden biriydi.

Alper Karmış

COBRA - 29 Temmuz 2011 02:08

Valla yorum yazmadan geçemedim.Serkan Bey boşa uğraşmayın, arkadaş çevreniz yoksa bu yarışmada ağzınızla kuş tutsanız dahi derece yapmanız zor gözüküyor.Katılımlarınızı kaç zamandır takip ediyorum, çoğu zaman ilk 3te olması gereken katılımlar derece yapamıyor.Verilen emeklere yazık, hemde çok yazık!

Kerem EĞRİ

deep fish - 29 Temmuz 2011 02:38

Teşekkürler Alper bey.Teşekkürler Kerem bey.Malesef yarışmalara katılmak için saatlerce akvaryum karşısında bekleyip tek bir poz yakalamak için verdiğimiz emekler yazıkki sonuçsuz kalıyor.Bunun yanına dalga geçer gibi bana 1 puanını veren arkadaşın hangi kriterlere göre bana o puanı verdiğini çok merak ediyorum açıklarsa çok sevinirim?

Serkan ODABAŞIOĞLU

sorceres - 30 Temmuz 2011 18:20

Serkan abi yanlis anlamayiniz fakat benimde 1 puan verdiGim katilimlar oluyor bu sistemde mecbur. Hatta puanlayamadiGim katilimlarda oluyor. Bkz. Sizin katilim. Oysaki o 1 puanlik kisma koyduGum balikta benim gözümde çok iyi bir katilimdir. Sonuçta 50 katilim olan yariSma ve birbirinden güzel o kadar katilim oluyorki arasindan seçmek zorunda kaliyoruz bu sistemde. Bana kalirsa ben her katilima 10 üzerinden puanlar veririm üSenmeden. Bu katilim da benim gözümde 10/7 dir. 7 nin sebebide tek fotoGrafta 2 balik var ve hangisine puan vereceGiz? Sajica'ya mi yoksa Uropthalmus'a mi? Sajica'nin 2 farkli makrosu ve bu kompozisyonu ile katilsaydiniz ve ayni kalitede çekimler olsaydi 10/9-10 olurdu. Dereceye rahat girerdiniz. Derece alamamanizi buna baGliyorum. Umarim dediklerimi yanliS anlamamiSsinizdir hiç bir satiri kötü düSüncelerle yazmadim. Sevgi ve saygilarimla...

Melih AYDIN

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.