130 Gallon Mbuna Reef Biotope


mert kınalı

Açıklama

3 ay önce kurmuş olduğum, çeşitli mbuna kolonilerine ev sahipliği yapan, 500 litrelik mbuna kayalıkları biyotopumu beğenilerinize sunuyorum. Tüm katılımcı arkadaşlara başarılar.

Katılım Tarihi: 21 Aralık 2013

Bu katılım 568 oy almıştır.
 

Yorumlar

pilatin - 28 Aralık 2013 12:17

oy kullandığım zamanda (6 adet tank vardı) yarışmada yer almadığı için oylayamamışım.İlk 3'çe girmeyesydi yazık olurdu.tebrikler.

ibrahim pilatin

Umut Başar - 29 Aralık 2013 22:29

Eğer birinci birinci olabildiyse bu akvaryum yıldızlı birinci olmalıydı bence. Ama böyle takdir edilmiş saygı duymak lazım.. Emek var burada. 2.olan da öyle..1 saatte kurulabilecek akvaryumlar değiller. Işık oyunları ve bilgisayar programları sayesinde sıralama kaydı :)Tebrikler...

M.Umut Başar

babuqhtuLu - 30 Aralık 2013 14:13

Yarışmada 1. olan arkadaşı tebrik ediyorum. Eğer o akvaryum 1 saatte kurulabilecekse siz 2 saatte kurun alkışlayalım. Kimin ne kadar emek harcadığını o emeği harcayandan başkası bilemez. Bilip bilmeden insanları karalamayın. Mert kardeşim bu arada seni de tebrik ederim güzel bir tasarım.

Ferdi Akbulut

Umut Katipoğlu - 30 Aralık 2013 16:04

Mert kardeşim tebrik ederim derece alacağını tahmin ettiğim çok güzel bir katılımdı. Allah yolunu açık etsin başarılarının devamını dilerim.

Umut Katipoğlu

Gokay YAGAR - 31 Aralık 2013 16:18

Biraz daha emeğe ve görselliğe önem verilse kayırma olmadan bu tankı birinci olacağına emindim.Tebrik ediyorum Mert kardeşim.Birdahakine artık

Gökay YAĞAR

Eray Gurdogan - 03 Ocak 2014 21:39

Güzel bir çalışma olmuş. İlk bakışta Reef ismi , Mercan kayalığını çağrıştırıyor olsa da kayalık olarak kullanımı , balıklar ışıklandırma bence son derece uyumlu olmuş.

Eray GÜRDOĞAN

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.