ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MD.mehmet
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
36
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 18:27
Son Ziyaret:
16 Haziran 2019 00:16
Toplam Mesaj:
320 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
4 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
mehmet karamurat
Doğum Tarihi:
18 Şubat 1985
Yaş:
34
İl:
Düzce
Meslek:
Doktor
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/66038.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Tatil Yemi
Ben de farklı birşey önereyim su mercimeği ve tilki kuyruğu alın bırakın yavaş yavaş yesinler.
Kiraz Karides Ekleme
Biraz canlı bitki ile karideslere saklanma alanı oluşturursanız rahatlıkla kiraz karides bakabilirsiniz. Lepistesler karides yavrularını yiyebiliyor ama yeterli saklanma alanı olursa kiraz karidesler hızlı çoğaldığı için ciddi bir kayıp olmaz.
Akvaryum Bitkisi Seçimi Ne Olabilir?
Ceratophyllum demersum; az ışıkda da olur bol ışıkda uçları kırmızıya çalar, CO2,gübre istemez dikilmesine de gerek yok su üzerinde de olur.
Bursada Akvaryum Önerisi
Betta marketin petshop; kentmeydanından adliyeye giderken sağda, sempati petshop heykelde kafkastan yukarı doğru çıkarken solda kalıyor. Bursa'dayken enfazla balık ve bitki çeşidini bu iki akvaryumcuda buluyordum.
Yavru Muhabbetcinsiyeti Nedir?
Dişiye benziyor erkeklerin gagasının üzeri mavi olur dişinin beyaz.
Rotifish Kabuksuz Artemia
Ben kullandım faydasını gördüm. Happy fish yavru yemi ile birlikte ikisini kullandım daha öncekilere göre daha hızlı geliştiler tavsiye ederim.
Hagen Mi Lav Kırığı Mı ?
Her ikisininde avantaj ve dezavantajları var lav kırığı kalın köklü bitkilerin köklerinin tutunması için daha uygun ancak zemin bitkisi dikmek daha zor mesela bi subulatayı tuturmak daha zor. Lav kırığı mineral olarak daha zengin ancak salınım yapar. Lav kırığını akvaryuma koymadan önce iyi yıkamalısınız. Hagen kumu nötrdür, zemin bitkisi dikimi daha kolaydır suyu kirletmez ve kirlendiği de pek belli olmaz. Benim tavsiyem tabana lav kırığı koyun onun üzerine de hagen koyun ben o şekilde yaptım. Bence görsel olarak hagen daha güzel duruyor, lav kırığına da Cryptocoryne wendtii ve anubiasın kökleri çok sağlam tutunuyor.[EDIT]MD.mehmet,2018-11-03 20:57:25[/EDIT]
Neritina Natalensis (Zebra Nerite) Üremesi
Hüseyin Bey bence de canlı Zebra nerit yavrusu değil anatolicus veya Theodoxus fluviatalis cinsi salyangoz en fazla mercimek büyüklüğünde olurlar. Bir ara benim akvaryumumda da vardı çoğaldılar sonra malesef kayboldular. Uzun süredir arıyorum ama bulamıyorum. Forumda Ali Gökçe Bey vardı bitki yetiştiriyordu, ondan almıştım . O da muhtemelen midyeler ile geldi demişti çünkü kendisi özellikle almamış. Gelişmeleri bizle paylaşırsanız takip ederiz .
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/turkiye_tatli_sularinda_yasayan_omurgasiz_canlilar_k414025_sn1.asp[/URL]
Kiraz Karidesi Hakkında SSS
[QUOTE=CanTopal]Merhabalar, 30 litrede yavru platilerin yanında 20 adet kiraz karides besliyorum. Akvaryumu full bir şekilde takas yoluyla aldığım için toprakta misket gübre olduğunu bilmiyordum. Toprakta fazlaca misket gübre kullanılmış hatta su üstünde beyaz beyaz dokunduğunuz zaman suyun rengini bozan misket gübreler mevcut. Bu karideslere bir zarar verir mi acaba? Ayrıca ayrı özel bir bitkili akvaryumum da sarı ateş neon besliyorum bu karidesleri aynı yere koyarsam kırılırlar mı?[/QUOTE]
İkisi de Neocaridina olduğu için çaprazlama olacaktır yani kırılma olur. Gübre olayı karidesler için riskli zarar görebilirler; misket gübre için forumda kullandım zarar görmedim diyen de var gübre koyduktan sonra ölümler yaşadım diyen de var. Fazla kullanıldığını düşünüyorsanız çıkartabildiğinizi çıkartın derim. Su üzerindeki beyaz tabaka fazla yemlemeden oluşmuş olabilir.
[URL]http://www.akvaryum.com/Forum/su_uzerindeki_tabakanin_sirri_cozuldu_k319860.asp[/URL]
Sizce Bu Akvaryumda Ne Beslemeliyim ?
[QUOTE=kenan0303]Beyler bu gün kiraz karides aldım 6 tane balık almayı düşünmüyorum sizce karideslere ne verirsem onları mutlu etmiş olurum[/QUOTE]
karidesler için özel yemler var bunlar dışında evde ne verebilirim dersen kırmızı biber haşlayıp kabuğunu soyup çok ufak porsiyonlarda verebilirsin yine ısırgan otu haşlayıp verebilirsin renklenmelerine faydası oluyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.