ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kdeniz
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
221
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Nisan 2008 12:59
Son Ziyaret:
01 Nisan 2020 15:49
Toplam Mesaj:
470 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
rahman keskin
Doğum Tarihi:
06 Eylül 1965
Yaş:
54
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

rahman keskin

SON 10 MESAJI

Tetrazon Akvaryumu
Merhaba,

Nette Tiger Barb diye arattığımda alt sınır 20 galon veriliyor.
Buda 75 litre eder. Karar sizin.
Hesabımı Kapattınız...
İki satır esprili ve dersli yazı yazalım dedik, yönetim yazma dedi ve yazılanı banladı[:?].

Yönetime yazılan bu ifadeler ise hala özgür. Neyse vardır bi bildikleri.

[K]Saygı duymam
Sevgi bilmem
Kural tanımam[/K]

[K]Baliksever1genc adlı banlanan emek verilmiş hesabıma inat yeniden..
saygı ✖
Sevgi ✖
Kural ✖
Artık böyle..[/K]
Hagen Kumdaki Değişiklik
Şu hagen diye satılan kumu alın ama bitkilerinize katkısı olur diye almayın.
Hagen markasının bu tarz bir kumu yoktur. Yalnızca Fluval markası altında Bitki ve Karides kumu vardır.


Amerika linki;

[URL]http://usa.hagen.com/Aquatic/Decorative/Gravel?pg=2&perPage=24[/URL]

Kanada linki;

[URL]http://ca-en.hagen.com/Aquatic/Decorative/Gravel[/URL]

İngiltere linki;

[URL]http://uk.hagen.com/Aquatic/Decorative/Gravel[/URL]

Almanya linki;

[URL]https://hagen-deutschland.com/aquatic/gravel/[/URL]
Kayıt-kuşak Ne Kadar Büyüklükte Kullanılır ?

Alıntıdır, güvenlik faktörü yüksek seçildiğinde kayıt kuşak olmadan da güvenli akvaryumlar yapılabilir.
Aşağıdaki yazı biraz bilgi veriyor. Sizin yapmayı düşündüğünüz ölçülerde gerek yoktur.
Google dan otomatik çeviridir.Doğru Cam Kalınlığını Seçme
Akvaryum Cam Kalınlığı Hesaplama

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/47113/030320201738151.jpg[/IMG]

Yan cam panellerin boyutunu belirlemek için, önce kullanacağınız camın kalınlığını belirlemeniz gerekir. Yan parçaların ön ve arka panellerin içine yerleştirildiğini ve boyutlarının cam kalınlığını seçtikten sonra belirlendiğini unutmayın.

Bunu belirlemenize yardımcı olması için grafiğe bakın. Bu çizelge temperli veya "emniyetli" camın aksine tek güçlü cama dayanmaktadır. Tek güçlü cam, çoğu akvaryumda ve evinizdeki pencerelerde gördüğünüz şeydir. İstediğiniz boyutta kesilebilir ve keskin kenarlar yaralanmaları önlemek için düzleştirilebilir.

Üst sıradaki tankın uzunluğunu bulun, ardından sol sütundaki tankın yüksekliğine ulaşıncaya kadar bu sütunu takip edin. Cam kalınlığı milimetre (mm) olarak belirtilir, altındaki parantez içindeki sayı güvenlik faktörünü gösterir. Kalınlıklar arasında seçim yapmanıza yardımcı olması için, güvenlik faktörü 3,8 veya daha fazla olan kalınlığı hedefleyin.

Warren Stilwell, güvenlik faktörünü Yeni Zelanda Su Toplulukları Federasyonu web sitesinde açıklamaktadır. İmalat faktörü nedeniyle camın mukavemetinin değişkenliğini hesaba katan 3.8 faktörü kullanılır. Birleştirici bileşiğin (yaygın olarak silikon) camın kenarı boyunca herhangi bir düzensizliğe izin vermek için en az 0,5 ila 1 mm kalınlığında olması gerektiğini not eder. Kenarlar taşlanmış olmalı veya düz olmayacaktır.

Kabul Edilebilir Güvenlik Faktörü Nasıl Korunur?
Maliyetlerinizi düşük tutmak ve hala kabul edilebilir bir güvenlik faktörünü korumak için daha ince bir cam kullanmak istiyorsanız, tankın üst / ortasına önden arkaya bir destek takarak tankınızı iki tankmış gibi tasarlayabilirsiniz. . Bu, camın ön ve arka panellerinin üst merkezini destekleyerek 4 metrelik bir tankı etkili bir şekilde 2 metrelik iki tanka dönüştürür.

Bu fikri göstermek için, grafikteki 21 inç yüksekliğinde, 4 metrelik geniş tank hattına bakın. 9 mm cam kullanmanın size 2,92 güvenlik faktörü vereceğini gösterir. Ancak, önden arkaya destek kullanın, tankı yapısal olarak 2 metrelik iki tanka dönüştürün, 9 mm kalınlığında cam kullanmanın güvenlik faktörünü 4.1'e yükseltir, bu da çok tatmin edici bir güvenlik faktörüdür. Yan paneller 2 metreden fazla değilse, 4.1 güvenlik faktörüne sahip olacaktır.

Düz tepeli bir tanka sahip olmak istiyorsanız, ön ve arka paneller arasına destek yerleştirin (silikon yapıştırıcı kullanarak), tankın üstü ile aynı hizada olabilir. Üç inç, destek için iyi bir genişlik olacaktır, ancak tanka bir cam gölgelik takacaksanız, destek genişliğini gölgeliklere uyacak şekilde ayarlayın . Tankın merkezinde daha fazla güç istiyorsanız, birlikte silikonlu iki daha dar parantez kullanabilirsiniz.

Link:
[URL]https://www.thesprucepets.com/diy-glass-aquarium-plans-2924662[/URL]
[EDIT]kdeniz,2020-03-03 17:42:17[/EDIT]
Akvaryumumda Bitki Büyümüyor
Akvaryumu kuralı ne kadar oldu?
Yeniden Bitkili Denemesi
Belirttiğiniz UV işinizi görür, hemen hemen aynı boyutlardaki akvaryumum da, tam hatırlamıyorum, ya 9 ya 11 watt kullanmıştım.
UV filtrelerin sürekli kullanımının bir faydası da balık hastalıkları, gerçi böyle kullanımlarda da balık bağışıklığının azaldığını söyleyenlerde var.
Yeniden Bitkili Denemesi
Ciddi derecede yeşil su sorunu - algae bloom - sorunu. Bu kadar yoğun olan yeşil su sorununu kolay kolay atlatabileceğinizi sanmıyorum.
Aldığınız ilaçlar belki bir nebze işe yarar, kesin çözüm ise UV filtre dir.
Saz Bitkisi
Vallisneria nana kesinlikle değil, nanalar daha etli ve kalın olur.
Muhtemelen bu bitki olabilir, yada Eleocharis Acicularis dir.

[URL]https://tropica.com/en/plants/plantdetails/Eleocharismontevidensis(132D)/4573[/URL]
M 2 Hesabı Nasıl Yapılır ...
[EDIT]kdeniz,2019-08-15 13:19:03[/EDIT]
Aynı Anda 2 Akvaryum Kurmak.
Sayın Demirsoy,
Siz demeseniz de, bakın ben size hala sayın diye hitap ediyorum, belki bir anlamı olur.
Galiba anlamadınız, konu hakkında, sınırları dahilinde, kişiselleştirmeden rencide edici olmadan istediğinizi yazabilirsiniz, doğalmış değilmiş vs vs. Tartışmak isteyen tartışır istemeyen tartışmaz.
Ben size, "siz bana abesle iştigal ediyorsunuz diyemezsiniz" diyorum, siz ben sizin yazdığınıza cevaben diyebilirim diyorsunuz.
Umarım bu hususu kaçırmazsınız... Abesle iştigal etmemek için son kelamdır.

Sağlıcakla kalın.


[QUOTE=demirsoy]
Normal şartlar altında ortamda sadece canlıların ürettikleri kadar bulunması gereken bir mineral yada bileşiğin daha fazla üretim yapmak için dışardan verilmesine doğal denilemez ne kadar dengeli uygulanırsa uygulansın sistemin dengesi mutlaka bozulacaktır en güzeli ise sisteme müdehale etmemektir. O cevap ise en başınca cevap verdiğinizde doğal bir olay dediğiniz içindir elbette ne ben sizi tanırım nede siz beni konuyuda uzatmak istemiyorum görüşüm budur bende paylaştım.[/QUOTE]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 419 Online Kullanıcı, 228 Üye

Online Kullanıcılar

envercakar, mustafa0637, anilagokay, cengizozcan, Ugur79, vidoq, Tutuncu11, melikcan3589, gonur231, basakboy, gokturkseyhan, esperjenza, Koksal Gurkan, gorbi, ekonomist80, BatuMert, lprnsmsk, sgurler79, Joseph122, beyazgul, vendetta99, lebowskia, mbgok, seis, meka130, Haluk Karaman, misatuganj, Ejder Günaydın, zoradam09, Mematiesk, rccol, Kınayu, Barisayik, arconim, jessejamesj, OguzTutum, HXYLMZ37, Mamy.., Yusufbeyyy, dream7, BerkayB, Hunlu, Mert D., HarunYldrm, chef28, Muhammed kose, ERC36, OBABA, utku79, Ufuklejyo, istanbullu61, yucesoy83, Presenter, aliy, kadiromac, SahinTaskin, Apoca1ypse, icelebi, extuin, Carl, KadirSpmz, Sahinakbulut, outpost, sariefe, Canberk18, sarıyerli 1970, MuratOzdemirr, bulemrebul, OceanWolf, erten, soliter83, BoraBerkol, hashhead, idiopatik, Emr35, Beytullah Demir5, FTAquascaping, serhat480, FurkanYnk, Mete Duru, Balikcidede, legendht, Kerem Yüce, Yasarozen, biciko, psikomagnet, emreee89, AquaMagic, rexxter, muratgurer, furkanshn, flowerhrn, onur228, dincer, Süleymaneti, ereneser37, sduru35, Lucky, egedin, Neon, secaflex, Blotah, ademh, Mert Çardak, ibobo13, serdar131977, mibis, Stass, kadirik, osprey, Ykal, Altispinoza, Mikail Erdoğan, knnynr, Voldimore, Nursun, Enes Yıldırım, fedaxdello, FATİH●, hamittsurmelii, apistoapisto, sinan1166, 1serdar, DOLPİN, DeviLLe, cansani, lucas_74, Alcynone, mertank, editors0, BURAK15, hasancn, jezey, ogun69, Tufansc, Enisikizler, Eldurmaz, abdullah kg, Kamilcosar, sangarios, Brsk, BULENTKARABULUT, Sezginkurut34, ozan_1903, Ahmetozcan3, ternapi, Muhammedtrkmen, Flexa, Tuncc, sherloock, GokselSunar, WaveRider, Apistotales, gürkanbey, eneskilic34, Tekin35, hemdoğan, ffeytt, lemur, Gokhanmese, Fatihs, Oscar23, Arapaima, menesc, mertmertmert, lazy46, Turkercakir, MBaştuğ, twinsoul, Cem Altay, AmazonDream, mya_34, myht34, Sezerturunç, cuce__vatoz, emreemin, biologist, UnalCevahir, eskiyapar, omer417, Emrebatman, brigantes, hardtrust, ootkn, fretchord, Bettabeta, CengizH, kvancozkan, Smyars, RuFKaD, Gld5, Vakkoyun, FurkanSehit, recep4294, ilkeremm, Emircan1041, koruyucu3443, iakyol, aldemirim, edizpasha, AJAN, Sevkidemir, Rizeli5353, Malawi_54, Mehmet.Golge, Piyanist., ENFARKLISI, bedevi42, curuf, Omercikletyum, Frenci alper, lapseee, Fiyukupa, zatonica, metsi, Bahadır BAHAR, s.burus, Horace, ibrahimcett, Talhaozogul, vedat79, xeqepex, anestezist16, KerimE, Mehmet0011, yenerkolemre, AlpDo, AQUAMAN, Nadirmbuna,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.