Barbus Tetrazona


Mustafa GÜLCÜ

Açıklama

Hobiye ilk başladığımda cins adını dahi bilmediğim tetrazonum. Yaklaşık 1 yıldır akvaryumumda. Yeni arkadaşlar edindirdim ve şuan yeni akvaryumlarının hazırlanmasını bekliyorlar. Tüm yarışmacılara başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 19 Ağustos 2016

Bu katılım 489 oy almıştır.
 

Yorumlar

omardaing - 29 Ağustos 2016 23:30

Özellikle ilk kare muhteşem.
Listemde yanlış hatırlamıyorsam 2. sıradaydı. Tebrik ederim.

Ömer KAYA

ringo - 30 Ağustos 2016 00:16

Dereceniz için tebrikler. Güzel fotoğraflar elinize sağlık.
Fotoğraflar ilk üç adayım içinde değildi, ilk fotoğrafta balık net olsa da bu kadar geniş kadraj canlıyı ikinci plana itip fotoğrafı akvaryum fotoğrafı gibi gösteriyor.
Geniş açı dışında çekim yapılamıyorsa en azından üç fotodan birini croplayarak canlıyı ön plana çıkarmanız daha iyi olabilirdi.

ilyas yılmaz

ENGİN06 - 30 Ağustos 2016 09:47

İlk üçü zorlayacağından emin olduğum bir katılımdı, sadece ilk kareyi, crop yapıp ortalayarak ekleseydiniz birincilik için kafa kafaya bir sonuç ortaya çıkabilirdi
tebrik ediyorum

ENGİN SAĞLAM

GLC42 - 30 Ağustos 2016 11:08

Tebrik ve önerileriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. İlk fotoğraf zaten croplanmisti, daha fazlasında görüntü kalitesi daha çok bozulur diyerek ve böyle daha etkili olacağını düşünerek bu ayarda bırakmıştım. Keşke durumu farkedip düzenleme yapsaymışım.
Benim için güzel bir duygu, güzel bir tecrübe oldu. Oylayan herkese tekrar teşekkür ederim.

Mustafa GÜLCÜ

mcmert - 30 Ağustos 2016 11:50

Derece almasını beklediğim bir katılımdı, tebrik ederim.

Mehmet Çağrı Mert

Ebubekir ATAR - 30 Ağustos 2016 11:50

Mustafa Bey Tebrik ederim. İlk üçte olması gereken kaliteli bir katılımdı.
En sevdiğim Puntius tetrazon türüdür.
Eski bir 150x60.60 akvaryumumda 80 adet lik bir grup beslemiştim uzun süre.
Tiger Barb türünü pek beğenmediğim gibi, green türü görsel anlamda çok güzel gerçekten.
Tekrar tebrik ederim.

Ebubekir ATAR

GLC42 - 30 Ağustos 2016 12:19

Tebrikleriniz için teşekkür ederim. Ebubekir bey bende tiger türünü çok beğenmiyorum açıkçası. Yeni 200 lt kurulum yapıyorum şuan 1 yakut ve 14 tiger var. Yakutlarla doldurup yavru almayı bile deneyecegim fakat sezonsal bir sıkıntı mıdır şehirsel bir sıkıntı mi artık nedense yakut barb bulamıyorum.

Mustafa GÜLCÜ

Serkan Odabaşı - 30 Ağustos 2016 16:40

Mustafa bey tetrazon balığının benim içinde yeri çok ayrıdır güzel bir tank kurmuştum sadece onlara özgü bir tanktı sürü halinde misafir etmiştim tatlı suyun yaramaz çocuklarından onlar çok keyif almıştım.Gönülden tebrik eder başarılarınızın devamını diliyorum.

SERKAN ODABAŞIOĞLU

GLC42 - 30 Ağustos 2016 21:01

Tebrik ve dileğiniz için teşekkür ederim Serkan bey. Bende aynı keyfi alabilmek adına çabalıyorum. Güzel bir sürü ile güzel olacak umarım.

Mustafa GÜLCÜ

twinsoul - 30 Ağustos 2016 21:41

Geçen yarışmada derece alamamasından yakınırken, bu yarışmada dikkatsizliğimden gözden kaçırdığım bir katılım olmuş. Oy veremediğime çok üzüldüm ama derece almasına da ayrıca sevindim. Tebrikler Mustafa Bey.

Mustafa ERİKLİ

GLC42 - 31 Ağustos 2016 00:20

Teşekkür ederim Mustafa bey. Gözden kaçırmışsanız fotoğrafta eksik birşeyler var demekki, ben burdayım dememiş :) İkincilik benide fazlasıyla mutlu etti, insan bir sonrakine acilen katılmak istiyor.

Mustafa GÜLCÜ

BLGHN - 31 Ağustos 2016 15:23

Mustafa Bey gerçekten tebrik ederim. İlk 2 yi bildim :) Darısı başımıza Mustafa Bey bizede bırakın derece :) Olan var olmayan var hehe
Şaka bir yana tebrik ederim çok güzel fotolar geçen ay da yorum yapmıştım ilk 3 ü hak ediyorsunuz diye bu aya nasip oldu.

Bilgehan ÇETİNEL

GLC42 - 31 Ağustos 2016 19:31

Aynen bu aya nasipmiş, teşekkür ederim Bilgehan bey :) durun bakalim daha yeni başladık, 2. katilim ilk derece, istatistiğe vurursak cok iyi :)
Sizede nasip olur inşallah. Tek kozumdu kullandım bitti sıra sizde artık :)

Mustafa GÜLCÜ

Mikail Erdoğan - 01 Eylül 2016 10:26

Fotoğraflama ve netlik çok başarılı.
Tebrik ederim Mustafa bey.

Mikail ERDOĞAN

GLC42 - 01 Eylül 2016 11:59

Teşekkür ederim Mikail bey.

Mustafa GÜLCÜ

BJK-123 - 25 Eylül 2016 14:56

Balığın renkleri muazzam yarışmaya yetişseydim favorim olurdu. Tebrikler Mustafa Bey.

yunus emre ceylan

GLC42 - 25 Eylül 2016 21:30

Kısmet değilmiş diyelim Yunus Emre bey :) teşekkürler.

Mustafa GÜLCÜ

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.